ZE ŚWIATA MODY

Jakie buty sportowe będziemy nosić wiosną i latem 2018?

A które trzeba schować do szafy?

Marcin Brzeziński 10 lutego 2018 15:00

Jakie buty sportowe będą modne wiosną i latem 2018? Przedstawiamy najgorętsze trendy w świecie sneakersów! W tym sezonie buty sportowe raczej nie będą nadawały się do biegania czy na siłownię. Projektanci postawili bowiem zdecydowanie na ich efektowność, a nie funkcjonalność.

Najmodniejsze buty sportowe na wiosnę 2018

Pożądane będą modele masywne o dziwnych, przerysowanych kształtach. Najlepszym przykładem są tu buty z kolekcji Louis Vuitton czy Celine. Z pewnością przykuwają uwagę, ale trudno powiedzieć, żeby były wyjątkowo zgrabne. Jeszcze dalej poszła marka Loewe. Ich sztandarowe sneakersy na wiosnę i lato 2018 mają zadarty do góry pokaźnych rozmiarów nosek. Przypominają więc bardziej obuwie Aladyna niż zwyczajne buty do biegania. A jeśli chodzi o zdobienia… tu nie ma żadnych ograniczeń. A nawet można powiedzieć, im dziwniej, tym lepiej. Vivienne Westwood przypięła do swoich sneakersów bukieciki kwiatów, Junya Watanabe ponabijał je ostrymi ćwiekami, a w kolekcji Valentino sportowe buto-skarpetki zdobią romantyczne aplikacje z koralików.

Jakie buty sportowe trzeba odłożyć do szafy?

Nie masz ochoty na takie szaleństwa? Nie wszystko stracone! W sezonie wiosna-lato 2018 wciąż modne będą klasyczne, białe buty sportowe. I to bez żadnych ozdób! Takie właśnie wiedzieliśmy na pokazie otoczonej uwielbieniem marki Off-White. Niestety tak dobrej wiadomości nie mamy dla zwolenników sneakersów czarnych lub utrzymanych w ostrych, neonowych barwach. W tym sezonie najwyraźniej nie zyskały one uznania światowych projektantów. Można więc je na czas jakiś po prostu odłożyć do szafy lub… zupełnie nie przejmować się dyktatem świat mody. Jeśli planujesz powrót do treningu i zastanawiasz się jak wybrać buty do biegania, moda na pewno nie powinna być Twoim priorytetem.  

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.