Kampania Louis Vuitton
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA MODY

To koniec pewnej epoki! Louis Vuitton zmienia… kolor swoich opakowań. Jak teraz będą wyglądać?

Marcin Brzeziński 28 lipca 2016 22:05
Kampania Louis Vuitton
Fot. Instagram

Przez dekady w zmieniającym się świecie mody jedno było pewne: produkty luksusowej francuskiej marki Louis Vuitton były sprzedawane w wykonanych z najwyższym pietyzmem brązowych pudełkach o czekoladowym odcieniu. Lady Gaga nazwała nawet ten kolor „brązem Louis Vuitton”. Teraz to się zmienia. Opakowania, które stopniowo pojawiają się w firmowych butikach Louis Vuitton na całym świecie otrzymały nowy szafranowy odcień noszący dumną nazwę Imperial Saffron (Cesarski szafran). Jak czytamy w komunikacie LV nie jest to kolor byle jaki. Od ponad 150 lat Imperial Saffron był kolorem wielu klasycznych wyrobów skórzanych Louis Vuitton: kufrów podróżnych, uchwytów oraz zawieszek do bagażu. Imperial Saffron był również motywem przewodnim wielkiej wystawy “Volez, Voguez, Voyagez” w Grand Palais w Paryżu, która przybliżała historię podróżowania według Louis Vuitton.

Pudełka i torby na zakupy Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe

Nowe opakowania już pojawiają się w firmowych butikach Louis Vuitton na całym świecie.

 

Polecamy też: Selena Gomez została gwiazdą najnowszej kampanii domu mody Louis Vuitton. Mamy zdjęcia!

 

Nowe pudełko, nowa wstążka

Wygląd wstążki, którą przewiązane są pudełka również się zmienia. Do tej pory był to cienki czarny rzemyk. Teraz opakowania Louis Vuitton będą ozdobione niebieską tasiemką. Jej kolor z kolei od 1854 roku był używany przez firmę do personalizacji bagaży i akcesoriów. Jak pisze biuro prasowe Louis Vuitton: „Połączenie dwóch nowych odcieni to ukłon w stronę nowoczesności z zachowaniem ducha i tradycji złotej epoki podróżowania”. Czy nowe rozwiązanie się przyjmie? I jak długo potrwa zanim klienci zaczną odruchowo kojarzyć kolor Imperial Saffron z Louis Vuitton? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne. Czekoladowe opakowania z logo LV, które do tej pory już cieszyły się wielkim powodzeniem na aukcjach internetowych właśnie dodatkowo zyskały na wartości…

Pudełka i torby na zakupy Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe

Nowe opakowania otrzymały szafranowy odcień noszący nazwę Imperial Saffron.

 

Polecamy też: Niesamowita przemiana budynku Fundacji Louis Vuitton! Jej autorem jest artysta, który już pracował z tym domem mody!

Walizka vintage Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe

 

 

Klasyczny kufer podróżny domu mody Louis Vuitton.

 

Polecamy też: Nowa muza Louis Vuitton! Poznajcie Fernandę Ly! Najgorętsze nazwisko w światowym modelingu

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.