Foteliki dziecięce Maxi-Cosi z linii Rodzina 360
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Obrotowe foteliki samochodowe nowej generacji, które ułatwiają życie rodzicom!

Dostosowują się do zmieniających się potrzeb maluszka.

Artykuł sponsorowany 1 czerwca 2021 08:51
Foteliki dziecięce Maxi-Cosi z linii Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie wyjścia rodziców z nowo narodzonym maleństwem ze szpitala bez fotelika samochodowego. I tak, od pierwszej podróży samochodem ze szpitala do domu, przez pierwsze lata życia dzieci foteliki samochodowe towarzyszą rodzinie codziennie, nawet kilka razy dziennie. Najważniejszą potrzebą rodziców przy wyborze fotelików było i będzie bezpieczeństwo maluchów, jednakże dziś na rynku dostępne są produkty gwarantujące nie tylko maksimum bezpieczeństwa, ale również całą masę udogodnień dla rodziców, tak aby podróżowanie z dzieckiem, przenoszenie go, sadzanie i wyjmowanie z samochodu było najłatwiejsze. Nowoczesne rozwiązania ułatwiają życie rodziców, jak również minimalizują stres związany z logistyką i przemieszczaniem się z dziećmi, który tak często towarzyszy rodzinom, którzy muszą pakować cały niezbędny ekwipunek. Zatem, jak dziś można ułatwić sobie podróżowanie z dzieckiem?

Foteliki dziecięce Maxi-Cosi z linii Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

Po pierwsze: system podróżny fotelików samochodowych, który będzie służyć na lata, który łatwo dostosować do zmieniających się potrzeb dzieci.

Dziś w zasadzie rodzice nie stoją przed wyborem pierwszego fotelika, lecz całego systemu podróżnego przeznaczonego do przewozu dzieci. Decydując się na system podróżny ułatwiamy życie całej rodziny na lata, nie martwiąc się tym, jaki następny fotelik wybrać, czy będzie odpowiadał dziecku i pasował do naszych samochodów. Najnowsza innowacja od Maxi-Cosi to Rodzina 360, czyli rodzina obrotowych fotelików nowej generacji, która rośnie razem z dzieckiem, gwarantuje obok bezpieczeństwa największy komfort użytkowania dla rodziców już od narodzin dziecka, aż do 4 lat.

Nowatorskie rozwiązanie, czyli Rodzina 360, pozwala na przewóz dzieci od narodzin, aż do 4 roku życia w najbardziej bezpieczny sposób dla dzieci, czyli w ustawieniu tyłem do kierunku jazdy. W skład rodziny fotelików samochodowych 360 wchodzą: baza FamilyFix 360 umożliwiająca łatwy obrót fotelików za pomocą jednej ręki, fotelik dla niemowląt Pebble 360 oraz fotelik dla niemowląt i maluchów do 4 roku życia – Pearl 360. Dla rodziców poszukujących dodatkowych udogodnień - pierwszy modułowy superlekki fotelik Coral 360 jest również kompatybilny z bazą FamilyFix 360. Zatem jedna baza, 2 foteliki i możemy podróżować aż 4 lata w najbezpieczniejszy i komfortowy sposób.

Funkcjonalności fotelików Maxi-Cosi Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

Po drugie: bezpieczeństwo i wygoda dla dzieci, to o jedno zmartwienie mniej dla rodziców.

Często rodzice stwierdzają, że dzieci są zbyt ściśnięte w fotelikach samochodowych i nie mają wystarczająco dużo miejsca, co ma również wpływ na to, że mogą się przegrzewać. Pamiętajmy, że ciało szczególnie niemowlaczków wymaga ochrony i podparcia z każdej strony. Nie może być tu mowy o jakimkolwiek luzie, podczas jazdy samochodem. Dlatego właśnie odpowiednie wkładki, często ze specjalistycznych pianek są koniecznością i dodatkowym zabezpieczeniem. Pamiętajmy, że niemowlaki bardzo szybko rosną i kiedy w foteliku rzeczywiście zaczyna robić się za ciasno, wystarczy wyjąć wkładkę i tym samym fotelik jest odpowiedni dla większych maluszków. Fotelik rośnie razem z dzieckiem.

Foteliki dziecięce Maxi-Cosi z linii Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

Aby dzieci nie przegrzewały się w fotelikach i aby zapewnić im odpowiednią cyrkulację powietrza w fotelikach Maxi-Cosi zastosowano tzw. system ClimaFlow, czyli specjalne panele z otworami po bokach, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. System ten stosowany jest w fotelikach najwyższej klasy.

Funkcjonalności fotelików Maxi-Cosi Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia zastosowane w fotelikach chroniące dzieci w przypadku możliwych uderzeń bocznych. I nie chodzi tu o same boczne panele fotelików, a rzeczywiście wykorzystaną technologię. W przypadku fotelików Pebble 360 i Pearl 360 z Rodziny 360, zastosowano tu technologię G-Cell, czyli ścianki o strukturze plastra miodu, które w razie uderzenia bocznego rozkładają i pochłaniają energię uderzenia, dzięki czemu dziecko jest dodatkowo chronione.

