Marta Roszewska 4 grudnia 2017 16:30
1/5
Trendy świąteczne w designie
Copyright @Pinterest
1/5

Nic tak nie tworzy niepowtarzalnej atmosfery w domu jak świąteczne dekoracje. Tegoroczne trendy dają nam wiele możliwości na bajkowe aranżacje wnętrz. Kilka z nich możecie wykonać sami w domu - są bardzo proste! Oczywiście sprawdzą się także klasyczne rozwiązania - choinkowe łańcuchy, kolorowe zdobienia choinkowe czy pomarańcze z goździkami. Dla tych, którzy jednak maja ochotę na święta w rytmie trendów, przygotowaliśmy kilka najciekawszych propozycji!

 

 

1. Biała choinka

 

 

Biała choinka tworzy idealne tło dla ozdób w innych kolorach (np. złotych lub czerwonych), ale także czuje się dobrze w wersji mono! Wystarczy sztuczny śnieg (bez limitu!) oraz puchate łańcuchy choinkowe. Tego typu choinka świetnie sprawdzi się w małych wnętrzach.

 

Zobacz także: Lubicie świąteczne zakupy? Zobaczcie najpiękniejsze świąteczne witryny sklepowe!

2/5
Trendy świąteczne w designie - hasła świąteczne
Copyright @Pinterest
2/5

2. Hasła świąteczne

 

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj designu postawimy w tym roku, zawsze możemy podkręcić atmosferę świątecznymi hasłami. Poduszki, obrazki czy zawieszone łańcuchy na kominkiem z napisami "Merry Christmas" czy 'Let it snow" świetnie skomponują się w pozostałymi ozdobami! Należy pamiętać jednak o zachowaniu kolorystyki - nie należy wprowadzać dodatkowych barw, dlatego trzymamy się czerwieni, bieli i np. złota.

 

Polecamy także: Jak obchodzi się Boże Narodzenie w różnych regionach Polski? Oto najciekawsze tradycje świąteczne!

3/5
Trendy świąteczne w designie - ozdobne prezenty
Copyright @Pinterest
3/5

3. Ozdobne prezenty

 

Prezenty tez mogą być dekoracją świąteczną! A co najlepsze - możemy wykonać je sami! Wystarczy szary papier, lub jednokolorowa tapeta, sznurek lub wstążka i żywe gałązki lub jarzębina do ozdobienia prezentu. Nie muszą one wcale leżeć tylko pod choinką - wyeksponowane na schodach lub w pobliżu kominka również będą pięknie wyglądać!

 

Zobacz także: Szukasz prezentu dla fanki makijażu? Oto 10 najlepszych zestawów, które możesz jej podarować!

4/5
Trendy świąteczne w designie - ozdobne prezenty
Copyright @Pinterest
4/5

4. Dekoracja stołu

 

W tym roku stawiamy na naturę i minimalizm! Biała zastawa, proste szklanki - to tylko dodatki na świątecznym stole. Prawdziwymi gwiazdami są teraz naturalne zdobienia! Obowiązkowo lniane serwetki ozdabiamy żywą gałązką choinki lub jemioły oraz laską cynamonu. Wystrzegamy się wzorzystych dekoracji!

 

Polecamy także: Odliczamy dni do świąt! Oto nietypowe kalendarze adwentowe z kawą, herbatą czy... bez glutenu!

5/5
Trendy świąteczne w designie
Copyright @Pinterest
5/5

5. Lampki świąteczne

 

Tym razem ich miejsce jest nie tylko na choince. Zamykamy je w szklanych naczyniach lub lampionach. Dodatkową przestrzeń można wypełnić bombkami lub szyszkami. Takie aranżacje eksponujemy na schodach, lub podłodze.

 

 

Polecamy także: Szukasz prezentu dla fanki makijażu? Oto 10 najlepszych zestawów, które możesz jej podarować!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.