Konrad Szczęsny 18 stycznia 2018 21:00
1/8
Na jaw wyszły kulisy związku Brigitte i Emmanuela Macronów. Jak zaczynał ich związek
Copyright @East News
1/8

 

Ta książka już wywołała we Francji ogromny skandal. Nieautoryzowana biografia zatytułowana „Niepokorna Brigitte Macron” autorstwa dziennikarki tabloidowej Maelle Brun odsłania kulisy romansu nauczycielki języka francuskiego i jej 15-letniego wówczas ucznia, dziś prezydenta kraju nad Sekwaną, Emmanuela Macrona. Jak się okazuje, zapłacili za niego ogromną cenę: nie tylko spotkali się z ostracyzmem ze strony społeczności miasteczka Amiens, z którego oboje pochodzą, lecz także pierwszy mąż  przyszłej pierwszej damy przypłacił rozstanie z nią depresją. Jakie jeszcze sekrety skrywa relacja pary, w której on jest 24 lata młodszy niż ona?

 

Polecamy: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

 

Pierwsze małżeństwo Brigitte Macron i początek romansu nauczycielki z 15-letnim uczniem

Brigitte  Trogneux wyszła za mąż za Andre-Louisa Auziera w 1974 roku. Urodziła mu trójkę dzieci: Laurence, Tiphaine oraz Sébastiena. Złośliwi zauważają oczywiście, że Emmanuel Macron przyszedł na świat dopiero... trzy lata po jej pierwszym zamążpójściu i w dodatku chodził do jednej klasy jedną z córek swojej przyszłej żony.

 

Początkowo jednak życie nauczycielki literatury francuskiej w miasteczku Amiens wyglądało dosyć zwyczajnie: poświęcała się obowiązkom zawodowym w miejscowej szkole, zaś prywatnie wychowywała dzieci i sprawowała pieczę nad domem. Pochodziła z zamożnej rodziny producentów wyrobów czekoladowych, była zatem gruntownie wykształcona. Co ciekawe, została wychowana (jak na ironię) w duchu konserwatywnym. Mówi się m.in., że jest osobą wierzącą. 

 

To, co wydarzyło się we wrześniu 1992 roku, zatrzęsło w posadach Amiens i życiem zarówno Brigitte Trogneux (wtedy już Auzière), jak i jej rodziny, przyjaciół oraz miejscowej społeczności. Gdy wyszło na jaw, że wdała się ona w płomienny romans z piętnastoletnim wówczas Emmanuelem, w miasteczku wybuchł ogromny skandal. 

 

Brigitte oraz jej rodzice stracili niemal z dnia na dzień prawie wszystkich przyjaciół. Byli traktowani w mieście jak trędowaci, dostawali listy z obelgami, a drzwi ich domu były opluwane. Obawiali się, że cała sytuacja może zaszkodzić również ich interesom”, przekonuje autorka książki, która podkreśla, że zdobycie informacji wymagało od niej nie lada wysiłku, ponieważ musiała wypytywać o wszystko (często anonimowo) osoby, które żyją w miasteczku i były świadkami tamtych wydarzeń. Sami zainteresowani nie chcieli się na ten temat wypowiadać, podobnie jak ich najbliżsi, w tym pierwszy mąż Brigitte Macron.

 

Jakie jeszcze sekrety skrywa najnowsza biografia prezydenckiej pary? Dowiecie się z kolejnych stron w naszej galerii.

 

 

 

Zobacz także: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burze. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

2/8
Emmanuel i Brigitte Macron
Copyright @East News
2/8

 

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: kim jest były mąż pierwszej damy Francji?

Andre-Louis Auzier z zawodu jest bankierem. Romans ówczesnej żony z niemal 24 lata młodszym Emmanuelem Macronem przypłacił depresją. Gdy tylko dowiedział się o uczuciu, które połączyło jego partnerkę z 15-letnim chłopcem, wyprowadził się z ich wspólnego domu. Rany były tak głębokie, że rozwiódł się z Brigitte Trogneux dopiero 14 lat później.

 

Autorka biografii twierdzi, że nie w smak było mu również to, że w trakcie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej w kraju nad Sekwaną trójka jego dzieci (szczególnie zaś córki) wspierały działania polityczne mężczyzny, przez którego w 1992 roku rozpadło się jego małżeństwo.

 

Konsekwentnie odmawia udzielania wywiadów, dba także o to, by w prasie nie ukazywały się nie tylko wzmianki na jego temat, lecz także jakiekolwiek zdjęcia.  

 

Jak na romans 15-letniego syna z 39-letnią wówczas Brigitte Macron zareagowali rodzice Emmanuela Macrona?

 

Zobacz też: Czarne chmury nad pierwszą damą Francji! Czy rozrzutność Brigitte Macron osłabi pozycję jej męża?

3/8
Emmanuel i Brigitte Macron
Copyright @Getty Images
3/8

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: reakcja rodziców prezydenta Francji

Początkowo rodzice (ojciec przyszłego prezydenta był wówczas szanowanym w miejscowej społeczności neurologiem) Emmanuela Macrona nie ukrywali oburzenia, a nawet nienawiści wobec Brigitte Trogneux.  Szczególnie zszokowana tym faktem była matka chłopca, która dziś... przyjaźni się z jego żoną – panie są bowiem w podobnym wieku.

