Kawiarnia Blue Box Cafe. Audrey Hepburn
Fot. Courtesy of Tiffany & Co.
VIVA! Tylko u nas

Marzysz o prawdziwym śniadaniu u Tiffany'ego? Teraz to możliwe!

Marta Roszewska 13 listopada 2017 07:00
Kawiarnia Blue Box Cafe. Audrey Hepburn
Fot. Courtesy of Tiffany & Co.

Jeżeli, tak jak Holly Golightly (główna bohaterka filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"), uwielbiacie błyskotki i luksus, koniecznie musicie wybrać się do tego miejsca. Na czwartym piętrze flagowego butiku Tiffany & Co. przy 5th Avenue otwarto kawiarnię, obok której nie przeszedłby obojętnie żaden fan Audrey HepburnThe Blue Box Cafe to nowe miejsce na mapie Nowego Jorku.

 

The Blue Box Cafe w Tiffany & Co.
Fot. Tiffany & Co.

 

Polecamy także: Słodkości w dobrym stylu? Poznaj 5 warszawskich kawiarni z ciekawymi wnętrzami!

 

Wyjątkowe wnętrze lokalu zostało zaprojektowane przez Reeda Krakoffa, który od stycznia tego roku pełni rolę dyrektora artystycznego Tiffany & Co. Jak sama nazwa wskazuje, wystrój kawiarni przypomina słynne, niebieskie pudełeczko od biżuterii - niebieskie krzesła i sofy, zastawa oraz ściany. Bajkowa atmosfera w luksusowej oprawie, to wszystko, co tylko mogliśmy sobie wymarzyć w tym miejscu. Kawiarnia do najtańszych nie należy, jednak podczas wycieczki do Nowego Jorku nie odmówilibyśmy sobie takiej przyjemności! Gdyby tylko Holly Golightly doczekała się wielkiego otwarcia! 

 

Kawiarnia Blue Box Cafe
Fot. Instagram @thecatwalkitalia

 

W menu znajdziemy szeroki wybór dań - Charles Lewis Tiffany Club Sandwich, nazwaną na cześć założyciela Tiffany & Co., sałatkę 5th Avenue, czy ciasto Blue Box Cafe. Oczywiście nie zabrakło także croissantów! Kawiarnia otwarta jest w tych samych godzinach co sklep, dlatego po udanych zakupach, można w każdej chwili udać się na coś pysznego. 

 

The Blue Box Cafe w Tiffany & Co.
Fot. Tiffany & Co.

 

Chętnych w dniu otwarcia nie brakowało. Przed butikiem Tiffany & Co. ustawiła się długa kolejka - nawet niska temperatura nie przeszkodziła miłośnikom marki. Jedna z zagorzałych fanek Audrey Hepburn, Lauren Durnin, przybyła na otwarcie aż z New Jersey! Przed drzwiami butiku pojawiła się już o 6:30 (3,5 godziny przed otwarciem!). Jak twierdzi Lauren, by choć odrobinę zbliżyć się do wymarzonego śniadania u Tiffany'ego, można było udać się do butiku, by wyczyścić swoja biżuterię - oferowano wtedy darmowego drinka.

Na czwartym piętrze, oprócz kawiarni, pojawi się także dział dziecięcy, wnętrzarski oraz antykwariat.

 

Kolejka do The Blue Box Cafe w Nowym Jorku
Fot. patch.com

 

Zobacz także: W tych miejscach chodzi nie tylko o zakupy! Oto 5 kultowych domów towarowych w Europie!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.