Najlepsze pokazy wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Versace, Marni
ZE ŚWIATA MODY

Wybraliśmy najlepsze pokazy na wiosnę i lato. Jaka będzie moda 2018?

Marcin Brzeziński 4 stycznia 2018 18:30
Najlepsze pokazy wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Versace, Marni

Jaka będzie moda i trendy 2018? Spośród ponad… 400 pokazów, które na sezon wiosna i lato przygotowali projektanci wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze. Niektóre z nich zachwycają nas swoim przepychem i bogactwem, inne oryginalnością, a jeszcze inne - spokojem oraz wyrafinowaniem. Kolejne zaskakują niespotykaną formą. Wszystkie przynoszą zaś zapowiedź wiosny i zupełnie nowych, wiosennych trendów. A nie da się ukryć, że w czasie zimowych miesięcy z niecierpliwością na nie czekamy. Zobaczcie zatem najlepsze kolekcje na wiosnę i lato! To trendy i moda 2018 w pigułce!

 

Polecamy też: Wybraliśmy 7 rzeczy, które… przestaną być modne w 2018 roku!

1. Versace
Donatella Versace oddała hołd swojemu bratu i przypomniała na tym pokazie nie tylko jego ulubione modelki z lat 90. - Cindy Crawford, Naomi Campbell, Claudię Schiffer, Carlę Bruni i Helenę Christensen - ale też jego kultowe projekty z tej dekady. Efekt? Lata 90. będą jednym z dominujących trendów wiosny 2018!

 

Najlepszy pokaz Versace wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Verscae


2. Dolce & Gabbana
Na wybiegu zobaczyliśmy zwykłe składniki stylu Dolce & Gabbana: czerń i złoto, koronki oraz bogate zdobienia. Zaskoczeniem nie było również to, że kolekcję zaprezentowani zwiezieni z całego świata internetowi influencerzy (po polsku to chyba będą: wpływacze). Nowością było to, że pokaz miał charakter „sekretnego show” z ekstremalnie limitowanymi zaproszeniami. Każdy z gości czuł się więc jakby… Dolce & Gabbana wybrali go osobiście. Czy to nowy trend w pokazach 2018?

 

Najlepszy pokaz Dolce&Gabbana wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Dolce&Gabbana


3. Calvin Klein
Ten pokaz najlepiej odzwierciedlał niepokoje, które trapią Stany Zjednoczone Ameryki. Na wybiegu zobaczyliśmy więc stroje inspirowane mrocznymi filmami Davida Lyncha i horrorami Stephena Kinga (stąd na przykład dużo lakierowanych skór w kolorze… krwi). Nie da się ukryć, że dyrektor kreatywny Calvina Kleina Raf Simons świetnie wyczuwa, co w trawie piszczy… Na całe szczęście nie cała moda 2018 będzie równie niepokojąca!

 

Najlepszy pokaz Calvin Klein wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Calvin Klein

 

4. Balenciaga
Dyrektor kreatywny marek Balenciaga i Vetements, Demna Gvasalia wie, jak przyciągnąć uwagę! Tym razem w kolekcji Balenciaga na wiosnę i lato 2018 powszechne zainteresowanie wzbudziły buty, które jako żywo przypominają… plastikowe kroksy. I to na dość wysokich platformach! Równie ciekawa naszym zdaniem była sukienka cała zadrukowana we wzór dolara. Wiosną 2018 taka ekstrawagancja będzie w cenie!

 

Najlepszy pokaz Balenciaga wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Balenciaga

 

Polecamy też: Co będzie modne 2018 roku? Zobaczcie jakie trendy przewiduje Pinterest!

 

5. Marni
Kolejna najlepsza kolekcja wiosna i lato 2018. Dyrektor kreatywny Marni Francesco Risso twórczo wykorzystał sylwetki z lat 20. i 50 XX wieku by opowiedzieć nam zupełnie nową, modową historię. I co najważniejsze, historię bajecznie kolorową. Tak pięknego różu dawno na wybiegu nie widzieliśmy! Wrażenie robił również oryginalny sposób, w jaki Risso połączył różne faktury i wzory. Moda 2018 potrafi również zachwycić!

 

Najlepszy pokaz Marni wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Marni


6. Louis Vuitton
A teraz zaskakująca mieszanka przygotowana przez dyrektora kreatywnego Louis Vuitton, Nicolas Ghesquière. Projektant brawurowo zmiksował sylwetki z XVIII wieku z… współczesnymi strojami sportowymi. Wiek XVIII nie został wprawdzie jednym z silnych trendów wiosny 2018, ale styl sportowy… jak najbardziej!

 

Najlepszy pokaz Louis Vuitton wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Louis Vuitton


7. Burberry
Należy podziwiać, jak wytrwale Christopher Bailey tworzy kolejne przeboje dla tego brytyjskiego domu mody. Tym razem postawił na wielki powrót klasycznej kraty (kłaniają się znowu lata 90.) i na nowo zinterpretował uwielbiane trencze Burberry. A zatem…  już wiecie, co będzie modne wiosną 2018? Gotowi na nowy sezon? Moda i trendy 2018 czekają!

 

Najlepszy pokaz Burberry wiosna 2018 trendy 2018
Fot. East News/Burberry

 

Polecamy też: Poznajcie najgorętsze trendy 2018! Czym zaskoczy nas moda w tym roku?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.