Marta Roszewska 15 listopada 2017 15:00
1/5
Świąteczne witryny sklepowe
Copyright @East News, Getty Images
1/5

Najpiękniejsze świąteczne witryny sklepowe z Londynu, Paryża, Stanów Zjednoczonych i Dubaju! Co roku wielkie domy handlowe oraz luksusowe marki tworzą niesamowite dekoracje, które przyciągają nasze oczy na dłużej. Zaglądamy do Harrodsa, Printemps, Harvey Nichols, Mall od the Emirates i flagowego butiku Tiffany & Co. w Nowym Jorku. Wielkie marki zatrudniają utalentowanych artystów by stworzyć bajkowe witryny, opowiadające magiczne historie. Okna wystawowe stały się jednym z największych aktywów sektora handlu detalicznego, ponieważ pozwalają domom towarowym nadrobić powolne wyniki sprzedaży, konkurując ze sklepami internetowymi. W 2012 roku londyński dom towarowy Selfridges przekazał wszystkie 27 witryn artystom Yayoi Kusamie, we współpracy z Louisem Vuittonem. Tego lata Saks Fifth Avenue oddał swoje wystawy Vetements. Koszty ekspozycji zazwyczaj pokrywają marki. Jednymi z naszych ulubionych artystów jest francuski duet Zim and Zou, którzy są odpowiedzialni za ubiegłoroczną aranżacje świąteczną butki Hermesa w Mall of the Emirates.

 

 

Świąteczna witryna Hermes w Mall of the Emirates w Dubaju

 

 

Zim and Zou to francuscy artyści, znani z oszałamiających prac - od zabytkowej elektroniki po kolorowe maski pokryte owocami. Ich prace bazują na tematyce kolorów w unikalnych kombinacjach i niezwykłej dbałości o szczegóły. W ubiegłym roku przygotowali wspaniałą witrynę dla butiku Hermes. Miniaturowe miasteczka przedstawiają barwne życie w otoczeniu natury. Głównym przekazem projektu było zwrócenie uwagi na to, jak wszechobecna przyroda potrafi być niezwykle silna i piękna!

 

Zobacz także: W tych miejscach chodzi nie tylko o zakupy! Oto 5 kultowych domów towarowych w Europie!

2/5
Świąteczna witryna Dolce & Gabbana w Harrodsie
Copyright @East News
2/5

Świąteczna witryna Dolce & Gabbana w domu handlowym Harrods

 

W ubiegłym roku włoski dom mody Dolce & Gabbana przejął wszystkie witryny sklepowe w londyńskim Harrodsie (tym samym wydając na nie ok. 7 milionów funtów!). Oprócz ozdobienia okien punktu orientacyjnego Londynu, projektanci Stefano Gabbana i Domenico Dolce postawili także włoski rynek z markowymi akcesoriami, w tym opaski z wyhaftowanym napisem "D & G loves London", T-shirty oraz breloczki. Duet otworzył także biżuteryjny butik z biżuterią.

 

Zobacz także: Zakupy tutaj to sama przyjemność. Najciekawsze wnętrza warszawskich butików i concept storów

3/5
Świąteczna witryna Tiffany & Co.
Copyright @Getty Images
3/5

Świąteczna witryna Tiffany & Co. w Nowym Jorku

 

"Make the World sparkle" to ubiegłoroczna witryna świąteczna we flagowego butiku Tiffany & Co. przy 5th Avenue. Olśniewające witryny przedstawiały malownicze miejsca Nowego Jorku podczas świąt (piknik w Central Parku, Rockefeller Center z majestatyczną choinką i Prometeuszem w złotych liściach i aniołach oraz panoramę Manhattanu, która unosi się wzdłuż rzeki Hudson). To ukłon w stronę kultowych zabytków Nowego Jorku, ukazany, jak to zwykle w przypadku Tiffany & Co., na bogato!

 

Zobacz także: Marzysz o prawdziwym śniadaniu u Tiffany'ego? Teraz to możliwe!

4/5
Świąteczna witryna w Harvey Nichols
Copyright @Getty Images
4/5

Świąteczna witryna w Harvey Nichols w Londynie

Do serii "Studio 54" wykorzystano aż 300 000 cekinów, 600 lustrzanych kul i milion płatków z brokatem! Na witrynach widniały gigantyczne twarze zbudowane z pudełek prezentowych. Inspiracją było słynne "Studio 54", które wówczas było panującym trendem imprezowym. Kultowy klub nocny z lat 70. może wydawać się niecodziennym wyborem inspiracji, ale szefowa wizualnego pokazu Janet Wardley twierdzi, że projekt ma na celu wywołaniu imprezowej atmosfery podczas świątecznego sezonu.

5/5
Świąteczne witryny w Printemps
Copyright @Getty Images
5/5

Świąteczne witryny w Printemps w Paryżu

 

Świąteczne puppet show! Słynny lalkarz Jean-Claude Dehix stworzył bajkowy klimat świąt, aranżując witryny w pod kątem luksusowych marek z paryskiego domu handlowego. Lalki ubrane w kreacje Diora czy Fendi zachęcały przechodniów na świąteczne zakupy.

 

Zobacz także: Włoski dom handlowy La Rinascente świętuje 100-lecie. Z tej okazji powstała wyjątkowa wystawa!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.