Pałac Buckingham
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Intruz włamał się do Pałacu Buckingham. Królowa znalazła się w niebezpieczeństwie!

Nieświadoma sytuacji spała w swojej sypialni...

Gabriela Czernecka 12 lipca 2019 18:46
Pałac Buckingham
Fot. Getty Images

Intruz w Pałacu Buckingham! Jak donoszą brytyjskie media, do królewskiej rezydencji z środy na czwartek włamał się młody mężczyzna. Do Pałacu 22-latek dostał się najprawdopodobniej przez bramę. Co ciekawe, wówczas w jednej z sypialni przebywała sama królowa Elżbieta II. Poznajcie szczegóły.

Włamanie do Pałacu Buckingham 

Informację jako pierwszy podał tabloid The Sun i to właśnie na niego powołują się inne brytyjskie portale. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że do szokującego wydarzenia doszło o 2 w nocy z środy na czwartek. Nieproszony gość nie tylko sforsował wysoką bramę oddzielającą Pałac Buckingham od przestrzeni publicznej przed nim, ale też dobiegł do drzwi i zaczął się do nich dobijać. Na szczęście szybka akcja służb udaremniła mężczyźnie wkroczenie do pałacu, w którym przebywała królowa.

Przeprowadzenie akcji zajęło policji około czterech minut i jak pisze brytyjska prasa, wywołało spore poruszenie wśród ochrony królowej. Początkowo nie wiadomo było, czy mężczyzna jest uzbrojony, dodatkowo naruszył zasady bezpieczeństwa. 

Niektóre media spekulują, że 22-letni mężczyzna mógł probować powtórzyć czyn Michaela Fagana sprzed 37 lat. Przypomnijmy, że w 1982 roku mężczyzna o imieniu Michael Fagan nie tylko dostał się do pałacu, ale także do komnaty królowej. Choć szczegóły tej historii owiane są tajemnicą, to Michael miał ponoć zamienić z monarchinią kilka zdań i wypić kieliszek wina. Chwilę później ochrona wyprowadziła go z obiektu. Wówczas wyszło na jaw, że królowa i książę Filip mają oddzielne sypialnie.

Jak podkreśla The Sun, tym razem również intruz wybrał noc, którą Elżbieta II spędzała w Pałacu Buckingham. Na szczęście nie doszło do spotkania tej dwójki. Policja szybko zareagowała i uniemożliwiła mu dostanie się do środka.  

królowa Elżbieta II kapelusze a wyścigach Royal Ascot 2019
Fot. East News

Renowacja pałacu Buckingham - prace trwają
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.