Kobiety sukcesu czytają ksiażki
Fot. Adobe Stock
Styl życia

Dziś Dzień Miłośników Książek! Oto 5 pozycji, które czytają kobiety sukcesu!

Ta lista zainspiruje Cię do działania!

Aleksandra Frankowska 9 sierpnia 2021 10:30
Kobiety sukcesu czytają ksiażki
Fot. Adobe Stock

Kobiet sukcesu na świecie jest wiele. Co je inspiruje? Gdzie poszukują motywacji do działania? Jakie sytuacje pozostają w ich pamięci? Portal Business Insider przeprowadził wyjątkową rozmowę z kobietami sukcesu, które wymieniły kilka książek, które znajdują się w ich bibliotekach. To businesswomen, pisarki, działaczki społeczne. Kobiety, które zmieniają świat. Oto one!

Czytaj też: Pięćdziesiąt Twarzy Greya: znamy datę premiery Freed, ostatniej części erotyku!

Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Niezwykła powieść Michaiła Bułhakowa, która jest nie tylko jedną z lektur w szkole, ale przede wszystkim cenną lekcją o tym, jak żyć. Pełna transcendencji, napisana wyjątkowym językiem, wielowątkowa i całkowicie niejednoznaczna, pozwala spojrzeć na świat z wielu perspektyw, o których wcześniej nie miało się zupełnie pojęcia.

Sztuka wojny, Sun Tzu

Niezwykła pozycja, której sentencje dają mnóstwo cennych, życiowych wskazówek. Interpretacji może być wiele, w zależności od sytuacji i osoby, która daną myśl aktualnie chłonie. Najcenniejsze cytaty to między innymi Szukaj wroga tam, gdzie go nie ma oraz Nie zaczynaj wojny, której nie możesz wygrać.

Czarodziejska góra, Thomas Mann

Powieść, która ukazuje całkowicie odmienne dwa światy i ludzi w nich żyjących. Pokazuje przepiękne obrazy prawdziwego życia, pogoń za bogactwem oraz sytuacje, które kształtują ludzi na co dzień. To jedna z ulubionych powieści Janiny Ochojskiej.

Zobacz również: Biografia Sharon Tate ujawnia wstrząsające tajemnice jej małżeństwa z Romanem Polańskim

Middlesex, Jeffrey Eugenides

Katarzyna Bonda zwróciła uwagę na ten tytuł nie bez powodu. To w nim znalazła wiele inspiracji dla swoich książek, zwłaszcza z uwagi na wyjątkowe tło historyczne i unikalny motyw. Autorka najbardziej poczytnych kryminałów w Polsce chętnie sięga po nią ponownie.

Książki Ryszarda Kapuścińskiego

Aniela Hejnowska, dyrektor ds. marketingu i operacji w Microsoft Polska zwróciła uwagę, że w jej życiu wiele książek przyniosło jej inspiracje, wsparcie i dobrą energię. Wyznacznikiem dobrej drogi, otwierającymi serce i umysł były jednak powieści Kapuścińskiego. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.