Kawiarnia
Fot. Canva
O tym się mówi!

Chciałeś popracować przy laptopie w weekend? W tej poznańskiej kawiarni może się nie udać

Argumenty są jednak jak najbardziej słuszne

Aleksandra Frankowska 10 kwietnia 2024 15:27
Kawiarnia
Fot. Canva

Niektórych pomysł oburzył, inni w pełni go popierają. Poznańska kawiarnia Taczaka20 wprowadziła zakaz korzystania z laptopów w swojej przestrzeni w weekendy. Właściciel mówi o konieczności rotacji klientów na małej przestrzeni, która stawała się coworkingiem, a nie taki jest zamysł lokalu.

Zakaz korzystania z laptopów w weekendy

Pomysł spotkał się z wieloma skrajnie różnymi reakcjami, jednak trudno się dziwić. Nadmiar Klientów w weekend sprawia, że nie ma gdzie usiąść w kawiarni, a osoba kupująca jedną kawę i zajmująca stolik przez kilka godzin nie pomoże w utrzymaniu biznesu. Kawiarnia Taczaka20 w Poznaniu wprowadziła więc zakaz korzystania z laptopów, ale tylko w weekendy.

ZOBACZ TEŻ: Kontrowersja wokół Eurowizji. Elżbieta Zapendowska gorzko skomentowała występ Luny

"Nie wiedziałem, jak mogę zachować się jeszcze bardziej taktownie, jak mogę lepiej zakomunikować, że to lekka przeginka blokować w ten sposób stolik. Kolejni wchodzący goście uporczywie szukali miejsca i pytali nas, czy jest szansa na jakieś wolne miejsce, gdzie mogliby zjeść śniadanie. Rozkładaliśmy ręce. Osoby, które okupowały stolik, totalnie to ignorowały. Czy miałem arogancko powiedzieć "skończyliście już, może czas stąd wyjść" - tłumaczył w poście właściciel kawiarni.

Klienci krytykują, właściciele biznesów wspierają

Każda taka sytuacja ma dwie strony medali. Pod postem pojawiło się sporo negatywnych komentarzy od Klientów, którzy twierdzą, że będą teraz czuć presję, czy stoik nie jest przez nich okupowany zbyt długo. Właściciele innych lokali rozumieją tę decyzję, ponieważ kawiarnia musi mieć się z czego utrzymać. Niektórzy z nich oferują specjalne miejsce do pracy za określoną opłatą, w której wliczone są np. napoje.  

TAGI #kawiarnia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.