Kobiety sukcesu czytają ksiażki
Fot. Adobe Stock
Styl życia

Dziś Dzień Miłośników Książek! Oto 5 pozycji, które czytają kobiety sukcesu!

Ta lista zainspiruje Cię do działania!

Aleksandra Frankowska 9 sierpnia 2021 10:30
Kobiety sukcesu czytają ksiażki
Fot. Adobe Stock

Kobiet sukcesu na świecie jest wiele. Co je inspiruje? Gdzie poszukują motywacji do działania? Jakie sytuacje pozostają w ich pamięci? Portal Business Insider przeprowadził wyjątkową rozmowę z kobietami sukcesu, które wymieniły kilka książek, które znajdują się w ich bibliotekach. To businesswomen, pisarki, działaczki społeczne. Kobiety, które zmieniają świat. Oto one!

Czytaj też: Pięćdziesiąt Twarzy Greya: znamy datę premiery Freed, ostatniej części erotyku!

Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Niezwykła powieść Michaiła Bułhakowa, która jest nie tylko jedną z lektur w szkole, ale przede wszystkim cenną lekcją o tym, jak żyć. Pełna transcendencji, napisana wyjątkowym językiem, wielowątkowa i całkowicie niejednoznaczna, pozwala spojrzeć na świat z wielu perspektyw, o których wcześniej nie miało się zupełnie pojęcia.

Sztuka wojny, Sun Tzu

Niezwykła pozycja, której sentencje dają mnóstwo cennych, życiowych wskazówek. Interpretacji może być wiele, w zależności od sytuacji i osoby, która daną myśl aktualnie chłonie. Najcenniejsze cytaty to między innymi Szukaj wroga tam, gdzie go nie ma oraz Nie zaczynaj wojny, której nie możesz wygrać.

Czarodziejska góra, Thomas Mann

Powieść, która ukazuje całkowicie odmienne dwa światy i ludzi w nich żyjących. Pokazuje przepiękne obrazy prawdziwego życia, pogoń za bogactwem oraz sytuacje, które kształtują ludzi na co dzień. To jedna z ulubionych powieści Janiny Ochojskiej.

Zobacz również: Biografia Sharon Tate ujawnia wstrząsające tajemnice jej małżeństwa z Romanem Polańskim

Middlesex, Jeffrey Eugenides

Katarzyna Bonda zwróciła uwagę na ten tytuł nie bez powodu. To w nim znalazła wiele inspiracji dla swoich książek, zwłaszcza z uwagi na wyjątkowe tło historyczne i unikalny motyw. Autorka najbardziej poczytnych kryminałów w Polsce chętnie sięga po nią ponownie.

Książki Ryszarda Kapuścińskiego

Aniela Hejnowska, dyrektor ds. marketingu i operacji w Microsoft Polska zwróciła uwagę, że w jej życiu wiele książek przyniosło jej inspiracje, wsparcie i dobrą energię. Wyznacznikiem dobrej drogi, otwierającymi serce i umysł były jednak powieści Kapuścińskiego. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?