Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Zalando otwiera pierwszy stacjonarny z sklep z odzieżą używaną!

Czy to nowy kierunek rozwoju branży odzieżowej?

Honorata Mosiądz 31 sierpnia 2019 10:58
Fot. East News

Jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych w Europie postanowił kolejny raz zainicjować nowatorski projekt. Tym razem wykorzystał do niego ubrania i dodatki z drugiej ręki. Celem akcji jest wspieranie ekologicznej idei ograniczenia odpadów oraz sprawdzenie, jak sprzedawanie rzeczy w trybie offline zadziała w przypadku klientów Zalando.

Zircle: pierwszy sklep z odzieżą używaną od Zalando

Nazwa sklepu to połączenie słów Zalando oraz circular (od circular ekonomy). Termin oznacza gospodarkę, w której materiały, rzeczy i produkty powinny być utrzymywane w obiegu tak długo jak to możliwe, aby ograniczyć wytwarzanie odpadów do minimum. Second hand mieści się w berlińskim centrum handlowym Alexa przy Alexanderplatz. Jest to bardzo popularna lokalizacja, odwiedzana każdego dnia przez masę berlińczyków oraz przejezdnych turystów. W ofercie Zircle znajdują się ubrania, buty oraz torebki dla kobiet. Ich ceny wahają się między 3, a 7 euro za sztukę. Właściciele zapewniają, że pomimo tego, iż nie są to nowe rzeczy, ich stan jest bardzo dobry, a jakość nie uległa pogorszeniu.

Nie jest to pierwsza inicjatywa Zalando związana z branżą odzieży używanej. Jakiś czas temu sklep wypuścił w Niemczech aplikację Zalando Wardrobe, dzięki której użytkownicy mogą sprzedawać nienoszone już ubrania. Część z nich skupuje właśnie Zalando i mają szanse pojawić się w Zircle. Niestety, jak na razie, sklep ma formę pop-upu i będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na efekty projektu.

Co myślicie o tej inicjatywie? Wybralibyście się do Zircle?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wie findet ihr unsere Themenecke? 😍

Post udostępniony przez ZIRCLE POP-UP STORE (@zircleberlin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wir haben ab heute für euch geöffnet 🎉 Kommt uns besuchen, im 2. OG im Alexa!

Post udostępniony przez ZIRCLE POP-UP STORE (@zircleberlin)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?