Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Zalando otwiera pierwszy stacjonarny z sklep z odzieżą używaną!

Czy to nowy kierunek rozwoju branży odzieżowej?

Honorata Mosiądz 31 sierpnia 2019 10:58
Fot. East News

Jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych w Europie postanowił kolejny raz zainicjować nowatorski projekt. Tym razem wykorzystał do niego ubrania i dodatki z drugiej ręki. Celem akcji jest wspieranie ekologicznej idei ograniczenia odpadów oraz sprawdzenie, jak sprzedawanie rzeczy w trybie offline zadziała w przypadku klientów Zalando.

Zircle: pierwszy sklep z odzieżą używaną od Zalando

Nazwa sklepu to połączenie słów Zalando oraz circular (od circular ekonomy). Termin oznacza gospodarkę, w której materiały, rzeczy i produkty powinny być utrzymywane w obiegu tak długo jak to możliwe, aby ograniczyć wytwarzanie odpadów do minimum. Second hand mieści się w berlińskim centrum handlowym Alexa przy Alexanderplatz. Jest to bardzo popularna lokalizacja, odwiedzana każdego dnia przez masę berlińczyków oraz przejezdnych turystów. W ofercie Zircle znajdują się ubrania, buty oraz torebki dla kobiet. Ich ceny wahają się między 3, a 7 euro za sztukę. Właściciele zapewniają, że pomimo tego, iż nie są to nowe rzeczy, ich stan jest bardzo dobry, a jakość nie uległa pogorszeniu.

Nie jest to pierwsza inicjatywa Zalando związana z branżą odzieży używanej. Jakiś czas temu sklep wypuścił w Niemczech aplikację Zalando Wardrobe, dzięki której użytkownicy mogą sprzedawać nienoszone już ubrania. Część z nich skupuje właśnie Zalando i mają szanse pojawić się w Zircle. Niestety, jak na razie, sklep ma formę pop-upu i będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na efekty projektu.

Co myślicie o tej inicjatywie? Wybralibyście się do Zircle?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wie findet ihr unsere Themenecke? 😍

Post udostępniony przez ZIRCLE POP-UP STORE (@zircleberlin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wir haben ab heute für euch geöffnet 🎉 Kommt uns besuchen, im 2. OG im Alexa!

Post udostępniony przez ZIRCLE POP-UP STORE (@zircleberlin)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.