Sabina Zięba 20 marca 2017 18:15
1/5
Copyright @
1/5

"Karl Lagerfeld tworzy modę od ponad 50 lat, a mimo to świat ciągle czeka z zapartym tchem na jego pokazy. Nudzą go rozmowy o przeszłości, ale chętnie czerpie z niej inspiracje, zwłaszcza w projektach, które robi dla Chanel."

 

Polecamy też: Męskie ubrania i dodatki przechodzą transformację w damskiej szafie. Zobacz sesję z VIVA! MODA

 

W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA dowiedziemy się m. in. w jaki sposób przygotowany zostaje show jednego z najważniejszych domów mody, a także kiedy rozpoczyna się szycie kreacji. Każda kolekcja Chanel, prezentowana podczas elitarnych pokazów, szybko staje się hitem i inspiracją dla innych projektantów. Aktualnie marka przeżywa drugą młodość, dzięki wyjątkowemu dyrektorowi artystycznemu, jakim jest Karl Lagerfeld. Tym razem podczas pokazu w Paryżu postawił na klasykę i nawiązał w projektach do stylu ikonicznych kostiumów. W barwach przeważały pastele - róże, beże i błękity. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, a także przeczytać fragmenty relacji Agnieszki Ścibior.

 

Całość w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA

2/5
Copyright @
2/5

"Lagerfeld postanowił przypomnieć, że haute couture to przede wszystkim rękodzieło. I elitarność, bo na
pokaz zaprosił tylko 120 osób, a scenografię zaprojektował tak, by goście mogli z każdej strony podziwiać kreacje. Zarówno ściany, jak i podłogę wyłożono szlifowanymi lustrami. Posadzono nas na białych zamszowych kanapach z lustrzanymi okrągłymi stolikami po bokach. Na wybiegu stało osiem szklanych wazonów z perfekcyjnie ułożonymi bukietami białych kalii."

 

Polecamy też: Uwaga, rewolucja w świecie mody! Jaka? Przeczytajcie w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA!

 

3/5
Copyright @
3/5

"Uszyte z tweedu żakiety miały stójki lub szerokie kołnierze, talie podkreślone skórzanymi paskami lub luźny krój. Pierwsze sylwetki nawiązywały do kultowych kostiumów Coco i były idealne dla „współczesnej Jackie”. Na dzień żakiety bouclé zestawiono z prostymi spódniczkami kończącymi się tuż nad kolanami. Karl pokazał je z białymi koszulami i dopasowanymi lub rozkloszowanymi spódnicami. Całość uzupełniały kapelusze i srebrne szpilki. Druga część miała charakter wieczorowy, głównie dzięki bogatym błyszczącym tkaninom i wyjątkowym detalom. Suknie wykończono białymi lub różowymi piórami."

 

Polecamy też: "Wiem, czego chcę!" - Zuzanna Bijoch w wywiadzie w najnowszej VIVA! MODA

 

4/5
Copyright @
4/5

"Po pokazie Karl powiedział: „Chciałem stworzyć coś nieskazitelnego, chciałem modelek wyglądających jak chodzące szkice mody”. Lagerfeld ma plastyczny talent, świetnie rysuje. Wielu projektantów wynajmuje rysowników, Karl woli rysować sam. Poranki zwykle spędza w swoim apartamencie na Saint-Germain, w piżamie siada przy stole i rysuje. Po południu jedzie do pracowni krawieckich Chanel. Mistrz uważa, że „bez wspaniałej pracowni krawieckiej nie można zrobić dobrej kolekcji”."

 

Polecamy też: Po szarej zimie czas na zmiany. Poznaj najnowsze trendy z magazynu VIVA! MODA

 

5/5
Copyright @
5/5

"Karl pierwsze szkice przekazuje do pracowni około półtora miesiąca przed pokazem. Każdy projekt ląduje u tego konstruktora, który będzie najlepszy w jego interpretacji. Jak mówi, wtedy zaczyna się jego ulubiona część pracy. Rysunki nabierają trójwymiarowości, modelki przymierzają suknie uszyte na próbę z płótna. Projektant nadaje im ostateczny wymiar i precyzyjnie określa wysokość talii, szerokość ramion i kształt dekoltu. Kiedy modele osiągają doskonałość, są powielane w wybranych przez Lagerfelda tkaninach."

 

Polecamy też: Tylko nam Martyna Wojciechowska pokazała, jak wygląda jej szafa!

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa