Księżna Diana, 19.11.1983 rok
Fot. Len Trievnor/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images
Królewskie życie

Brat księżnej Diany pokazał jej zdjęcie z dzieciństwa. Według internautów Lady Di wygląda zupełnie jak... Charlotte!

Zdjęcie królowej ludzkich serc opublikował w mediach społecznościowych jej brat

Marta Nawacka 23 listopada 2022 10:10
Księżna Diana, 19.11.1983 rok
Fot. Len Trievnor/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images

Choć od tragicznej śmierci księżnej Diany minęło już ćwierć wieku, to pamięć o Lady Di  nadal jest żywa. Brat królowej ludzkich serc, Charles Spencer, jakiś czas temu zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z dzieciństwa, na którym możemy zobaczyć przyszłą księżną Walii w wieku pięciu lat. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej stwierdzają jednogłośnie: według nich na tej fotografii Diana do złudzenia przypomina swoją wnuczkę - córkę księżnej Kate i księcia Williama, księżniczkę Charlotte.

Brat księżnej Diany opublikował jej zdjęcie z dzieciństwa

Śmierć księżnej Diany w 1997 roku pogrążyła w żalu i rozpaczy przede wszystkim synów oraz najbliższych Lady Di. Dotknęła także miliony ludzi na całym świecie, którzy do dziś pamiętają o królowej ludzkich serc, mimo że minęło już ćwierć wieku odkąd jej zabrakło. Jakiś czas temu brat byłej żony króla Karola III, Charles Spencer, zamieścił w mediach społecznościowych fotografię z dzieciństwa. Ujęcie pochodzi z 1966 roku, a Diana ma wówczas zaledwie pięć lat. Na zdjęciu nie zabrakło również sióstr księżnej oraz rodziców.

Fotografia wywołała zachwyt wśród internautów, którzy zachwycali się młodziutką Dianą Spencer. W wielu komentarzach pojawiało się także przekonanie o niesamowitym podobieństwie 5-letniej Lady Di do córki księcia Williama i księżnej Kate, księżniczki Charlotte. Wnuczka księżnej Diany obchodziła w maju siódme urodziny, jednak nie miała szansy poznać swojej babci. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej zwracali uwagę na to, że uśmiech królowej ludzkich serc jest taki sam, jak u Charlotte, a podobieństwo między mamą i pociechą księcia Williama jest uderzające.

Czytaj też: Wielka Brytania. Harry i Meghan w ogniu krytyki za otrzymaną nagrodę za walkę z rasizmem

Księżniczka Charlotte, msza z okazji rocznicy śmierci księcia Filipa, 29.03.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżniczka Charlotte, msza z okazji rocznicy śmierci księcia Filipa, 29.03.2022

Księżniczka Charlotte skończyła siedem lat

Księżniczka Charlotte jest drugim dzieckiem księcia Williama, starszego syna księżnej Diany, oraz jego żony, księżnej Kate. 2 maja obchodziła siódme urodziny, a w mediach nie raz rozpisywano się o zadziornym charakterze dziewczynki. Pełne imię Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki z Cambridge brzmi Charlotte Elizabeth Diana – na cześć dziadka, króla Karola III oraz zmarłej prababci królowej Elżbiety II i babci, księżnej Diany.  W 2018 roku księżniczka Charlotte została pierwszą kobietą w historii rodziny królewskiej, której w kolejności dziedziczenia tronu nie wyprzedził młodszy brat.  

Zobacz także: Był wielką miłością księżniczki Małgorzaty, jednak nie mogli być razem. Jak potoczyło się życie Petera Townsenda?

Książę William i księżna Kate z dziećmi: Georgem i Charlotte, msza wielkanocna, 17.04.2022
Fot. Antony Jones/GC Images

Książę William i księżna Kate z dziećmi: Georgem i Charlotte, msza wielkanocna, 17.04.2022

Diana Spencer i Charles Spencer, 1968 rok
Fot. PA Images via Getty Image

Diana Spencer i Charles Spencer, 1968 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.