MARCIN WĄS JAMNIK OK
Fot. Facebook/MarcinWąs
WSPOMNIENIA

Znany piłkarz nie żyje. Kim był Marcin Wąs?

To kolejna traiczna śmierć w tym tygodniu...

VIVA! 12 września 2018 11:48
MARCIN WĄS JAMNIK OK
Fot. Facebook/MarcinWąs

Wczorajszy mecz Polaków przeciwko Irlandii nie należał do najłatwiejszych. Biało-czerwoni musieli grać pogrążeni w żałobie. Dzień wcześniej piłkarski świat obiegła smutna wiadomość o śmierci ich kolegi z boiska, Marcina Wąsa. To kolejny młody piłkarz, który zginął w tym tygodniu... 

Nie żyje Marcin Wąs 

Marcin Wąs miał 36 lat i grał w klubie Targowianka. Wcześniej związany był z klubami: BKS Bochnia, Karpaty Siepraw, Sokoła Kocmyrzów i Garbarni Kraków. Piłkarz, który zawodowo pracował jako żołnierz zginął w wypadku na drodze. Marcin jechał motocyklem w Krakowie. Zderzył się z fiatem seicento, który prowadziła 78-letnia kobieta. 

„Według wstępnych ustaleń motocyklista poruszał się lewym pasem, w pewnym momencie zmienił pas na środkowy umożliwiając tym samym kierującej fiatem seicento zawrócenie i wjazd na lewy pas. Po wykonaniu tego manewru kierująca zmieniła jednak pas na środkowy doprowadzając do zderzenia z motocyklem”, powiedział Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Marcin Wąs zginął na miejscu. 78-latka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. To już kolejna tragiczna śmierć młodego piłkarza na drogach w tym tygodniu. W ciągu ostatnich kilku dni w wypadku na autostradzie zginął 20-letni Krystian Popiela, piłkarz Stali Rzeszów. O życie walczy natomiast 14-letni Mateusz Jacak, piłkarz Znicza Pruszków. Nastolatek stracił przytomność w swoim mieszkaniu. Trafił do szpitala w Otwocku pod Warszawą. Stwierdzono u niego rozległy udar mózgu. 

36-letni Wąs był kawalerem. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku.  

Marcin Wąs
Fot. Facebook/Marcin Wąs

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.