Rozwijają wyobraźnię, uczą myślenia strategicznego i pracy zespołowej. Oto nasz wybór

Katarzyna Piątkowska 8 grudnia 2022 11:30

W "Czasie pogardy" Andrzej Sapkowski pisał: "Nie ma bezpiecznych gier. Są tylko gry warte i niewarte świeczki". To nie jest artykuł o książkach, ale właśnie o grach. Tych wartych świeczki. Tych, które rozwijają wyobraźnię i myślenie strategiczne (Szachy Sunnylife, Hlonda6) oraz spostrzegawczość (Cortex Harry Potter, wyd. Rebel). Tych, które jak Avel (wyd. Rebel) uczą gry zespołowej, albo jak Gra dla młodych buntowniczek (wyd. Lucrum Games) pozwalają poznać historię niesamowitych kobiet. Tych, które pozwalają na fantastyczną zabawę (Nogi stonogi XXL i Pędzące żółwie. Wyścig do choinki, wyd. Egmont) i zabierają w świat przygody, historii, rozrywki. A przede wszystkim są tym, przy czym całe rodziny mogą spędzić długie zimowe wieczory.

1/10
Gra Pędzące żółwie. Wyścig do choinki
Copyright @materiały prasowe Egmont
1/10

To klasyka gatunku w świątecznej wersji. Czyj pierwszy żółw znajdzie się na mecie ten zdobędzie choinkę. Rodzinna niewinna zabawa, która uczy strategicznego myślenia. Must have w domu pełnym miłośników gier (Pędzące żółwie. Wyścig do choinki, wyd. Egmont)

2/10
Gra Pucio
Copyright @materiały prasowe empik.com
2/10

Kto ma w domu małe dzieci na pewno zna Pucia. Najmłodsi uczą się z nim mówić, czytać, bawić. Mogą też zaplanować swój dzień. Tablica, 48 magnesów z obrazkami ukazującymi codzienne czynności, 4 magnesy z porami dnia oraz 7 z nazwami dni tygodnia sprawią, że nauka będzie przyjemnością (Pucio. Plan dnia, empik.com).

3/10
Gra Nogi stonogi XXL
Copyright @materiały prasowe Egmont
3/10

Nogi stonogi w wersji gigantycznej. Kto stworzy dłuższą stonogę zdobędzie pierwsze miejsce. Urocze ilustracje i nieskomplikowana gra zapewnią miłe chwile całej rodzinie (Nogi stonogi XXL, wyd. Egmont)

4/10
Gra Avel
Copyright @materiały prasowe Rebel
4/10

Wszyscy gracie do jednej bramki. Gra Kroniki zamku Avel (wyd. Rebel) nauczy całą rodzinę współpracy, bo sukces każdego z graczy, jest sukcesem całego zespołu i ratunkiem dla magicznej krainy.

5/10
Gra dla młodych buntowniczek
Copyright @materiały prasowe Lucrum Games
5/10

Dla małych i dużych buntowniczek. Dla tych, które kochają serię książek "Opowieści dla młodych buntowniczek" i dla tych, które jeszcze ich nie czytały. Poznajcie historie niesamowitych kobiet, które zmieniły świat. Gra dla młodych buntowniczek (wyd. Lucrum Games).

6/10
Gra Shut the Box
Copyright @materiały prasowe
6/10

Gra w kości. Wygrywa gracz, który zamknie wszystkie klapki w dół i zostanie z jak najmniejszą sumą liczb. Wydawałoby się, że to prosta gra. Nic bardziej mylnego. Może być fascynującym pojedynkiem, do wygrania którego potrzebne jest coś więcej niż łut szczęścia (Shut the Box, Djeco, empik.com)

7/10
Gra Cortex Harry Potter
Copyright @materiały prasowe Rebel
7/10

Niełatwa gra dla spostrzegawczych fanów Harry'ego Pottera. 8 różnych testów sprawdzających rozumowanie, pamięć i szybkość. Przygotuj się na zadania wymagające myślenia przestrzennego, zapamiętywania, analizy, logiki, a nawet… rozpoznawania kształtów wyłącznie za pomocą dotyku! (Cortex Harry Potter, wyd. Rebel)

8/10
Szachy Sunnylife
Copyright @materiały prasowe/Hlonda6
8/10

Klasyka w zupełnie nowym wydaniu. Drewniane szachy i warcaby Majorelle (Sunnylife, Hlonda6) zapewnią niesamowite doznania estetyczne. Nauczą myślenia strategicznego i pozwolą spędzić wspólnie czas. Są świetnym sposób na nudę.

9/10
Rysogra
Copyright @materiały prasowe
9/10

Gra Rysogra nauczy współpracy, pomoże oswoić się ze swobodną twórczością i zachęci do tworzenia własnych abstrakcyjnych wzorów. Autorem jest Herve Tullet, którego książki ciszą się popularnością na całym świecie (wyd. Babaryba)

10/10
Gra Żółwik plusk!
Copyright @materiały prasowe Rebel
10/10

Urocze zwierzątka i wyścig. Co może być fajniejszego od takiej rywalizacji? Gra Żółwik plusk! (wyd. Rebel) jest zręcznościowa, dlatego pomaga rozwijać zdolności manualne.  Jej zasady są tak proste, że dzieci mogą grać same. A przy okazji nauczą się... pstrykać.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.