Freddie Mercury, Queen, Film Bohemian Rhapsody, Rami Malek
Fot. East News
ZE ŚWIATA KULTURY

Jaka jest prawdziwa twarz Freddiego Mercury'ego? Ruszają zdjęcia do filmu o legendzie muzyki. W roli głównej Rami Malek

Gabriela Czernecka 24 sierpnia 2017 06:00
Freddie Mercury, Queen, Film Bohemian Rhapsody, Rami Malek
Fot. East News

O nakręceniu filmu o życiu Freddiego Mercury’ego mówiło się od dawna. Głównym problemem, który stał na drodze do powstania filmu, był brak odpowiednich ludzi, którzy podjęliby się tego wyzwania. Przede wszystkim wszyscy zastanawiali się, kto wcieli się w tytułową postać, czyli charyzmatycznego wokalistę Queen. Mówiono, że rozważano kandydaturę Daniela Radclliffe’a, Sashę Barona Cohena oraz Bena Whishawa. Jak się okazuje, żadna z wymienionych osób nie wcieli się w postać Freddiego Mercury’ego. Ta rola przypadła w udziale… Rami Malikowi! 

Zobacz: Król występów na żywo, ofiara AIDS, autor hitu wszech czasów. 25 lat temu zmarł Freddie Mercury

„Bohemian Rhapsody” film o Freddim Mercury'm

Filmy biograficzne o legendach muzyki zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów. Spektakularny rozgłos zyskał choćby film o Amy Winehouse sprzed dwóch lat. Tym razem, postanowiono podjąć się nakręcenia filmu o Freddim Mercury’m. Niemal 26 lat po śmierci legendy, zespół Queen oficjalnie potwierdził informację o powstaniu filmu. Podano nawet tytuł oraz reżysera, który podejmie się nakręcenia filmu. Reżyserii „Bohemian Rhapsody”, bo taki tytuł będzie nosił film o Freddim Mercury’m, podejmie się Bryan Singer. To on odpowiedzialny jest za serię filmów „X-Man”, „Podejrzani” czy „Superman: Powrót”. Oczywiście za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiadać będą muzycy z zespołu Queen.  

Rami Malek zagra Freddiego Mercury'ego

Najważniejszą kwestią jest jednak to, kto wcieli się w rolę Freddiego Mercury’ego. Już wiadomo! W legendę muzyki wcieli się Rami Malek, aktor egipskiego pochodzenia, którego możecie znać z roli w serialu „Mr Robot”. „Rami świetnie pasuje do roli, a dodatkowo jest niezwykle oddany temu projektowi. To Freddie Mercury jak żywy, co jest niezwykłe, powiedzieli członkowie zespołu Queen. Wyszło także na jaw, że pierwotnie w lidera Queen miał wcielić się Sacha Baron-Cohen („Borat” i „Bruno”), jednak inni członkowie zespołu nie zgodzili się na tę kandydaturę.

Pierwsze zdjęcia do najnowszej produkcji już się rozpoczęły. Wiadomo już, że twórcy filmu zdecydowali się odtworzyć słynny występ Queen na Live Aid. Nieoficjalnie mówi się, że premiera  „Bohemian Rhapsody” planowana jest na 25 grudnia 2018 roku.

Wiadomo również, kto wcieli się w role innych muzyków legendy rocka. Ben Hardy zagra Rogera Taylora, Gwilym Lee Briana Maya, zaś Joe Mazzello wcieli się w Johna Deacona. 

Śmierć Freddiego Mercury'ego

Freddiego Mercury'ego uważa się za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów. Muzyk zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS. Był wybitnym wokalistą i autorem tekstów,  charyzmatycznym frontmanem brytyjskiej grupy Queen,. Freddiego w wielu plebiscytach nazywa się najlepszym wokalistą w historii muzyki. Piosenka „Bohemian Rhapsody” po dziś dzień uznawana jest za jeden z najbardziej kultowych i znaczących utworów, w kontekście rozwoju współczesnej muzyki rozrywkowej.

Polecamy także: Dziś Światowy Dzień AIDS. Przypominamy najsłynniejsze ofiary choroby

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?