Fernanda Ly w czarnym berecie i bluzce
Fot. CNN Style
ZE ŚWIATA MODY

Nowa muza Louis Vuitton! Poznajcie Fernandę Ly! Najgorętsze nazwisko w światowym modelingu

Marcin Brzeziński 13 lutego 2016 22:15
Fernanda Ly w czarnym berecie i bluzce
Fot. CNN Style

W ostatnim roku Fernanda Ly, różowowłosa modelka chińsko-australijskiego pochodzenia, stała się jedną z najbardziej pożądanych nowych twarzy w branży modowej. Wszystko za sprawą Louis Vuitton. Jej charakterystyczną, pastelową grzywkę można było zobaczyć w amerykańskim, brytyjskim, włoskim, japońskim i australijskim wydaniu „Vogue’a” oraz na okładce kultowego magazynu „i-D”.

Muzą być… muzą LV oczywiście!

Fernanda Ly w szybkim tempie stała się inspiracją w świecie mody... I to nie byle kogo, bo dyrektora kreatywnego Louis Vuitton! Nicolas Ghesquière uległ takiej fascynacji młodą modelką, że skutecznie trzymał ją z dala od innych projektantów przez ostatnie dwa sezony, rezerwując Fernandę na wyłączność do swoich pokazów kolekcji na jesień-zimę 2015 i wiosnę-lato 2016. Fernanda została też gwiazdą stylizowanej na japońskiej anime kampanii reklamowej marki, do której zdjęcia stworzył sławny fotograf Jurgen Teller. „Chyba można powiedzieć, że jestem w tej chwili dziewczyną Louis Vuitton. To brzmi dziwnie, ale w pewnym sensie byłam inspiracją dla ostatniej kolekcji! - przyznaje więc bez fałszywej skromności Fernanda Ly. I wydaje się, że ma w stu procentach rację!

Fernanda Ly w kampanii Louis Vuitton na wiosnę 2016
Fot. Materiały prasowe

Kampania domu mody Louis Vuitton na wiosnę-lato 2016.

Pierwsza miłość Fernandy Ly

W wywiadzie udzielonym portalowi CNN Style tuż przed rozpoczynającym się Tygodniem Mody w Nowym Jorku, Fernanda opowiedziała o pracy z Louis Vuitton, modzie i… swojej pierwszej miłości: architekturze. Ly studiowała architekturę na Uniwersytecie Technologicznym w Sydney do września 2014 roku, kiedy to zdecydowała się na przerwę w nauce, by skupić się na modelingu. W rozmowie z CNN Style z pasją mówiła o swoich ulubionych budynkach, tak różnych jak Katedra Notre-Dame w Paryżu czy Kościół Światła projektu Tadao Ando w Osace. Miłość do architektury to kolejny punkt wspólny, który łączy młodą Australijkę z dyrektorem artystycznym Louis Vuitton. „Nicolas Ghesquière jest bardzo zainteresowany japońską kulturą oraz architekturą. Myślę, że to widać w strukturze ubrań i materiałach, które wykorzystuje… Trzeba przyznać, że to szczęśliwy zbieg okoliczności.” - komentowała Ly. A na koniec dodała: „Ubrania i moda, budynki i architektura zawsze idą ze sobą w parze.”
To miłe, że w świecie modelek znalazła się choć jedna, która nie marzy o karierze aktorki, lecz wiąże swą przyszłość z architekturą. A dodatkowo ma tak niezwykły kolor włosów! Możemy być pewni, że jeszcze o nie usłyszymy!

 

Fernanda Ly na pokazie Louis Vuitton
Fot. Materiały prasowe

Fernanda Ly otwierała pokaz Louis Vuitton na wiosnę 2016.


(źródło: CNN Style)

 

Polecamy: Cindy Crawford, Naomi Campbell, Claudia Schiffer. Wielki powrót modelek z lat  90. Dojrzałe piękno w kampaniach Balmain i Giorgio Armani.

 

FILM: Kampania Louis Vuitton na wiosnę-lato 2016.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.