Polska marka wegańskich toreb Alexandra K
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Polska marka wegańskich toreb Alexandra K zgarnia światowe nagrody!

Co powiecie na torebkę… z resztek jabłek lub ananasa?

Marcin Brzeziński 25 czerwca 2019 19:29
Polska marka wegańskich toreb Alexandra K
Fot. Materiały prasowe

Ola Kościkiewicz, założycielka marki Alexandra K, pięć lat temu rozpoczęła produkcję wegańskich toreb. Dzisiaj produkty z jej logo sprzedawane są w kilkunastu krajach, ich filozofia i design doceniane są w międzynarodowych konkursach, a organizacja PETA wysłała Meghan Markle torebkę Alexandra K z okazji jej 37. urodzin. Poznajmy tajniki niezwykłych materiałów, z których korzysta marka.
Alexandra K jako pierwsza na rynku wegańskich torebek wprowadziła innowacyjną skórę Freedom-Leather, która jest tkaniną powlekaną, podobną do tkanin pokrytych PVC (vinyl) i tkanin powlekanych poliuretanem. Na tym jednak kończą się podobieństwa i zaczynają różnice pomiędzy tymi tkaninami. Freedom-Leather wykorzystuje opatentowaną formułę, która jest przyjazna dla środowiska i tworzy alternatywę dla tradycyjnych skór wegańskich. Wyjątkowość Freedom-Leather polega na tym, iż wykonana jest w 100% z silikonu, który nie zawiera tworzyw sztucznych ani ropy naftowej. Tkanina ta ceniona jest za swoją trwałość i zrównoważoną jakość. Nie tylko sama tkanina jest przyjazna dla środowiska, ale również jej produkcja, która wymaga mniejszego zużycia wody, surowców oraz elektryczności w porównaniu do produkcji tkanin PU i PVC. W przeciwieństwie do tkanin PVC, Freedom-Leather nie wykorzystuje chloru w żadnym procesie produkcyjnym. Dzięki temu, że nie zawiera szkodliwych pierwiastków, nie ulega emisji LZO (lotnych związków organicznych) przez cały okres użytkowania.

Torba z resztek jabłek

Na tym nie koniec innowacji, które wykorzystuje Alexandra K. Skóra z jabłek produkowana jest z resztek tych owoców, czyli nasion, rdzeni oraz skórki, tworząc trwały materiał, który idealnie nadaje się do produkcji toreb czy butów. Jej produkcja jest ekologiczna i nie jest toksyczna dla środowiska. Główne zalety skóry z jabłka to jej wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na promienie UV. Wysoko ceniona jest również ze względu na właściwości oddychające. Jest materiałem w 100% biodegradowalnym, jak również hipoalergicznym. Pinatex to innowacyjna tkanina produkowana z ananasa. W użytkowaniu przypomina skórę naturalną, jednak jest w 100% ekologiczna i przyjazna zwierzętom. I na koniec, torebki Alexandra K są nie tylko ekologiczne i wegańskie, ale również piękne. Zobaczcie!

Polska marka wegańskich toreb Alexandra K
Fot. Materiały prasowe
Polska marka wegańskich toreb Alexandra K
Fot. Materiały prasowe
Polska marka wegańskich toreb Alexandra K
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!