Sabina Zięba 20 marca 2017 18:15
1/5
Copyright @
1/5

"Karl Lagerfeld tworzy modę od ponad 50 lat, a mimo to świat ciągle czeka z zapartym tchem na jego pokazy. Nudzą go rozmowy o przeszłości, ale chętnie czerpie z niej inspiracje, zwłaszcza w projektach, które robi dla Chanel."

 

Polecamy też: Męskie ubrania i dodatki przechodzą transformację w damskiej szafie. Zobacz sesję z VIVA! MODA

 

W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA dowiedziemy się m. in. w jaki sposób przygotowany zostaje show jednego z najważniejszych domów mody, a także kiedy rozpoczyna się szycie kreacji. Każda kolekcja Chanel, prezentowana podczas elitarnych pokazów, szybko staje się hitem i inspiracją dla innych projektantów. Aktualnie marka przeżywa drugą młodość, dzięki wyjątkowemu dyrektorowi artystycznemu, jakim jest Karl Lagerfeld. Tym razem podczas pokazu w Paryżu postawił na klasykę i nawiązał w projektach do stylu ikonicznych kostiumów. W barwach przeważały pastele - róże, beże i błękity. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, a także przeczytać fragmenty relacji Agnieszki Ścibior.

 

Całość w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA

2/5
Copyright @
2/5

"Lagerfeld postanowił przypomnieć, że haute couture to przede wszystkim rękodzieło. I elitarność, bo na
pokaz zaprosił tylko 120 osób, a scenografię zaprojektował tak, by goście mogli z każdej strony podziwiać kreacje. Zarówno ściany, jak i podłogę wyłożono szlifowanymi lustrami. Posadzono nas na białych zamszowych kanapach z lustrzanymi okrągłymi stolikami po bokach. Na wybiegu stało osiem szklanych wazonów z perfekcyjnie ułożonymi bukietami białych kalii."

 

Polecamy też: Uwaga, rewolucja w świecie mody! Jaka? Przeczytajcie w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA!

 

3/5
Copyright @
3/5

"Uszyte z tweedu żakiety miały stójki lub szerokie kołnierze, talie podkreślone skórzanymi paskami lub luźny krój. Pierwsze sylwetki nawiązywały do kultowych kostiumów Coco i były idealne dla „współczesnej Jackie”. Na dzień żakiety bouclé zestawiono z prostymi spódniczkami kończącymi się tuż nad kolanami. Karl pokazał je z białymi koszulami i dopasowanymi lub rozkloszowanymi spódnicami. Całość uzupełniały kapelusze i srebrne szpilki. Druga część miała charakter wieczorowy, głównie dzięki bogatym błyszczącym tkaninom i wyjątkowym detalom. Suknie wykończono białymi lub różowymi piórami."

 

Polecamy też: "Wiem, czego chcę!" - Zuzanna Bijoch w wywiadzie w najnowszej VIVA! MODA

 

4/5
Copyright @
4/5

"Po pokazie Karl powiedział: „Chciałem stworzyć coś nieskazitelnego, chciałem modelek wyglądających jak chodzące szkice mody”. Lagerfeld ma plastyczny talent, świetnie rysuje. Wielu projektantów wynajmuje rysowników, Karl woli rysować sam. Poranki zwykle spędza w swoim apartamencie na Saint-Germain, w piżamie siada przy stole i rysuje. Po południu jedzie do pracowni krawieckich Chanel. Mistrz uważa, że „bez wspaniałej pracowni krawieckiej nie można zrobić dobrej kolekcji”."

 

Polecamy też: Po szarej zimie czas na zmiany. Poznaj najnowsze trendy z magazynu VIVA! MODA

 

5/5
Copyright @
5/5

"Karl pierwsze szkice przekazuje do pracowni około półtora miesiąca przed pokazem. Każdy projekt ląduje u tego konstruktora, który będzie najlepszy w jego interpretacji. Jak mówi, wtedy zaczyna się jego ulubiona część pracy. Rysunki nabierają trójwymiarowości, modelki przymierzają suknie uszyte na próbę z płótna. Projektant nadaje im ostateczny wymiar i precyzyjnie określa wysokość talii, szerokość ramion i kształt dekoltu. Kiedy modele osiągają doskonałość, są powielane w wybranych przez Lagerfelda tkaninach."

 

Polecamy też: Tylko nam Martyna Wojciechowska pokazała, jak wygląda jej szafa!

 

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa