Horoskop chiński mn
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Horoskop chiński - tajemnice: Jak się go wylicza? Skąd się wziął? Jak funkcjonuje?

Wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Aleksandra Frankowska 1 lutego 2022 12:15
Horoskop chiński mn
Fot. Adobe Stock

W Chinach właśnie kończą się obchody Nowego Roku i powitania Tygrysa, co oznacza wejście w życie nowego Horoskopu Chińskiego. To w jaki sposób przypadają dane znaki zodiaku w Chinach ma swój specyficzny proceder. Wiemy, jak sprawdzić, który znak zodiaku jest Twój zgodnie z chińskim rytuałem i co to oznacza.

ZOBACZ TEŻ: Horoskop chiński: sprawdź miłosne dopasowanie znaków!

Skąd wziął się chiński horoskop?

Na świecie krąży pewna legenda, która mówi o tym, że przed śmiercią Budda wezwał do siebie wszystkie zwierzęta, ale przybyło do niego zaledwie dwanaście gatunków. To one chciały go pożegnać. Nagrodą Buddy i podziękowaniem za ich obecność było ustanowienie każdego ze zwierząt patronem jednego roku, zgodnie z kolejnością: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia. Zwierzę, które w danym roku jest patronem, ma za zadanie w określonym czasie przekazać mu swoje atrybuty. To właśnie ludzie rodząc się w danym roku, przejmują je na zawsze, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Jak funkcjonuje chiński horoskop?

Według wierzeń, w Chinach astrologia oparta jest całkowicie na kalendarzu księżycowym. Oznacza to, że Nowy Rok nie ma stałej, umownej daty, a ruchomą. Dodatkową różnicą jest też liczba dni, która przypada na dany miesiąc – w Chinach jest to 29,5 dnia.

Jak określić swój znak zodiaku w horoskopie chińskim?

Aby poznać swój chiński znak zodiaku, konieczna jest dokładna data urodzenia, wraz z dniem i miesiące. Każdy znak zodiaku jest bowiem odpowiednio dopasowany również do danego okresu lat, jak chociażby smok odpowiada datom 1928-1929, 1940-1941, 1952-1953 i kolejno za 12 lat ponownie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Horoskop chiński 2022: Rok Tygrysa - Jaki będzie? Ile potrwa? Co przyniesie?

Jakie znaczenie mają poszczególne znaki zodiaku?

Każdy znak ma przypisane pozytywne i negatywne atrybuty. Dziedziczy je osoba, do której znak zostanie przypisany zgodnie z datą urodzenia.

 • Szczur – odpowiedzialny, prawdziwy przywódca. Silny i zdecydowany, nie boi się podejmować ważnych decyzji. Często kłótliwy i apodyktyczny.
 • Bawół – pracowity, uczciwy i lojalny. Optymista, samotnik, kontemplator.
 • Tygrys – rodzinny, ze skłonnościami do melancholii i depresji. Nieodporny na krytykę, serdeczny i szczery.
 • Królik – ostrożny, unika konfrontacji. Inteligentny i dyskretny, można powierzyć mu swoje sekrety.
 • Smok – dusza towarzystwa, ambitny i kreatywny umył. Niecierpliwy, wymagający, a przy tym dość rozrzutny.
 • Wąż – materialista, opierający swoje decyzje na intuicji. Nie lubi ludzi wyniosłych. Jest dość przebiegły i jednocześnie rozważny.
 • Koń – energiczny i bardzo aktywny, uwielbia towarzystwo i dobrą zabawę. Podróżnik, unika nudy, jest uparty i często niestały w uczuciach.
 • Koza – spokojny, raczej obserwator, niewchodzący w zbytnie interakcje z otoczeniem. Mało racjonalny i dość nieodpowiedzialny.
 • Małpa – uwielbia dobrą zabawę i rozrywkę. Ma świetne poczucie humoru i wyróżnia się inteligencją. Jest jednak dość niedbała i nad wyraz emocjonalna.
 • Kogut – marzyciel, bardzo lojalny i ceniący sobie obecność bliskich. Lubi mieć bezpieczeństwo finansowe. Często postrzegany jako narcyz.
 • Pies – troskliwy i pomocny. Bardzo wytrwały w działaniu, jednak często pesymista wyciągający wnioski zbyt pochopnie.
 • Świnia – altruista, uwielbiający otaczanie się naturą. Naiwny i bardzo podatny na działanie innych. 

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa