Marta Roszewska 4 grudnia 2017 16:30
1/5
Trendy świąteczne w designie
Copyright @Pinterest
1/5

Nic tak nie tworzy niepowtarzalnej atmosfery w domu jak świąteczne dekoracje. Tegoroczne trendy dają nam wiele możliwości na bajkowe aranżacje wnętrz. Kilka z nich możecie wykonać sami w domu - są bardzo proste! Oczywiście sprawdzą się także klasyczne rozwiązania - choinkowe łańcuchy, kolorowe zdobienia choinkowe czy pomarańcze z goździkami. Dla tych, którzy jednak maja ochotę na święta w rytmie trendów, przygotowaliśmy kilka najciekawszych propozycji!

 

 

1. Biała choinka

 

 

Biała choinka tworzy idealne tło dla ozdób w innych kolorach (np. złotych lub czerwonych), ale także czuje się dobrze w wersji mono! Wystarczy sztuczny śnieg (bez limitu!) oraz puchate łańcuchy choinkowe. Tego typu choinka świetnie sprawdzi się w małych wnętrzach.

 

Zobacz także: Lubicie świąteczne zakupy? Zobaczcie najpiękniejsze świąteczne witryny sklepowe!

2/5
Trendy świąteczne w designie - hasła świąteczne
Copyright @Pinterest
2/5

2. Hasła świąteczne

 

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj designu postawimy w tym roku, zawsze możemy podkręcić atmosferę świątecznymi hasłami. Poduszki, obrazki czy zawieszone łańcuchy na kominkiem z napisami "Merry Christmas" czy 'Let it snow" świetnie skomponują się w pozostałymi ozdobami! Należy pamiętać jednak o zachowaniu kolorystyki - nie należy wprowadzać dodatkowych barw, dlatego trzymamy się czerwieni, bieli i np. złota.

 

Polecamy także: Jak obchodzi się Boże Narodzenie w różnych regionach Polski? Oto najciekawsze tradycje świąteczne!

3/5
Trendy świąteczne w designie - ozdobne prezenty
Copyright @Pinterest
3/5

3. Ozdobne prezenty

 

Prezenty tez mogą być dekoracją świąteczną! A co najlepsze - możemy wykonać je sami! Wystarczy szary papier, lub jednokolorowa tapeta, sznurek lub wstążka i żywe gałązki lub jarzębina do ozdobienia prezentu. Nie muszą one wcale leżeć tylko pod choinką - wyeksponowane na schodach lub w pobliżu kominka również będą pięknie wyglądać!

 

Zobacz także: Szukasz prezentu dla fanki makijażu? Oto 10 najlepszych zestawów, które możesz jej podarować!

4/5
Trendy świąteczne w designie - ozdobne prezenty
Copyright @Pinterest
4/5

4. Dekoracja stołu

 

W tym roku stawiamy na naturę i minimalizm! Biała zastawa, proste szklanki - to tylko dodatki na świątecznym stole. Prawdziwymi gwiazdami są teraz naturalne zdobienia! Obowiązkowo lniane serwetki ozdabiamy żywą gałązką choinki lub jemioły oraz laską cynamonu. Wystrzegamy się wzorzystych dekoracji!

 

Polecamy także: Odliczamy dni do świąt! Oto nietypowe kalendarze adwentowe z kawą, herbatą czy... bez glutenu!

5/5
Trendy świąteczne w designie
Copyright @Pinterest
5/5

5. Lampki świąteczne

 

Tym razem ich miejsce jest nie tylko na choince. Zamykamy je w szklanych naczyniach lub lampionach. Dodatkową przestrzeń można wypełnić bombkami lub szyszkami. Takie aranżacje eksponujemy na schodach, lub podłodze.

 

 

Polecamy także: Szukasz prezentu dla fanki makijażu? Oto 10 najlepszych zestawów, które możesz jej podarować!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.