Co czytać w lutym
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

5 najlepszych książek na Walentynki 2021! 

Co warto przeczytać w lutym?

Aleksandra Frankowska 9 lutego 2021 17:12
Co czytać w lutym
Fot. Adobe Stock

Luty to od zawsze miesiąc miłości, namiętności i uczuć. Warto więc sięgnąć w tym czasie po lektury rozpalające naszą ciekawość i wyobraźnię, oscylujące właśnie wokół tych tematów i treści. Zorganizuj wieczór tylko dla siebie, zapal świeczki, nalej sobie kieliszek ulubionego wina lub zaparz aromatyczną herbatę z cytrusami. Wskocz pod koc i przy przyciemnionym świetle, a najlepiej przed kominkiem – oddaj się nowej lekturze, która pochłonie Cię bez reszty. Oto 5 książek, które warto przeczytać w lutym 2021!

Slow Sex – Marta Niedźwiecka i Hanna Rydlewska

Jeśli nie znacie tej pozycji, koniecznie musicie nadrobić zaległości. To absolutny bestseller wznowiony po latach o ilustracje Magdaleny Pankiewicz. Dowiedz się czym są filary powolnego seksy i dlaczego tak ważne jest, aby wdrożyć je w swoje życie erotyczne. Hanna Rydlewska na łamach książki rozmawia z sex coachem i terapeutką Martą Niedźwiecką o wpływie pandemii na życie seksualne społeczeństwa. Nie brakuje tu także ćwiczeń, które pozwolą Wam oswoić się z własnym ciałem.

Dużo orgazmów proszę – The Hotbed Collective

O tym, że przyjemność z seksu czerpią głównie mężczyźni trąbią feministki na całym świecie apelując, aby kobiety również zadbały o własne doznania. Książka autorstwa trzech Brytyjek w zabawny sposób namawia kobiety do zatroszczenia się o przyjemność w trakcie stosunku. Książka pełna jest inspirujących historii, porad i wskazówek. Mówi nie tylko o seksie, ale również o samoakceptacji, której we współczesnym świecie tak bardzo nam brakuje.

Książka o miłości – Olga Drenda i Małgorzata Halber

Dwie kobiety rozmawiają po babsku na temat romantyzmu, związkowych pułapek, ale też o kobiecości. Ukazują w jaki sposób obecne społeczeństwo podchodzi do relacji i jak ważna jest komunikacja między dwojgiem ludzi, aby było z tego coś dobrego. A co najważniejsze – udowadniają, że istnieje coś takiego, jak happy end!

#LOVE. Jak kochać w XXI wieku – Dr Olga Kamińska

Niesamowita pozycja, obowiązkowa lektura dla fanów seriali Netflix. Dlaczego? Ponieważ autorka właśnie na ich przykładach podpowiada, jak kochać w świecie randkowych aplikacji. Opowiada o poradach opartych na badaniach psychologicznych i wyjaśnia, skąd biorą się motyle w brzuchu oraz czy faktycznie można umrzeć z miłości? Aż wreszcie dotyka tematu bardzo trudne, tłumacząc, jak leczyć złamane serce.

Ja i moje przyjaciółki idiotki – Joanna Okuniewska

Autorka jednego z najpopularniejszych podcastów w Polsce postanowiła popełnić książkę o tej samej nazwie. Jak sama mówi, to gotowy plasterek na wszystko. Poprawia humor, leczy złamane serce i sprawia, że samotność odchodzi na dalszy plan. To zbiór historii dodających otuchy, mocno krzepiących i wspierających. Joanna Okuniewska pisze o idiotkowaniu i singlowaniu, a także radzi jak przeżyć rozstanie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.