Zobaczcie te role!

Sabina Zięba 23 października 2017 07:30

Choć zawód modelek wydaje się banalnie łatwym zadaniem, borykają się one z niełatwym problemem - ich kariery zaczynają się bardzo wcześnie, bo w wieku około 15 lat, i również wcześnie się kończą. Modelki, które całe swoje młode życie poświęciły pozowaniu do zdjęć czy uczestnictwie w pokazach, w wieku 30-kilku lat, gdy przestają tak wiele znaczyć w modowym świecie, nagle budzą się ze świadomością, że tak naprawdę nie mają ani wykształcenia, ani doświadczenia w innych profesjach. Zadają sobie pytanie - co dalej? W momencie, gdy inni z nas spełniają się zawodowo, one muszą zaczynać wszystko od początku. Logicznym posunięciem wydaje się wykorzystanie swojego wyglądu i talentu aktorskiego w inny sposób, a mianowicie... grając w filmach! Jest to niezwykle popularne wyjście z tej trudnej dla nich sytuacji. Do takiego wniosku doszły najpopularniejsze modelki świata, jak choćby Cindy Crawford czy Claudia Schiffer. Ostatnio podobną decyzję podjęła również Anja Rubik, która zagra jedną z głównych ról w filmie Borysa Lankosza. Zobaczcie w naszej galerii, kto jeszcze próbował podbić świat filmu! Widzieliście te role?  

1/6
Anja Rubik w sesji dla „Madame Figaro”
Copyright @Nico Bustos
1/6

Anja Rubik zagra jedną z głównych ról w filmie Borysa Lankosza. Polska topmodelka zadebiutuje w roli aktorki w ekranizacji prozy Joanny Bator „Ciemno, prawie noc’’.

2/6
Copyright @Pinterest
2/6

Kate Moss w 1992 roku wystąpiła w filmie telewizyjnym „Inferno”, wcielając się... w samą siebie. Siedem lat później zagrała pokojówkę Marian (królową Marian) w filmie „Czarna Żmija: Tam i z powrotem”. W 2016 roku mogliśmy ją natomiast oglądać w dwóch dziełach - „Absolutnie fantastyczne: Film” oraz „Zoolander No. 2”.

Polecamy też: Córki światowej sławy modelek zastępują je w świecie mody! Która z nich zrobi większą karierę?

3/6
Copyright @Instagram
3/6

25-letnia obecnie Cara Delevingne w 2012 roku zagrała niewielką rolę w filmie „Anna Karenina” jako księżniczka Sorokina. W 2015 roku wcieliła się natomiast w postać Margo Roth Spiegelman w filmie „Papierowe miasta”. Rok później widzieliśmy ją jako Enchantress w „Legionie samobójców”, a w tym roku w adaptacji komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa „Valerian i miasto tysiąca planet”.

Polecamy też: Kosmiczne efekty i plejada gwiazd. „Valerian” okaże się lepszy niż „Gwiezdne Wojny”? Zobacz zwiastun

4/6
Copyright @Pinterest
4/6

47-letnią Naomi Campbell do tej pory mogliśmy oglądać w wielu filmach. Po raz pierwszy pojawiła się gościnnie w 1979 roku w serialu „Kids’’. Następnie jako piosenkarka w filmie „Miłość w rytmie rap’’ (1991), francuska sprzedawczyni serów w „Spotkaniu, którego nie było’’ (1993), dziewczyna w „Ślicznotkach’’ (1995) i Kaia w „Rapsodia Miami’’ (1995), dziewczyna nr 75 w „Dziewczyna nr 6’’ (1996), Cindy Carmichael w „Zniewoleniu’’ (1996),  asystentka w „Spalić Hollywood’’ (1997), Tracy w „W niewoli miłości’’ (1999), Naomi Shaffer w „Odlocie’’ (1999), ekspedientka w „Fat Slags’’ (2004), diablica w „Wezwaniu’’ (2006), Jennifer w „Karma, Confessions and Holi’’ (2009) oraz w zeszłym roku w „Zoolander No. 2’’ jako ona sama.

Polecamy też: Legendarna modelka lat 90-tych Naomi Campbell kończy 47 lat EKSKLUZYWNE VIDEO

5/6
Cindy Crawford z długimi włosami
Copyright @Getty Images
5/6

Cindy Crawford zagrała w trzech prdukcjach: w 1995 roku wcieliła się w Kate McQuean w filmie „Czysta gra’’ (dostała za tę rolę nominację do Złotej Maliny), w 1998 VIPa w „Klub 54’’, a w 2000 Sandrę w „The Simian Line’’.

6/6
Copyright @Pinterest
6/6

Claudia Schiffer po raz pierwszy wystąpiła w 1992 roku w filmie telewizyjnym „Inferno”. Następnie zagrała Claudię, instruktorka aerobiku w „Richie Milioner” (1994), Susan w „Zaćmieniu” (1997), Gigi w „Desperatkach” (1999), Carla w „Przyjaciele i kochankowie” (1999), Greta w „Czarne i białe” (1999), Catherine Wells w „Pościgu” (2000), Mary w filmie „Spisek” (2002) oraz w kultowej już komedii romantycznej „To właśnie miłość” (2003) jako Carol.

Polecamy też: To one mówiły: „Za mniej niż 10 tysięcy dolarów nie wstaję z łóżka”. Dlaczego top modelki z lat 90. wciąż są… na topie?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.