Te gwiazdy wybiegów udowadniają, że piękno nie ma wieku!

Aleksandra Frankowska 18 listopada 2021 17:27

Każda z nich miała swoje 5 minut w modelingu, które sprawiło, że jej imię i twarz znał cały świat. Niektóre z nich do dziś działają w branży, a wiek nie jest dla nich żadną przeszkodą. Są piękne, zgrabne i kochają modę. Jako modelki w większości zaczynały pracę jeszcze jako nastolatki. Teraz mają 50, 60, 70, 80, a nawet 90 lat! I wciąż kochają i uprawiają swój zawód! Czy to oznacza, że w świecie modelingu wiek w końcu przestał mieć znaczenie?

ZOBACZ TEŻ: Gia Carangi - pierwsza supermodelka, która zmarła na AIDS! "Zbyt piękna, by umierać tak młodo"

Najsłynniejsze modelki świata po 50., 60., 70., 80. i 90.

Żadna z nich nie wygląda na swój wiek. Supermodelki lat 80. i 90. to dla nas wciąż 30-latki. Ich córki są łudząco do nich podobne i często idą w ślady swoich sławnych mam. Te, które postawiły na przepiękny, siwy kolor włosów, zachwycają naturalnością. Wszystkie udowadniają, że w modelingu wiek nie ma znaczenia. Piękno ma różne oblicza, a najważniejsza jest autentyczność.

Do najsłynniejszych modelek należą oczywiście Naomi Campbell, Cindy Crawford, Claudia Schiffer oraz Linda Evangelista. I chociaż w większości zakończyły już kariery, co jakiś czas można zobaczyć je na jubileuszowych pokazach mody największych marek. Prym wiedzie tu Naomi Campbell, która na dobrą sprawę cały czas aktywnie pracuje w zawodzie. Są wciąż cudowne, zachwycające wdziękiem, urodą oraz chodem charakterystycznym dla prawdziwych supermodelek, a ich ich występy są spektakularne.

WIĘCEJ NA TEMAT: Po trzydziestu latach wraca do modelingu. Dlaczego Bogna Sworowska zdecydowała się na ten krok?

Carmen Dell'orefice i Daphne Selfe to modelki, które są już po 90.! Mimo to wciąż są aktywne w pracy zawodowej. Zachwycają pięknymi, srebrno-białymi włosami, figurami oraz gracją. Do grona starszych modelek należy również Maye Musk, która samotnie wychowała trójkę dzieci (w tym słynnego Elona Muska). Maye, chociaż z wykształcenia jest dietetykiem, doskonale odnalazła się w modelingu na etapie wczesnego macierzyństwa. W dalszym ciągu chętnie uczestniczy w sesjach reklamowych, a wygląda... jak milion dolarów!

W naszej galerii prezentujemy modelki, dla których czas absolutnie nie gra roli. To one, mimo dojrzałego wieku, wciąż rządzą na światowych wybiegach. I oby szybko się to nie zmieniło!  

1/8
Naomi Campbell
Copyright @Craig Barritt/Getty Images for Qatar Museums
1/8

Naomi Campbell, 51 lat. Karierę zaczęła w wieku 15 lat i szybko stała się jedną z najpopularniejszych modelek lat 80. i 90.  Została również okrzyknięta jedną z sześciu supermodelek swojej generacji.

2/8
Claudia Schiffer
Copyright @Karwai Tang/WireImage
2/8

Claudia Schiffer, 51 lat. Jedna z najlepiej zarabiających modelek lat 80. i 90. Bardzo często porównywano ją do Brigitte Bardot.

3/8
Maye Musk
Copyright @Craig Barritt/Getty Images for Qatar Museums
3/8

Maye Musk, 73 lata. Prywatnie jest matką Elona Muska. Sama z wykształcenia jest dietetykiem, zaś modelingiem zajęła się dopiero po urodzeniu dzieci. Wychowała ich samotnie, całą trójkę. Każde z nich zostało milionerem.

4/8
Simonetta Gianfelici
Copyright @Franco Origlia/Getty Images
4/8

Simonetta Gianfelici, 57 lat. Włoszka, która swoją karierę zaczęła w wieku 17 lat w Mediolanie. Była twarzą wielu kampanii, w tym kosmetycznych u Diora, Chanel czy Heleny Rubinstein.

5/8
Cindy Crawford
Copyright @Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
5/8

Cindy Crawford, 55 lat. Została okrzyknięta następczynią Gii Carangi, która zmarła na AIDS. Wraz z Claudią Schiffer i innymi modelkami dołączyła do wielkiej szóstki supermodelek swojej generacji. 

6/8
Linda Evangelista
Copyright @Michel Arnaud/CORBIS/Corbis via Getty Images
6/8

Linda Evangelista, 56 lat. Jej krótka fryzura stała się tak popularna, że otrzymała nawet nazwę "The Linda". Kobiety z całego świata chciały nosić dokładnie takie uczesanie jak supermodelka. 

7/8
Carmen Dell'orefice
Copyright @Taylor Hill/FilmMagic
7/8

Carmen Dell'orefice, 90 lat! Karierę modelki zaczęła w 1944 roku w wieku 13 lat. W 1946 roku wystąpiła na okładce amerykańskiego Vogue'a. Jako modelka pracuje do dziś.

8/8
Daphne Selfe
Copyright @Darren Gerrish/WireImage
8/8

Daphne Selfe, 92 lata. Mówi się o niej, że jest najstarszą modelką świata. Na swoim koncie ma nie tylko okładkę Vogue'a, ale również kampanię dla Dolce&Gabbana. Aktywnie działa w modelingu do dziś.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?