Fot. mat. prasowe

Po trzecie: komfort użytkowania dla rodziców, którzy nie muszą nadwyrężać kręgosłupa.

Foteliki obrotowe są coraz częściej doceniane i wybierane przez rodziców, z tej prostej przyczyny, że rodzic za każdym razem nie musi nachylać się do środka samochodu chcąc usadzić dziecko. Wystarczy, że włoży je stojąc na wprost samochodu i przekręci fotelik w odpowiednią stronę. Samo zapinanie uprzęży jest o wiele łatwiejsze kiedy fotelik może być ustawiony w kierunku rodzica. A teraz wyobraźmy sobie jeszcze taką możliwość, że fotelik można obrócić na bazie lekko, bez wysiłku zaledwie jedną ręką. Brzmi świetnie? Taką właśnie możliwość zapewnia Maxi- Cosi i Rodzina fotelików 360. Docenią to z pewnością rodzice, którzy wpinanie i wypinanie dzieci ćwiczą kilka razy dziennie.

Foteliki dziecięce Maxi-Cosi z linii Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

Po czwarte: przemyślane rozwiązania ułatwiają życie i minimalizują stres związany z podróżą z dziećmi!

Dążąc do ułatwienia życia rodzicom na lata, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i wygody maluchom, łatwe w użyciu foteliki z Rodziny 360 zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować stres rodziców, podczas przewożenia dzieci w samochodzie. W rezultacie marka Maxi-Cosi wyznaczyła swój najnowszy kamień milowy w dziedzinie innowacji, zlecając psycholog, psychoterapeutce i trenerce Honey Langcaster-James udzielenie wskazówek, jak zmniejszyć stres, zanim wyruszysz samochodem.

O wiele łatwiej jest być rodzicem, kiedy czujesz się dobrze wyposażony i przygotowany do tej roli. To oznacza nie tylko posiadanie odpowiednich narzędzi i produktów do wykonywania codziennych rodzicielskich zadań, ale również poczucia pewności, że zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo. Na całym świecie rodzice obawiają się o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych dzieci. Poza ważną kwestią ich bezpieczeństwa fizycznego, ważne jest, aby Twoje dziecko faktycznie czuło się bezpieczne i emocjonalnie otoczone opieką - mówi Langcaster-James.
Ilekroć opuszczasz bezpieczną bańkę, którą jest dom i wyruszasz samochodem, może to prowadzić do stresu. Jest wiele rzeczy do przemyślenia: co musisz zabrać, gdzie musisz być, jak długo zajmie Ci dotarcie na miejsce. Dzieci mogą to wyczuć to zaniepokojenie i podzielać je. Czasami odpowiadają na zwiększone napięcie zachowując się nieswojo, niechętnie współpracują właśnie wtedy, kiedy liczysz na to, aby wszystko poszło gładko. W ten sposób protestują i dają Ci do zrozumienia, że oni też odczuwają stres.

Z tego powodu ważne jest, aby mieć w zanadrzu kilka wskazówek i sztuczek, które zapewnią dziecku poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy z samochodem, nawet jeśli samemu się spieszysz! Langcaster-James podkreśla, że kluczowa jest znajomość i powtarzalność czynności/zachowań, co oznacza, że dzieci lubią rutynę i sytuacje, które znają, które są dla nich przewidywalne. Używanie znajomych przedmiotów, jak np. znanych dziecku fotelików samochodowych, do których się przyzwyczaiły i używają od dłuższego czasu, pozwala im na poczucie stabilności i redukuje stres podczas podróży. Dalej zapewnienie dziecku pełnego komfortu podczas jazdy, kontakt wzrokowy, fizyczna bliskość, ulubiony misiek lub kocyk, rozmowa – to wszystko sprawia, że dziecko wie, że rodzić jest blisko i sprawia, że dziecko czuje się komfortowo.

Foteliki dziecięce Maxi-Cosi z linii Rodzina 360
Fot. mat. prasowe

Planowanie podróży, używanie odpowiednich toreb, które zawsze stoją spakowane i przygotowane, sprawia, że rodzic może mieć o jedno zmartwienie mniej, jest bardziej przygotowany i zrelaksowany do wyjścia. Stres rodzica nie udziela się dziecku. Dzieci są z natury ciekawe świata i lubią skupiać uwagę na czymś co je interesuje i angażuje. Więc kiedy jedziesz samochodem szukaj subtelnych wskazówek, czym są zainteresowane. Staraj się rozmawiać o tym, co widzicie za oknem, na drogę, drzewa, to może być również świetna okazja do nauki nowych słówek. Zachęcanie ich do zainteresowania się światem dookoła będzie utrzymywało je z dala od negatywnych emocji związanych z pobytem w samochodzie. W końcu rodzic musi również pamiętać o sobie samym! Zestresowany rodzic, w dużym pośpiechu może być również zagrożeniem dla bezpiecznej podróży. Dlatego dobrze np. włączyć ulubioną muzykę, napić się kawy, tak aby dziecko kojarzyło podróż samochodem jako coś przyjemnego i wiedziało, że nie musi się o nic martwić.

Poznaj rodzinę obrotowych fotelików samochodowych Maxi-Cosi.

Materiał powstał z udziałem marki Maxi-Cosi.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.