Sabina Zięba 21 marca 2017 09:45
1/5
Copyright @Piotr Stokłosa / Warsaw Creatives
1/5

Zuzanna Wachowiak to polska projektantka, która wraz z siostrą, Blanką Jordan, tworzy duet Bizuu. Zanim zaczęły tworzyć ubrania, projektowały wnętrza oraz zajmowały się prawem. W pewnym momencie postawiły wszystko na jedną kartę, diametralnie zmieniły życie i teraz ich marka jest na rynku już od sześciu lat, odnosząc sukcesy i podbijając serca kobiet. Inspiracją dla nich była własna babcia, która miała swój butik w Toruniu. W wywiadzie dla kobieta.pl Zuza mówiła: "Babcia, jak na swoje czasy, była guru mody. Kiedy oglądam jej zdjęcia, widzę przepiękną kobietę, świetnie ubraną. Strój ją zawsze wyróżniał". Swoją szansę zawdzięczają również Grażynie Kulczyk, która specjalnie wygospodarowała w Starym Browarze w Poznaniu miejsce na ich pierwszy butik. A co jest natchnieniem dla projektantek? "Od sztuki tak naprawdę wszystko się zaczyna. To ona nas inspiruje, pozwala spojrzeć na wiele rzeczy pod zupełnie innym kątem. Uwielbiamy chodzić na wystawy do galerii, to daje nam dużo natchnienia, którego szukamy tworząc kolekcję" - mówiła Zuza dla deluxe.trojmiasto.pl.

 

Polecamy też: Już jest nowy numer magazynu VIVA! MODA z Zuzą Bijoch na okładce! Czym zaskoczy nas tym razem?

 

Warto dodać, że Zuzanna początkowo przeprowadziła się do Warszawy jedynie na pół roku, jednak potem życie potoczyło się inaczej: "Wyprowadziłam się z Poznania. Blanka została, ma męża, dziecko. Mnie tam wiele nie trzymało". W stolicy wynajmowała mieszkanie, by w końcu zdecydować się na zakup. Jej 68-metrowy kącik momentalnie przypadł jej do gustu: "Mój chłopak Michał i ja zakochaliśmy się w tym miejscu od razu, chociaż trzeba przyznać, że lokal, do którego przyprowadziła nas pośredniczka z biura nieruchomości, był dosyć zrujnowany. Jeszcze tego samego dnia powiedzieliśmy jej, że chcemy je kupić". Potem osobiście wzięła się za projektowanie wnętrz, a jej partner podczas remontu nie był w mieszkaniu ani razu. Jak teraz wygląda mieszkanie cenionej projektantki? Zobaczcie w naszej galerii! A całość znajdziecie w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA

 

2/5
Copyright @Piotr Stokłosa / Warsaw Creatives
2/5

"W mieszkaniu rządzą trzy kolory: szary, biały i czarny. „Postawiłam na takie barwy, bo chciałam, żeby dom był płótnem, na które mogę nakładać kolorowe elementy”, tłumaczy Zuzanna. „Żeby nie robić od razu rewolucji, ale zmienić coś dzięki nowym poduszkom czy obiciom foteli, jeśli coś mi się znudzi”. Na razie jedynymi kolorowymi elementami we wnętrzu są obrazy Anny Halarewicz."

 

Polecamy też: Uwaga, rewolucja w świecie mody! Jaka? Przeczytajcie w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA!

3/5
Copyright @Piotr Stokłosa / Warsaw Creatives
3/5

"Kanapa w salonie jest robiona na zamówienie w firmie Modalto należącej do koleżanki Zuzanny. Zabudowa kuchni, szafy i łóżko również robione są na zamówienie. Dużo rzeczy pochodzi ze strony Westwing.pl, która stała się bardzo popularna akurat w momencie, kiedy Zuzanna szukała rzeczy dla siebie. „Kuchnia to był eksperyment. Chciałam mieć całą czarną kuchnię. Nawet uchwyty są czarne. Eksperyment zakończył się sukcesem i jestem z niej bardzo zadowolona”, opowiada projektantka. Smaczku dodają płytki z motywem pepitki, które znalazła „gdzieś w internecie”. „Spodobało mi się w nich to, że z daleka wcale nie widać, że to są płytki, i to, że ten wzór jest nawiązaniem do tkanin i do tego, czym się teraz zawodowo zajmuję”."

 

Polecamy też: Po szarej zimie czas na zmiany. Poznaj najnowsze trendy z magazynu VIVA! MODA

4/5
Copyright @Piotr Stokłosa / Warsaw Creatives
4/5

"Ścianę w sypialni  zdobi tapeta w szaro-białą kratkę. Podobnie zresztą jak krzesła i fotele retro kupione na Allegro i odnowione przez tapicera. „Ten motyw w tamtym czasie musiał mocno tkwić mi w głowie, skoro pojawił się na tylu elementach”, śmieje się Zuzanna."

 

Polecamy też: Męskie ubrania i dodatki przechodzą transformację w damskiej szafie. Zobacz sesję z VIVA! MODA

5/5
Copyright @Piotr Stokłosa / Warsaw Creatives
5/5

"Przyznaje, że są kształty, których nie lubi. Na liście tych zakazanych są trójkąty i kształty nieregularne. Stąd w tym mieszkaniu tyle motywów kwadratowych, półki w kształcie sześcianów czy okrągłe lustro w łazience. To, które wisi w przedpokoju, zaprojektowała sama i jest jedynym z dwóch elementów przełamujących kąty proste."

 

Polecamy też: "Wiem, czego chcę!" - Zuzanna Bijoch w wywiadzie w najnowszej VIVA! MODA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa