Polska wegańska torba pierwszym prezentem urodzinowym, jaki otrzymała księżna Meghan!
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Meghan otrzymała w prezencie urodzinowym wegańską torbę polskiej marki!

Mamy komentarz projektantki Aleksandry Kościkiewicz!

Marcin Brzeziński 3 sierpnia 2018 12:30
Polska wegańska torba pierwszym prezentem urodzinowym, jaki otrzymała księżna Meghan!
Fot. East News

Międzynarodowa organizacja PETA zajmująca się ochroną praw zwierząt podarowała księżnej Sussex Meghan torbę polskiej marki Alexandra K jako pierwszy urodzinowy prezent.

Podarowany księżnej Sussex model 1.6 Burgundy wykonany jest materiału wolnego od plastiku, nadającego się do recyklingu tzw. Freedom Leather. Jest on wyjątkowo wytrzymały, odporny na plamy i hipoalergiczny. Torba jest zarówno wegańska jak i ekologiczna. Do jej uszycia wykorzystywane są innowacyjne tkaniny, do produkcji, których nie używa się żadnych toksycznych substancji, wykorzystuje się mniej energii i wody, niż w przypadku tradycyjnych tkanin PU i PVC.

Niezgoda na cierpienie czyli filozofia marki Alexandra K.

Poglądy księżnej Meghan są zbieżne z wizją i wartościami marki Alexandra K. Księżna deklaruje swoje zaangażowanie w poprawę ochrony praw zwierząt. Tą drogą od początku podąża także Aleksandra Kościkiewicz udowadniając, że moda nie musi być związana z cierpieniem. Zgodnie z filozofią marki powinna być nie tylko piękna i funkcjonalna, lecz również promować wyższe wartości. Konsekwentnie realizując swoją wizję firma uzyskała certyfikat PETA approved vegan (certyfikat potwierdzający wegańskość produktów) oraz Fur Free Retailer (potwierdzenie, że firma nie używa futer). W roku 2014 Aleksandra K otrzymała nagrodę Vegan Fashion Award za najlepszą torebkę damską.

Projektantka wegańskiej torby  Aleksandra Kościkiewicz

A oto, co o tej sprawie powiedziała szczęśliwa Aleksandra Kościkiewicz: „Dziś jest dzień na który bardzo ciężko pracowałam przez ostatnie 4 lata. Świat obiegła informacja o pierwszym prezencie, jaki księżna Sussex otrzymała na swe urodziny. Jestem niezwykle szczęśliwa i dumna, że jest to torba mojego projektu. Od ponad 6 lat jestem weganką. Poprzez moje produkty pragnę przekonywać ludzi do wartości jakimi jest szacunek do zwierząt, życia i środowiska. Ciągle poszukuję nowych pomysłów. W każdej kolekcji pojawia się jakaś znacząca zmiana. W tym roku wprowadziliśmy ekologiczne tkaniny Peace Suede oraz Freedom Leather. Na sezon zimowy szykuję dla moich klientek wyjątkową tkaninę wykonaną z… jabłek”.

Polska wegańska torba pierwszym prezentem urodzinowym, jaki otrzymała księżna Meghan!
Fot. Materiały prasowe

Polska wegańska torba pierwszym prezentem urodzinowym, jaki otrzymała księżna Meghan!
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.