muzeum POLIN
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Oto najciekawsze muzea w Polsce!

Znajdziesz je w Warszawie, Krakowie, Gdańsku...

Ksenia Krasko 13 maja 2019 17:30
muzeum POLIN
Fot. East News

Polska znana jest ze spektakularnych muzeów! Ponieważ już w tę sobotę będziemy bawić się na Nocy Muzeów, zaplanuj odwiedziny jednego z tych fantastycznych miejsc już dzisiaj – każde z nich wyróżnia się wyjątkowym klimatem, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oto najciekawsze muzea w Polsce!

Jakie muzea zobaczyć w Warszawie?

Muzeum Neonów

To muzeum urzeka swoim kontrastem w stosunku do innych muzeów Warszawy. Znajdziesz tu zbiory reklamy świetlnej, powstałej przed II wojną światową – ponad 100 błyszczących neonów, w tym okazy zabytkowe, wykonane przez wybitnych twórców tamtego okresu. Jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych muzeów neonów na świecie!

Warszawa, ul. Mińska 25 (budynek Soho Factory)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Neon Muzeum (@neonmuzeum)

Muzeum Więzienia Pawiak

Muzeum, zaprojektowane przez Romualda Gutta i Mieczysława Moldawę, powstało w 1965 roku. Upamiętnia czasy działania więzienia Pawiak podczas niemieckiej okupacji. W zbiorach znajdują się m.in. dokumenty związane z więźniami – w tym listy poddane cenzurze, oraz wykonane przez nich przedmioty, jak np. serwetki, zakładki do książek, czy bransolety więźniarskie z obozów koncentracyjnych.

Warszawa, ul. Dzielna 24/26

Muzeum POLIN

To jedno z najmłodszych muzeów w Polsce! W podziemiach znajduje się ekspozycja stała, która opowiada o tysiącu lat historii Żydów na terenach polskich – działa na nasze zmysły, wykorzystując najnowsze technologie. Z tego względu muzeum prawie w ogóle nie zawiera eksponatów.

Warszawa, Anielewicza 6

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Muzeum POLIN (@polinmuseum)

Muzeum Warszawy

Muzeum to powstało jeszcze w 1926 roku, pod nazwą Muzeum Dawnej Warszawy. Zobaczyć tu można zbiory z zakresu archeologii, malarstwa, grafiki, rzeźby, rzemiosła artystycznego, numizmatyki... Łącznie ponad 300 tys. eksponatów!

Warszawa, Rynek Starego Miasta 28/42

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Museum of Warsaw (@muzeumwarszawy)

Gazownia Warszawska

W dawnym budynku aparatowni i tłoczni gazu, nazywanym polskim koloseum, działa dziś Muzeum Gazownictwa. Wielbiciele tego miejsca nie ukrywają, że potrafią spędzić w nim kilka godzin, obserwując niesamowite działanie wszystkich urządzeń, które udało się ocalić.

Warszawa, Kasprzaka 25

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ABC Warszawy (@abcwarszawy)

Najciekawsze muzea w Polsce

Muzeum II Wojny Swiatowej

Muzeum II Wojny Światowej oferuje bardzo ciekawy przekaz. Odwiedzający podkreślają, że placówka jest wyjątkowa ze względu na swoją autentyczność. W nowoczesny sposób przybliża nam czasy II wojny światowej, opowiadając o jej ofiarach oraz bohaterach.

Gdańsk, pl. Władysława Bartoszewskiego 1

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Muzeum II Wojny Światowej (@muzeum1939)

Kraków Pinball Museum

To jedno z najpopularniejszych muzeów w Krakowie! Oferuje ponad sześćdziesiąt urządzeń do grania w pinball i strefę relaksu. Zwiedzający nie ukrywają, że łatwo tu stracić poczucie czasu... Miejsce jest również idealne dla dzieci i nastolatków.

Kraków, Stradomska 15

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Krakow Pinball Museum (@krakowpinballmuseum)

Pawilon Czterech Kopuł

Otwarty pół roku temu oddział Muzeum Narodowego jest obowiązkowym punktem turystycznym na mapie Wrocławia! Prezentowane są tu zbiory prac polskich twórców II połowy XX wieku i czasów współczesnych. Nieskazitelna biel we wszystkich salach podkreśla piękno ponad 20 000 obrazów i rzeźb.

Wrocław, ul. Wystawowa 1

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Uważane jest za jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Można powiedzieć, że budowla sama w sobie jest jednym z eksponatów! Znajdują się tu m.in. zbiory archeologiczne, dzieła sztuki średniowiecznej i nowożytnej, rzemiosło artystyczne, militaria, a także wystawa sztuki Dalekiego Wschodu.

Toruń, Rynek Staromiejski 1

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.