The Rolling Stones, Mick Jagger
Fot. MAT. PRASOWE/REBEKA BRYLEWSKI/UNIVERSAL MUSIC
ZE ŚWIATA MUZYKI

The Rolling Stones powracają. Dziś premiera ich pierwszej płyty od 11 lat

Konrad Szczęsny 2 grudnia 2016 14:45
The Rolling Stones, Mick Jagger
Fot. MAT. PRASOWE/REBEKA BRYLEWSKI/UNIVERSAL MUSIC

To jeden z najgorętszych newsów ostatnich dni. Członkowie kultowego The Rolling Stones po 11 latach wydali studyjną płytę. Krążek nosi tytuł „Blues & Lonesome”. Ekipa Micka Jaggera pracowała nad nim m.in. z Erickiem Claptonem.

Polecamy też: The Rolling Stones wracają! Po 11 latach wydają płytę. Kiedy premiera?


The Rolling Stones nowa płyta „Blues & Lonesome”

Już na początku października 2016 r. producent krążka Don Was ujawnił, że longplay powstał w zaledwie trzy dni, bez dodatkowej obróbki! Materiał zarejestrowano w grudniu 2015 r. w British Grove Studios w Londynie.  Całość miała być spontaniczna i nagrana na żywo w studiu bez dodatkowych nakładek. Wszystko po to, by fani mogli cieszyć się jego surowym brzmieniem. Na albumie dominują bluesowe brzmienia, zaś grupa przy tworzeniu krążka współpracowała m.in. Erickiem Claptonem.

Mick Jagger o płycie „Blues & Lonesome”

„Nagraliśmy 11 bluesów w dwa dni” - mówił jeszcze przed wakacjami Ronnie Wood magazynowi „Rolling Stone”. „Brzmią naprawdę dobrze. Mieliśmy jedną sesję przed Bożym Narodzeniem i prawdopodobnie zrobimy ich więcej" - mówił o nowych kompozycjach Mick Jagger w BBC 6 Music.


Współpraca z Erickiem Claptonem

Nie są to jednak premierowe utwory. Członkowie The Rolling Stones postanowili na longplay'u uwiecznić nowe wersje bluesowych piosenek, na których się wychowali (m.in. utwory Howlin' Wolfa i Little Waltera). W dwóch utworach gościnnie zagrał gitarzysta Eric Clapton, który w pobliskim studiu pracował wówczas nad swoim albumem.
Utwór, który promował wydawnictwo, to „Just Your Fool”. Pochodzi on z repertuaru Buddy'ego Johnsona. Swoją wersję w stylu chicagowskiego bluesa w 1960 r. nagrał Little Walter.

Za produkcję odpowiada Don Was oraz duet Jagger/Richards. Czwórce Jagger, Richards, Wood i Watts towarzyszyli dobrzy znajomi, od lat wspierający zespół podczas koncertów: Darryl Jones (bas), Chuck Leavell (klawisze) i Matt Clifford (klawisze).

Oto playlista płyty „Blues & Lonesome”:
1. Just Your Fool

2. Commit A Crime

3. Blue And Lonesome

4. All Of Your Love

5. I Gotta Go

6. Everybody Knows About My Good Thing

7. Ride 'Em On Down

8. Hate To See You Go

9. Hoo Doo Blues

10. Little Rain

11. Just Like I Treat You

12. I Can't Quit You Baby

Polecamy też: „Starzeją się jak inni. Ale gdy zaczynają grać, dzieją się cuda!”. Rolling Stones ma już 54 lata!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.