Frotki do włosów, gorący trend na wiosnę 2018, Balenciaga pokaz resort 2018
Fot. Materiały prasowe/Balenciaga
ZE ŚWIATA MODY

Wielki powrót… frotek do włosów! Myślicie, że ten symbol stylu lat 80. będzie największym trendem 2018?

Marcin Brzeziński 15 stycznia 2018 13:30
Frotki do włosów, gorący trend na wiosnę 2018, Balenciaga pokaz resort 2018
Fot. Materiały prasowe/Balenciaga

Frotki do włosów wracają! Tęskniliście? Jeśli tak, to szykujcie się na prawdziwy renesans tej ozdoby! Frotki, jeden z symboli stylu lat 80. znajdziecie zarówno w ofercie sieciówek, jak i największych domów mody. Na przykład popularna amerykańska marka Urban Outfitters proponuje frotki z aksamitu lub satyny, a gwiazda Instagramu, francuski brand Maison Cléo dodaje darmową frotkę do każdego internetowego zamówienia. Do wyboru mamy również ozdoby naprawdę z najwyższej półki. Duńska firma Comfort Object za frotkę wykonaną z chust vintage Hermesa życzy sobie 112 dolarów. Za skórzaną ozdobę do włosów domu mody Balenciaga z kolekcji Resort 2018 trzeba zapłacić jeszcze więcej, bo dolarów 200. Ten trend 2018 wprost zdominował modę na wiosnę i lato 2018.

 

Polecamy też: Poznajcie najgorętsze trendy 2018! Czym zaskoczy nas moda w tym roku?
 

 

Frotka do włosów w wielkim mieście

Jeszcze niedawno frotka pozostawała głęboko ukryta w modowym czyśćcu. Owszem w latach 80. i na początku 90. takie ozdoby nosiła Madonna, Paula Abdul, Demi Moore czy Sarah Jessica Parker. Ale potem frotka stała się obiektem wstydliwym. Najlepiej zobrazuje to odcinek „Seksu w wielkim mieście” z 2004 roku. Carrie Bradshaw (w tej roli oczywiście dawna miłośniczka frotek Sarah Jessica Parker) nierozważnie krytykuje swego chłopaka Bergera, za to, że ten w swej powieści pozwolił mieszkance Nowego Jorku chodzić z frotką po ulicy. Zdaniem Carrie dowodzi to tylko tego, że Berger nie zna się na kobietach. Kobieta na Manhattanie może bowiem pokazać się z frotką tylko w łazience! Wkrótce potem para udaje się do restauracji. W kolejce Berger dostrzega kobietę z frotką. Triumf jego był dosyć krótki! Okazuje się, że jest to osoba przyjezdna… Carrie kwituje ten fakt swoim ulubionym „A nie mówiłam!”. Jest chyba oczywiste, że ten związek nie miał przed sobą przyszłości. A co z frotką? Kiedy w 2007 roku ozdoby te pojawiły się w ofercie pozującej na niezależną marki American Apparel, media uznały, że to propozycja jedynie dla dziewczyn hipsterów. Minęło jednak ponad dziesięć lat i po raz kolejny okazało się, że moda kołem się toczy! W roku 2018 frotki triumfalnie wracają! I, co ważniejsze, już nie trzeba się ich wstydzić! A wy cieszycie się z tego powrotu? Sami przyznacie, że trendy i moda 2018 potrafią zaskoczyć!

 

Frotki do włosów, gorący trend na wiosnę 2018, Madonna, Demi Moore, Sarah Jessica Parker
Fot. East News, Pinterest

Sarah Jessica Parker, Demi Moore i Madonna nosiły frotki do włosów w latach 80.

 

Polecamy też: Jakie są najmodniejsze wzory i desenie na wiosnę i lato? Oto najgorętsze trendy 2018!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.