Marcin Brzeziński 28 stycznia 2018 13:00
1/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @East News/Bottega Veneta, Chloé, Nina Ricci, Maison Martin Margiela, Alexandr McQueen, Maison Martin Margiela
1/7

Jaki płaszcz będzie najmodniejszy wiosną 2018? Ten sezon z pewnością będzie należał do trenczy. Ale w zupełnie nowej odsłonie! Na początek jednak trochę historii. Gdy mówimy trencz, myślimy - Burberry. Bo to właśnie Thomas Burberry w 1879 roku wynalazł gabardynę: wełnianą tkaninę o ukośnym splocie, odporną na warunki atmosferyczne, z której zaczęto produkować przede wszystkim płaszcze dla żołnierzy. Klasyczny krój prochowca tej firmy wciąż zachował wiele militarnych elementów m.in. pagony czy metalowe elementy w kształcie litery D, na których można było zawiesić broń... białą. Jednak najmodniejsze płaszcze na wiosnę 2018 mało będą przypominać projekty Thomasa Burberry. Poznajcie najgorętsze trendy 2018. Zapraszamy!

 

Polecamy też: Poznajcie najgorętsze trendy 2018! Czym zaskoczy nas moda w tym roku?
 

 

Najmodniejsze trencze na wiosnę 2018

Projektanci w tym sezonie najwyraźniej kierowali się regułą „weź coś znanego i zmień to nie do poznania”. I tak u Céline dwa trencze połączono w… jeden, tak że powstało coś na kształt peleryny. Demna Gvasalia z Balenciagi z kolei zmiksował klasyczny prochowiec z kurtką dżinsową. W kolekcji Maison Margiela ozdobiono trencz rzędami małych lusterek, a u Alexandra McQueena zamienił się w suknię balową. W kolekcji Valentino znany dobrze płaszcz zyskał zaskakująco duże kieszenie, a u Niny Ricci - sterczące jak rogi ramiona. Stosunkowo umiarkowana więc wydaje się propozycja Loewe, w której dół trencza zdobią poskręcane frędzle. Nie mówiąc już o zachowawczym wręcz projekcie Chloé, gdzie prochowiec zamiast z gabardyny czy bawełny uszyto z pięknej, jasnej skóry. Co by na to wszystko powiedział Thomas Burberry? Trudno zgadnąć! Ale trzeba przyznać, że trendy na sezon wiosna i lato 2018 potrafią zaskoczyć!

 

 

Polecamy też: Co będzie modne 2018 roku? Zobaczcie jakie trendy przewiduje Pinterest!

2/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @East News/Bottega Veneta
2/7
3/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @East News/Y/Project
3/7

Trencz na pokazie Y/Project na wiosnę i lato 2018.

 

Polecamy też: Jakie są najmodniejsze wzory i desenie na wiosnę i lato? Oto najgorętsze trendy 2018!

4/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @Materiały prasowe/Dries Van Noten
4/7
5/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @Materiały prasowe/Max Mara
5/7
6/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @Materiały prasowe/Simone Rocha
6/7

Trencz na pokazie Simone Rocha na wiosnę i lato 2018.

 

Polecamy też: Szykuje się rewolucja?! Czy te modelki mają szansę zmienić świat mody? My jesteśmy na tak! A wy?

7/7
Najmodniejszy płaszcz, trencz na wiosnę 2018
Copyright @East News/Maison Martin Margiela
7/7

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.