Siedem nowych zapachów Les Parfums Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe
GORĄCY NEWS!

Premiera jesieni! Louis Vuitton wprowadza na rynek aż… siedem nowych zapachów. Czekaliśmy na to 70 lat

Marcin Brzeziński 18 sierpnia 2016 10:25
Siedem nowych zapachów Les Parfums Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe

Louis Vuitton zaprasza nas w podróż w poszukiwaniu zapachu idealnego. Do wyboru mamy bowiem… aż siedem nowych zapachów tego domu mody! Les Parfums Louis Vuitton, które będą miały premierę 1 września tego roku powstały we francuskim Grasse pod kierunkiem wybitnego „nosa” Jacques’a Cavallier Belletruda. A my zdradzamy już dziś, czego możemy się po nich spodziewać.

 

Zapach róż i… skóry od Louis Vuitton

Przyjrzyjmy się bliżej kilku pachnącym nowościom Louis Vuitton. Zainspirowany wizytami w warsztatach rzemieślniczych, Jacques Cavallier Belletrud postanowił na przykład stworzyć ekstrakt… skóry. Szczególnie zachwycił go zapach tej naturalnej, z której powstają rączki i paski torebek z logo LV. W drodze ekstrakcji alkoholowej uzyskał więc zmysłową esencję tego materiału i tak powstały perfumy „Dans La Peau". Jak zapewnia dział prasowy Louis Vuitton Cavallier Belletrud przeprowadził też pionierską ekstrakcję nadkrytyczną róży stulistnej z Grasse. Dzięki tej technice po raz pierwszy w historii kwiaty zyskały postać ekstraktu, który idealnie odpowiada ich świeżemu zapachowi. A dowodem tego ma być ozdoba nowej siódemki czyli perfumy „Roses Des Vents". Reszta to już czysta perfumiarska poezja. Zapach „Turbulence" ma nas przenosić ponad chmury, a „Mille Feux" sprawiać, że odnajdziemy uczucie, które towarzyszy nam gdy patrzymy w słońce o poranku… Duch poezji unosi się zresztą nad całą serią. Tak oto na przykład nowe Les Parfums Louis Vuitton opisuje materiał reklamowy: "Podróż to nie cel, do którego zmierzamy. To uczucie. Ruch, który ożywia ciało i umysł. Wibracja, która sprawia, że serce gubi rytm".

 

Siedem nowych zapachów Les Parfums Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe

Siedem nowych zapachów Les Parfums domu mody Louis Vuitton.

 

Polecamy też: Wyjątkowa kolekcja męskich dżinsów Louis Vuitton. Kupicie ją tylko w sześciu sklepach LV na świecie!

 

Bardzo długa przerwa od ostatnich perfum Louis Vuitton

Jeśli myślicie, że to pierwsze perfumy z logo LV, jesteście w błędzie. Poprzednie miały premierę… 70 lat temu! W 1927 roku powstał pierwszy zapach Louis Vuitton Heures d’Absence, a w ślad za nim J’e, Tu, Il. W 1928 roku światło dzienne ujrzały perfumy Réminiscence, a w 1946 roku – Eau de Voyage. Potem zaś nastąpiła trwająca do tego roku przerwa.
Po dawce poezji i historii przyszła pora na parę konkretów. Stylową buteleczkę dla nowej serii Les Parfums Louis Vuitton zaprojektował Marc Newson, a nowe zapachy będzie można kupić wyłącznie w firmowych butikach. Będą sprzedawane oddzielnie w butelkach o pojemności 100 i 200 ml, a także w kolekcjonerskim pudełku z siedmioma miniaturami o pojemności 10 ml. Tak więc za sprawą Louis Vuitton czeka nas wyjątkowo pachnąca jesień!

 

Pierwszy zapach Louis Vuitton Heures d’Absence, 1927
Fot. Materiały prasowe

Flakon pierwszego zapachu Louis Vuitton „Heures d’Absence", 1927 rok.

 

Polecamy też: To koniec pewnej epoki! Louis Vuitton zmienia… kolor swoich opakowań. Jak teraz będą wyglądać?

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.