 

Dlatego też gdy tylko rodzice 15-latka dowiedzieli się, co łączy ich syna z nauczycielką literatury francuskiej, postanowili niezwłocznie wysłać go do Paryża, by tam ukończył edukację. Jednak nie było to przeszkodą dla pary, by pielęgnować gorące uczucie. Ona odwiedzała go w stolicy Francji przy każdej możliwej okazji.

 

Obecny prezydent kraju nad Sekwaną zawsze podkreśla, że w tych trudnych chwilach największym wsparciem była dla niego babcia.

 

Polecamy też: Lifting, botoks, licówki i zagęszczone włosy. Czy rzeczywiście to wszystko zrobiła sobie żona prezydenta Francji?

4/8
Emmanuel i Brigitte Macron
Copyright @East News
4/8

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: erotyczna powieść prezydenta Francji

Jak przekonuje Maelle Brun, okres, gdy Amiens dowiedziało się o uczuciu łączącym Emmanuela Macrona i Brigitte Trogneux jest „raną w sercu pierwszej damy i czasem, do którego nie lubi wracać”. Co ciekawe, już jakiś czas temu na światło dzienne wyszedł fakt, że prezydent Francji... napisał powieść, liczącą około trzystu stron, której głównym tematem był romans nauczycielki z jej dużo młodszym uczniem. Miał dać ją do przepisania jednej ze swoich znajomych, która nie ma wątpliwości, że inspiracją było to, co działo się w Amiens na początku lat 90. 

 

To była śmiała powieść, trochę smutna. Oczywiście nazwy i imiona zostały zmienione, ale myślę, że musiał wyrazić w niej to, co wtedy czuł”, cytuje anonimowo byłego sąsiada prezydenta magazyn „Closer”.

 

W książce nie brakowało również wątków erotycznych!

 

Okazuje się jednak, że jedyny istniejący egzemplarz został zniszczony, prawdopodobnie dlatego, żeby nie wywoływać w mediach obyczajowego skandalu, którego ofiarami padłby prezydent Francji i jego żona.

 

Rzeczniczka Emmanuela Macrona odmówiła komentarza w tej sprawie.

 

Zobacz też: Brigitte Macron w ogniu krytyki! Francuzi zarzucają jej postępowanie wbrew protokołowi i porównują do... Marii Antoniny!

5/8
Brigitte Macron, Emmanuel Macron, Emmanuel Macron jest gejem, orientacja Emmanuela Macrona
Copyright @East News
5/8

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: erotyczna powieść prezydenta Francji

Co ciekawe, mimo że Emmanuel Macron miał w chwili poznania Brigitte Trogneux 15 lat, ona zaś 39, mieli nie utrzymywać erotycznych relacji aż do osiągnięcia przez niego pełnoletności. Media zwracają jednak uwagę, że jeśli informacja o napisaniu przez obecnego prezydenta erotycznej powieści w wieku nastoletnim jest prawdziwa, trudno oficjalną wersję uznać za wiarygodną.

 

Zobacz też: Wiek Brigitte Macron jest jak puszka Pandory. Dlaczego znowu padła ofiarą hejterów?

6/8
Brigitte Macron, Emmanuel Macron, sex Emmanuela Macrona, Brigitte Macron o seksie z Emmanuelem Macronem
Copyright @East News
6/8

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: czy prezydenta Francji jest gejem?

Biografia autorstwa Maelle Brun to nie pierwsza książka o związku Emmanuela Macrona i Brigitte Trogneux. W wydanej w 2016 publikacji „Państwo Macron”, autorstwa Caroline Derrien i Candice Nedelec, mowa była m.in. o plotce, która wywołała we francuskich mediach nie lada kontrowersje. Chodziło o domniemany romans prezydenta z... szefem Radia France, Mathieu Galletem

 

Zobacz też: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

7/8
Brigitte Macron, Emmanuel Macron, sex Emmanuela Macrona, Brigitte Macron o seksie z Emmanuelem Macronem
Copyright @East News
7/8

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: seks pary prezydenckiej

W tej samej publikacji, dotyczącej relacji Emmanuela Macrona i Brigitte Trogneux, mowa była również o... seksie małżeństwa, na temat którego na łamach mediów kilka razy wypowiadała się pierwsza dama. To o tyle ciekawe, że jej mąż uchodzi za introwertyka, który niechętnie porusza publicznie tematy związane ze sferą prywatną.

 

Zobacz także: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burze. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

8/8
Brigitte Macron, Emmanuel Macron, sex Emmanuela Macrona, Brigitte Macron o seksie z Emmanuelem Macronem
Copyright @East News
8/8

Kulisy romansu Brigitte Macron i Emmanuela Macrona: ślub

Emmanuel Macron i Brigitte Trogneux wzięli ślub 20 października 2007 roku w Le Touquet, w którym w 1974 roku obecna pierwsza dama po raz pierwszy wyszła za mąż. Nastąpiło to ponad 1,5 roku po rozwodzie nauczycielki i Andre-Louisa Auziera, który miał miejsce w styczniu 2006 roku.

 

Zobacz też: Brigitte Macron drży o małżeństwo z prezydentem Francji! Pierwsza dama boi się klątwy, która ciąży nad Pałacem Elizejskim

oraz: Na tę wiadomość czekali wszyscy. Rodzina Emmanuela i Brigitte Macronów powiększyła się! Poznajcie szczegóły

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.