Roksana Węgiel
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/DAS AGENCY
Tylko w VIVIE!

Roksana Węgiel nie chciała wystąpić na Eurowizji z utworem, który przyniósł jej wygraną  

Zamiast „Anyone I want to be” miała przygotowaną inną piosenkę

Katarzyna Piątkowska 10 lipca 2019 17:52
Roksana Węgiel
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/DAS AGENCY

Na scenę w Mińsku wchodzi długowłosa dziewczynka z aparatem na zębach. Ubrana jest w białą sukienkę z odblaskowymi paskami i w martensy. Zaczyna śpiewać. Widownia najpierw zamiera, a potem zaczyna się szaleństwo. I to szaleństwo trwa. Nie tylko do końca Eurowizji Junior, ale jeszcze dużo dużo dłużej. Roksana Węgiel już podczas programu The Voice of Kids pokazała co potrafi, ale w Mińsku nie tylko zachwyciła swoim głosem. Sprawiła, że Polska mogła poczuć się dumna. Przecież od 1994 roku kiedy Edyta Górniak zajęła drugie miejsce na Eurowizji dla dorosłych nie odnieśliśmy żadnego znaczącego sukcesu. Aż do listopada 2018 roku, kiedy trzynastolatka z Jasła rzuciła Mińsk i Europę na kolana.

Nie chciałam jej śpiewać

„Mam szczęście, że otaczają mnie osoby, które chcą dla mnie dobrze. I czasem warto ich posłuchać, a nie upierać się przy swoim”, mówi Roksana i opowiada historię piosenki „Anyone I want to be”, która przyniosła jej spektakularne zwycięstwo w Mińsku. „Nie chciałam jej zaśpiewać. Marzyłam o balladzie. Z producentem Juliuszem Kamilem napisaliśmy nawet taką, ale TVP obstawiała przy swoim. Po kilku spotkaniach w końcu zdecydowałam, że może producent z telewizji i reżyser jednak mają rację. Pomyślałam, że do ballady nie zrobilibyśmy takiego show jakie chcieliśmy zrobić. Nie ta energia, choć „Anyone…” nie było w moim ulubionym muzycznym stylu. I tak jak wiele razy wyobrażałam sobie, że jadę na Eurowizję, tak nigdy nie pomyślałabym, że z taką piosenką.

Szybka jak błyskawica

Kariera Roksany potoczyła się błyskawicznie. Na początku czerwca młodziutka Polka wydała debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Roksana Węgiel”: „To podsumowanie pewnego etapu na mojej muzycznej drodze. Symbolizuje to okładka, na której zza małej Roksany wychodzi duża Roxie”. Nie ma tam jednak żadnej autorskiej piosenki, bo Roksana przyznaje, że nie ma jeszcze na tyle odwagi, by zaprezentować publiczności tekst napisany przez siebie.

Cały tekst w najnowszej VIVIE!, dostępnej na rynku od czwartku 11 lipca  

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel z Anyone I want to be zwyciężyła w Mińsku
Fot. Andres Putting/EBU

Blanka Lipińska, Viva! 14/2019, okładka
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.