Wojciech Mazolewski
Fot. Wojciech Mazolewski
NOWY NUMER

„Kolegom muzykom mówię, że działa jak koks”. Będziecie zaskoczeni o czym mówił „VIVIE!” Wojtek Mazolewski

Beata Nowicka 2 grudnia 2016 18:45
Wojciech Mazolewski
Fot. Wojciech Mazolewski

W najnowszym wydaniu „VIVY!” publikujemy wywiad z Wojtkiem Mazolewskim. Gdański muzyk opowiedział Beacie Nowickiej o dzieciństwie, muzyce, młodzieńczym buncie i... o tym jak i dlaczego przygotowuje śniadania... 

 

Wojtek Mazolewski: Nie przygotowuję obiadów, ale gotuję codziennie gorące śniadania i to bardzo lubię robić. Na przykład kaszę z warzywami, z pietruszką, z różnymi dodatkami, każdemu mogę indywidualnie przygotować smak. Jestem w stanie zrobić bardzo dobrą kaszę, która będzie zdrowa i po której, tak jak po wrzątku, człowiek będzie czuł się świeżo, nie będzie zamulony. Po moim śniadaniu nie trzeba pić kawy. Kolegom muzykom mówię, że działa jak koks, a kobietom, że pomaga utrzymać talię osy. Zupełnie nie obciąża ani umysłu, ani układu pokarmowego. Pozwala bardzo szybko i pewnie ruszyć na podbój dnia, daje energię.

 

Czytaj też: The Rolling Stones powracają. Dziś premiera ich pierwszej płyty od 11 lat

 

VIVA!: Jest Pan ideałem?

 

Wojtek Mazolewski: Nie przesadzajmy. O czym my mówimy? To, że umiem zrobić śniadanie czy ogarnąć sobie kilka rzeczy w domu, nie czyni mnie nikim wyjątkowym. Wśród rock-
androllowców ciężko szukać ideałów. Mamy wiele do zaoferowania w sferze uczuć, wrażliwości, miłości, życie z nami jest pełne fajerwerków, ale mamy swoje wady. Dużo wad. Żyjemy w zawrotnym tempie. Żeby spróbować zarysować obraz całości, na drugim krańcu mojej osobowości jestem bezgranicznie nieodpowiedzialny. Szybko się nudzę. W szkole z najlepszego ucznia stałem się może nie najgorszym, ale na pewno zostałem okrzyknięty łobuzem. Bardzo szybko musiałem zajrzeć, co się dzieje po tej drugiej stronie. Ciekawe jest to, że przez lata to szło równolegle, w domu byłem bardzo odpowiedzialny, a poza nim bardzo nie.

 

Czytaj też: Na okładce nowej VIVY! MaRina i Wojciech Szczęsny. Specjalnie dla Was ujawniamy kulisy spotkania

 

VIVA!: Bo zobaczył Pan po tej drugiej stronie coś pociągającego?

Wojtek Mazolewski: W tym wieku pociągające jest wszystko, co jest inne. Więc tak naprawdę skosztowałem wszystkiego i wdepnąłem, w co się dało.

 

Cały wywiad z Wojtkiem Mazolewskim przeczytasz w najnowszej VIVIE! 
W numerze piszemy m.in. też o Wojciechu i Marinie Szczęsnych, Tomaszu Kalicie, Halinie Frąckowiak.

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
 

Czytaj też: „Zaklepałem ją sobie i już mi nie ucieknie”. Jak Wojtek Szczęsny podrywał MaRinę? Przeczytacie tylko w najnowszej VIVIE!

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.