Który zachwycił najbardziej?

Sabina Zięba 5 lipca 2018 20:30

Prezes Chanel, Bruno Pavlovsky, mawia: „Haute couture istnieje po to, aby nasi klienci mogli marzyć”, z kolei Jean Paul Gaultier przyznaje: „Nie zarabiamy na tym żadnych pieniędzy”. Donatella Versace natomiast w jednym z wywiadów dodała: „Couture jest drogie, ale nic lepiej nie prezentuje umiejętności projektanta”.

To właśnie dlatego tydzień haute couture w Paryżu przez wielu jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem modowym w roku. Móc pozwolić sobie finansowo na taką kolekcję to wielkie wyróżnienie i wyznacznik pozycji na rynku. To również jedyne miejsce, gdzie moda wraca do korzeni i jest traktowana jako sztuka.

Tym razem pięć pokazów zachwyciło nas najbardziej. W kolekcji Chanel nie zabrakło tweedów, wełen i grubych jedwabi, a szczególne wrażenie robiły bogate zdobienia oraz fryzury modelek. Dior postawił na kobiece kroje idealnie przylegające do sylwetki i urzekające swoją konstrukcją. Z kolei projekty Givenchy zaskoczyły szlachetną prostotą, wyrafinowaniem oraz rzadko dziś spotykaną elegancją. Valentino zaprezentował zaskakujące fasony sukien, choć nie zachwycił fryzurami - uczesanie Kai Gerber wywołało mieszane uczucia... Jednak najbardziej zdumiał nas pokaz Maisona Margieli. Zdecydowanie kreacje stworzone przez Johna Galliano wyróżniały się na tle wszystkich innych. Jego projekty zostały wielokrotnie dekonstruowane i określane na nowo, wymykając się spinającym je paskom i nylonowym tubom. Modelki z kolei sprawiały wrażenie jakby zostały sprowadzone z innego świata.

Zobaczcie najlepsze projekty w naszej galerii!  

1/5
Copyright @Getty Images, East News
1/5

Chanel

2/5
Copyright @East News
2/5

Dior

3/5
Copyright @East News
3/5

Givenchy

4/5
Copyright @Getty Images, East News
4/5

Valentino

5/5
Copyright @East News
5/5

Maison Margiela

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.