Tomasz Kammel, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Rok temu Tomasz Kammel pożegnał tatę. Tak wyglądały ich ostatnie chwile razem 

„Rak odebrał mi ojca”, wyznał

Dorota Falkowska 23 grudnia 2022 15:56
Tomasz Kammel, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska

Tomasz Kammel jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Rok temu musiał przejść wielką tragedię. Prezenter stracił wówczas ojca. Przypomnijmy, że Christian Kammel zmarł w wieku 75 lat. 

O życiu prywatnym prowadzącego „Pytanie na śniadanie” wiadomo bardzo niewiele, Tomasz Kammel szczegóły ze swojego domowego zacisza zachowuje dla siebie. W 2021 roku w rozmowie z Żurnalistą, czyli twórcą podcastu Rozmowy bez kompromisów, wyznał, że sukcesów doświadcza częściej na polu zawodowym niż prywatnym.  „Nie udaje mi się zbudować rodziny. Nie jest to moim celem. Moim celem jest dobrze żyć. Nie kosztem innych, tylko z innymi”, przyznał. 

Czytaj też: Julię Wieniawę i jej mamę łączy wyjątkowa więź. „Ufam jej najbardziej. Pomaga mi we wszystkim od zawsze”

Tomasz Kammel: relacja z ojcem 

Wiadomo natomiast, że Tomasz Kammel w ostatnich latach miał bardzo udaną relację ze swoim ojcem, Bronisławem Kammelem, który rok po urodzeniu się syna wyjechał z kraju i zmienił całe swoje życie. Emigrował wówczas do RFN, zmienił imię i nazwisko na Christian Kammel i założył nową rodzinę. Prezenter TVP przez wiele lat nie utrzymywał z ojcem żadnych relacji. Dopiero gdy Tomasz Kammel był nastolatkiem, jego ojciec skontaktował się z nim i zaprosił do Niemiec. Syn i ojciec mieli wtedy okazję, żeby nadrobić stracone lata i stworzyć ważną dla nich obu relację. 

Co więcej, ich więź stała się nierozerwalna. Christan Kammel w pewnym momencie został menadżerem dziennikarza, gdy on wchodził do show-biznesu. Niestety, w grudniu 2021 roku ulubieniec widzów pożegnał tatę. „Pojawiło się w głowie pytanie: kto jeszcze? To pytanie wynika z tego, że mam bardzo świeże, osobiste doświadczenia związane z tym, że rak odebrał mi ojca i pomyślałem sobie o Witku, bo tak jak mój tato, tak i Witek nie dawał się i był człowiekiem czynu. On myślę, że przez pracę się realizował”, wyjaśnił.  

Nie każdy też wie, że Tomasz Kammel ma przyrodniego brata. „Siedzimy z ojcem w jego pracowni, gdy nagle w drzwiach staje mój brat (ten po prawej) wtedy lat 6 i zanosi się płaczem. Ja kierowany instynktem chce podchodzić do młodego, przytulać i troskliwym głosem pytać co się stało. Ojciec przeciwnie: spokojnym głosem woła go do siebie, gdy Frederik podchodzi, ojciec odsuwa się od biurka sadza go na kolanach, wyjmuje kartkę papieru z drukarki i mówi: „teraz to rozpiszemy”, napisał w mediach społecznościowych 21 czerwca 2021 roku. 

Rok temu zmarł ojciec Tomasza Kammela

W 2021 roku o śmierci ojca Tomasza Kammela nieoficjalnie poinformował „Super Express".  Dziennikarz nie zjawił się w pracy na zaplanowanym dyżurze. Okazało się, że na wieść o stanie ojca natychmiast udał się do Niemiec. Według doniesień prezenter TVP zdążył pożegnać się z tatą. Christian Kammel zmarł w wieku 75 lat.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, gwiazdor TVP widział się z ojcem na niecałą godzinę przed śmiercią. Obaj panowie zdążyli się pożegnać, choć mieli ciągle nadzieję, że zły los się odwróci. Tomasz Kammel bardzo przeżywa tę całą straszną sytuację, nie jest w stanie rozmawiać na ten temat”, informował Super Express  w tamtym czasie.

Biorąc pod uwagę zażyłą relację, jaką Tomasz Kammel dzielił z ojcem, to niezaprzeczalnie była to ogromna tragedia dla dziennikarza. Wielokrotnie podkreślał on, że Christian Kammel to najważniejszy mężczyzna jego życia. 

Zobacz także: „Gdy ma się jedno dziecko, to człowiek chce mu wszystko dać”. Ewa Kasprzyk o wyjątkowej więzi z córką

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…