Kobiety sukcesu czytają ksiażki
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

5 książek, które czytają kobiety sukcesu!

Ta lista zainspiruje Cię do działania!

Aleksandra Frankowska 19 lutego 2021 18:27
Kobiety sukcesu czytają ksiażki
Fot. Adobe Stock

Kobiet sukcesu na świecie jest wiele. Co je inspiruje? Gdzie poszukują motywacji do działania? Jakie sytuacje pozostają w ich pamięci? Portal Business Insider przeprowadził wyjątkową rozmowę z kobietami sukcesu, które wymieniły kilka książek, które znajdują się w ich bibliotekach. To businesswomen, pisarki, działaczki społeczne. Kobiety, które zmieniają świat. Oto one!

Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Niezwykła powieść Michaiła Bułhakowa, która jest nie tylko jedną z lektur w szkole, ale przede wszystkim cenną lekcją o tym, jak żyć. Pełna transcendencji, napisana wyjątkowym językiem, wielowątkowa i całkowicie niejednoznaczna, pozwala spojrzeć na świat z wielu perspektyw, o których wcześniej nie miało się zupełnie pojęcia.

Sztuka wojny, Sun Tzu

Niezwykła pozycja, której sentencje dają mnóstwo cennych, życiowych wskazówek. Interpretacji może być wiele, w zależności od sytuacji i osoby, która daną myśl aktualnie chłonie. Najcenniejsze cytaty to między innymi Szukaj wroga tam, gdzie go nie ma oraz Nie zaczynaj wojny, której nie możesz wygrać.

Czarodziejska góra, Thomas Mann

Powieść, która ukazuje całkowicie odmienne dwa światy i ludzi w nich żyjących. Pokazuje przepiękne obrazy prawdziwego życia, pogoń za bogactwem oraz sytuacje, które kształtują ludzi na co dzień. To jedna z ulubionych powieści Janiny Ochojskiej.

Middlesex, Jeffrey Eugenides

Katarzyna Bonda zwróciła uwagę na ten tytuł nie bez powodu. To w nim znalazła wiele inspiracji dla swoich książek, zwłaszcza z uwagi na wyjątkowe tło historyczne i unikalny motyw. Autorka najbardziej poczytnych kryminałów w Polsce chętnie sięga po nią ponownie.

Książki Ryszarda Kapuścińskiego

Aniela Hejnowska, dyrektor ds. marketingu i operacji w Microsoft Polska zwróciła uwagę, że w jej życiu wiele książek przyniosło jej inspiracje, wsparcie i dobrą energię. Wyznacznikiem dobrej drogi, otwierającymi serce i umysł były jednak powieści Kapuścińskiego.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!