Największy Starbucks na świecie zostanie otwarty w Chicago
Fot. materiały prasowe Starbucks
o tym się mówi!

Wiemy, gdzie zostanie otwarty największy Starbucks na świecie!

W tej kawiarni, nie tylko wypijecie najlepszą kawę, ale też…

Barbara Łubko 17 września 2019 10:00
Największy Starbucks na świecie zostanie otwarty w Chicago
Fot. materiały prasowe Starbucks

Największy na świecie Starbucks zostanie otwarty 15 listopada 2019 roku w Chicago! Nie będzie to jednak zwykła kawiarnia… Lokal będzie należał do ekskluzywnej sieci Starbucks Roastery. Projekt tej niezwykłej restauracji i palarni kawy w jednym został przedstawiony już w 2017 roku. Wiemy, że kawiarnia zajmie ogromną powierzchnię prawie 4000 metrów kwadratowych! Wizyta w Starbucks Roastery to prawdziwa przygoda dla smakoszy kawy. Zwiedzający mają szansę zobaczyć, jak wygląda proces palenia kawy  - najlepsze ziarna Starbucks są palone w sklepie, a tuby transportują ziarna do zapakowania. Menu jest znacznie bardziej rozbudowane niż w typowych kawiarniach Starbucks. Można tu zjeść zarówno śniadanie, lunch, jak i kolację!

Chicago Roastery zatrudni 200 osób, w tym lokalnych specjalistów od miksowania koktajli, którzy bedą pracować w barze Reserve. W ofercie pojawią się także ekskluzywne napoje, które mają być inspirowane kulturą i tradycjami Chicago. Przestrzeń będzie otwarta do północy w piątki i soboty oraz do 23:00 w ciągu tygodnia.

Czym jest Starbucks Reserve Roastery?

Starbucks Reserve Roastery to kawiarnie (a de facto też palarnie kawy), gdzie serwowane są najrzadsze, najbardziej niezwykłe kaw, które Starbucks ma w swojej ofercie. W tych wyjątkowych miejscach specjaliści traktują proces przygotowywania kawy jak formę sztuki. Na świecie znajduje się tylko kilka takich kawiarni z sieci Starbucks Reserve. Pierwszy Starbucks Reserve Roastery został otwarty w grudniu 2014 roku w modnej dzielnicy dzielnicy Capitol Hill w Seattle. Imponujące, supernowoczesne budynki Starbucks Reserve możecie odwiedzić też w Szanghaju, Mediolanie, Tokio, Nowym Jorku i już za chwilę w Chicago. Ciekawe, czy kiedyś Starbucks Reserve zawita do Polski!  

Wnętrze Starbucks Reserve w Tokio.

Starbucks Reserve
Fot. materiały prasowe Starbucks

A tak wygląda Starbucks Reserve w Szanghaju.

Starbucks Reserve
Fot. materiały prasowe Starbucks

TAGI #kawa #kawiarnia #USA

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.