Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Zalando otwiera pierwszy stacjonarny z sklep z odzieżą używaną!

Czy to nowy kierunek rozwoju branży odzieżowej?

Honorata Mosiądz 31 sierpnia 2019 10:58
Fot. East News

Jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych w Europie postanowił kolejny raz zainicjować nowatorski projekt. Tym razem wykorzystał do niego ubrania i dodatki z drugiej ręki. Celem akcji jest wspieranie ekologicznej idei ograniczenia odpadów oraz sprawdzenie, jak sprzedawanie rzeczy w trybie offline zadziała w przypadku klientów Zalando.

Zircle: pierwszy sklep z odzieżą używaną od Zalando

Nazwa sklepu to połączenie słów Zalando oraz circular (od circular ekonomy). Termin oznacza gospodarkę, w której materiały, rzeczy i produkty powinny być utrzymywane w obiegu tak długo jak to możliwe, aby ograniczyć wytwarzanie odpadów do minimum. Second hand mieści się w berlińskim centrum handlowym Alexa przy Alexanderplatz. Jest to bardzo popularna lokalizacja, odwiedzana każdego dnia przez masę berlińczyków oraz przejezdnych turystów. W ofercie Zircle znajdują się ubrania, buty oraz torebki dla kobiet. Ich ceny wahają się między 3, a 7 euro za sztukę. Właściciele zapewniają, że pomimo tego, iż nie są to nowe rzeczy, ich stan jest bardzo dobry, a jakość nie uległa pogorszeniu.

Nie jest to pierwsza inicjatywa Zalando związana z branżą odzieży używanej. Jakiś czas temu sklep wypuścił w Niemczech aplikację Zalando Wardrobe, dzięki której użytkownicy mogą sprzedawać nienoszone już ubrania. Część z nich skupuje właśnie Zalando i mają szanse pojawić się w Zircle. Niestety, jak na razie, sklep ma formę pop-upu i będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na efekty projektu.

Co myślicie o tej inicjatywie? Wybralibyście się do Zircle?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wie findet ihr unsere Themenecke? 😍

Post udostępniony przez ZIRCLE POP-UP STORE (@zircleberlin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wir haben ab heute für euch geöffnet 🎉 Kommt uns besuchen, im 2. OG im Alexa!

Post udostępniony przez ZIRCLE POP-UP STORE (@zircleberlin)

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.