Która supermodelka zgromadziła największy majątek?
Fot. Victor VIRGILE/Getty Images
ze świata mody

Która supermodelka zgromadziła największy majątek?

Dla wielu będzie to zaskoczenie!

Redakcja VIVA! 5 września 2023 17:30
Która supermodelka zgromadziła największy majątek?
Fot. Victor VIRGILE/Getty Images

Olbrzymie majątki znanych supermodelek nie są żadną tajemnicą. Jednak mało kto wie, która z nich może pochwalić się największym. Większości z nas od razu przychodzą na myśl największe gwiazdy światowych wybiegów, takie jak Naomi Campbell czy Cindy Crawford. Jednak na pierwszym miejscu w rankingu wcale nie zobaczymy żadnej z tych słynnych modelek. Kto więc cieszy się największą zgromadzoną sumą? Ta informacja może Was zdziwić!

ZOBACZ TAKŻE: Gwieździsta noc w Wenecji... czyli najnowszy pokaz Giorgio Armaniego

Fortuny supermodelek: która z nich ma największy majątek?

Mogłoby się wydawać, że najbogatsze supermodelki to te, które najczęściej widzimy na wybiegach, czy w kampaniach znanych domów mody. Po części jest to prawda. Jednak niektóre z nich oprócz tego, zajmują się także rozwijaniem własnego biznesu, który przynosi im jeszcze więcej korzyści finansowych. Taką właśnie ścieżkę wybrała mało znana amerykańska modelka, Kathy Ireland. Pomimo sukcesów, takich jak pojawienie się w Sports Illustrated Swimsuit Issue, na okładce magazynu Vogue czy Cosmopolitan oraz kampaniach reklamowych wielu znanych marek, za radą znanego inwestora, Warrena Buffetta, założyła własną firmę - Kathy Ireland Worldwide. Kariera modelki w połączeniu z prowadzeniem działalności zajmującej się licencjonowaniem marek, pozwoliła jej zgromadzić majątek o wartości aż 500 milionów USD (ok. 2 mld złotych)! Tym samym modelka i bizneswoman jest na pierwszym miejscu wśród najbogatszych modelek na świecie.

Kathy Ireland

Która supermodelka zgromadziła największy majątek?
Fot. Arturo Holmes/Getty Images

Najbogatsze supermodelki na świecie

Kolejne na liście najbogatsze supermodelki nie będą już dla nas zaskoczeniem. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Cindy Crawford - jedna z najbardziej znanych i cenionych top-modelek, która stała się jedną z ikon lat 80. i 90. Przez lata zgromadziła majątek o wartości 400 milionów dolarów (ok. 1,7 mld złotych). Podobnym wynikiem cieszy się brazylijska modelka, Gisele Bündchen, która zasłynęła szczególnie jako Aniołek Victoria's Secret.

Gisele Bündchen

Która supermodelka zgromadziła największy majątek?
Fot. Cindy Ord/Getty Images

Kolejna w rankingu, z majątkiem opiewającym na ok. 200 milionów dolarów (ok. 836 mln złotych) plasuje się Iman. Modelka somalijskiego pochodzenia się była muzą takich projektantów, jak Versace, Calvin Klein, Yves Saint Laurent czy Valentino. Kolejne miejsce należy niemieckiej modelki Heidi Klum (160 mln dolarów - ok. 668 mln zł), która zasłynęła jako Aniołek Victoria's Secret.

ZOBACZ TEŻ: Elle Fanning debiutuje w kampanii Alexandra McQueena u boku innych gwiazd

Dopiero jako szósta w rankingu znalazła się ikona światowego modelingu - Naomi Campbell. Według magazynu Forbes, zgromadziła ona majątek o wartości 105 mln dolarów (ok. 439 mln zł). Następna jest australijska modelka, Elle Macpherson, która wielokrotnie pojawiła się na okładce amerykańskiego Sports Illustrated, z majątkiem opiewającym na ok 95 mln dolarów (ok. 397 mln zł). Na dziewiątym miejscu zaś znalazła się kolejna ikona mody lat 90. - Kate Moss, z majątkiem o wartości ok. 70 mln dolarów (ok. 293 mln zł). Ostatnia w pierwszej dziesiątce znajduje się modelka młodszego pokolenia, Kendall Jenner (27), która dzięki karierze na wybiegu oraz w show-biznesie w tak młodym wieku zgromadziła już majątek w wysokości ok 45 mln dolarów (ok. 188 mln zł).

Kendall Jenner

Która supermodelka zgromadziła największy majątek?
Fot. Emma McIntyre/Getty Images

Trzeba przyznać, że te sumy robią wrażenie. Którą modelkę lubicie najbardziej?  

Która supermodelka zgromadziła największy majątek?
Fot. Victor VIRGILE/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.