Zobaczcie te role!

Sabina Zięba 23 października 2017 07:30

Choć zawód modelek wydaje się banalnie łatwym zadaniem, borykają się one z niełatwym problemem - ich kariery zaczynają się bardzo wcześnie, bo w wieku około 15 lat, i również wcześnie się kończą. Modelki, które całe swoje młode życie poświęciły pozowaniu do zdjęć czy uczestnictwie w pokazach, w wieku 30-kilku lat, gdy przestają tak wiele znaczyć w modowym świecie, nagle budzą się ze świadomością, że tak naprawdę nie mają ani wykształcenia, ani doświadczenia w innych profesjach. Zadają sobie pytanie - co dalej? W momencie, gdy inni z nas spełniają się zawodowo, one muszą zaczynać wszystko od początku. Logicznym posunięciem wydaje się wykorzystanie swojego wyglądu i talentu aktorskiego w inny sposób, a mianowicie... grając w filmach! Jest to niezwykle popularne wyjście z tej trudnej dla nich sytuacji. Do takiego wniosku doszły najpopularniejsze modelki świata, jak choćby Cindy Crawford czy Claudia Schiffer. Ostatnio podobną decyzję podjęła również Anja Rubik, która zagra jedną z głównych ról w filmie Borysa Lankosza. Zobaczcie w naszej galerii, kto jeszcze próbował podbić świat filmu! Widzieliście te role?  

1/6
Anja Rubik w sesji dla „Madame Figaro”
Copyright @Nico Bustos
1/6

Anja Rubik zagra jedną z głównych ról w filmie Borysa Lankosza. Polska topmodelka zadebiutuje w roli aktorki w ekranizacji prozy Joanny Bator „Ciemno, prawie noc’’.

2/6
Copyright @Pinterest
2/6

Kate Moss w 1992 roku wystąpiła w filmie telewizyjnym „Inferno”, wcielając się... w samą siebie. Siedem lat później zagrała pokojówkę Marian (królową Marian) w filmie „Czarna Żmija: Tam i z powrotem”. W 2016 roku mogliśmy ją natomiast oglądać w dwóch dziełach - „Absolutnie fantastyczne: Film” oraz „Zoolander No. 2”.

Polecamy też: Córki światowej sławy modelek zastępują je w świecie mody! Która z nich zrobi większą karierę?

3/6
Copyright @Instagram
3/6

25-letnia obecnie Cara Delevingne w 2012 roku zagrała niewielką rolę w filmie „Anna Karenina” jako księżniczka Sorokina. W 2015 roku wcieliła się natomiast w postać Margo Roth Spiegelman w filmie „Papierowe miasta”. Rok później widzieliśmy ją jako Enchantress w „Legionie samobójców”, a w tym roku w adaptacji komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa „Valerian i miasto tysiąca planet”.

Polecamy też: Kosmiczne efekty i plejada gwiazd. „Valerian” okaże się lepszy niż „Gwiezdne Wojny”? Zobacz zwiastun

4/6
Copyright @Pinterest
4/6

47-letnią Naomi Campbell do tej pory mogliśmy oglądać w wielu filmach. Po raz pierwszy pojawiła się gościnnie w 1979 roku w serialu „Kids’’. Następnie jako piosenkarka w filmie „Miłość w rytmie rap’’ (1991), francuska sprzedawczyni serów w „Spotkaniu, którego nie było’’ (1993), dziewczyna w „Ślicznotkach’’ (1995) i Kaia w „Rapsodia Miami’’ (1995), dziewczyna nr 75 w „Dziewczyna nr 6’’ (1996), Cindy Carmichael w „Zniewoleniu’’ (1996),  asystentka w „Spalić Hollywood’’ (1997), Tracy w „W niewoli miłości’’ (1999), Naomi Shaffer w „Odlocie’’ (1999), ekspedientka w „Fat Slags’’ (2004), diablica w „Wezwaniu’’ (2006), Jennifer w „Karma, Confessions and Holi’’ (2009) oraz w zeszłym roku w „Zoolander No. 2’’ jako ona sama.

Polecamy też: Legendarna modelka lat 90-tych Naomi Campbell kończy 47 lat EKSKLUZYWNE VIDEO

5/6
Cindy Crawford z długimi włosami
Copyright @Getty Images
5/6

Cindy Crawford zagrała w trzech prdukcjach: w 1995 roku wcieliła się w Kate McQuean w filmie „Czysta gra’’ (dostała za tę rolę nominację do Złotej Maliny), w 1998 VIPa w „Klub 54’’, a w 2000 Sandrę w „The Simian Line’’.

6/6
Copyright @Pinterest
6/6

Claudia Schiffer po raz pierwszy wystąpiła w 1992 roku w filmie telewizyjnym „Inferno”. Następnie zagrała Claudię, instruktorka aerobiku w „Richie Milioner” (1994), Susan w „Zaćmieniu” (1997), Gigi w „Desperatkach” (1999), Carla w „Przyjaciele i kochankowie” (1999), Greta w „Czarne i białe” (1999), Catherine Wells w „Pościgu” (2000), Mary w filmie „Spisek” (2002) oraz w kultowej już komedii romantycznej „To właśnie miłość” (2003) jako Carol.

Polecamy też: To one mówiły: „Za mniej niż 10 tysięcy dolarów nie wstaję z łóżka”. Dlaczego top modelki z lat 90. wciąż są… na topie?

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.