Księżna Diana, 19.11.1983 rok
Fot. Len Trievnor/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images
Królewskie życie

Brat księżnej Diany pokazał jej zdjęcie z dzieciństwa. Według internautów Lady Di wygląda zupełnie jak... Charlotte!

Zdjęcie królowej ludzkich serc opublikował w mediach społecznościowych jej brat

Marta Nawacka 8 sierpnia 2022 19:10
Księżna Diana, 19.11.1983 rok
Fot. Len Trievnor/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images

Mimo że od tragicznej śmierci księżnej Diany minęło już 25 lat, to pamięć o królowej ludzkich serc wciąż pozostaje żywa. Jakiś czas temu Charles Spencer, brat Lady Di, zamieścił w mediach społecznościowych fotografię z dzieciństwa, na której możemy zobaczyć Dianę w wieku zaledwie pięciu lat. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej byli jednogłośni: według nich księżna Walii na tym zdjęciu do złudzenia przypomina swoją wnuczkę, księżniczkę Charlotte!

Brat księżnej Diany opublikował jej zdjęcie z dzieciństwa

Śmierć księżnej Diany w 1997 roku pogrążyła w żalu i rozpaczy przede wszystkim synów oraz najbliższych Lady Di. Dotknęła także miliony ludzi na całym świecie, którzy do dziś pamiętają o królowej ludzkich serc, mimo że minęło już ćwierć wieku odkąd jej zabrakło. Niedawno brat byłej żony księcia Karola, Charles Spencer, zamieścił w mediach społecznościowych fotografię z dzieciństwa. Ujęcie pochodzi z 1966 roku, a Diana ma wówczas zaledwie pięć lat. Na zdjęciu nie zabrakło również sióstr księżnej oraz rodziców.

Fotografia wywołała zachwyt wśród internautów, którzy zachwycali się młodziutką Dianą Spencer. W wielu komentarzach pojawiało się także przekonanie o niesamowitym podobieństwie 5-letniej Lady Di do córki księcia Williama i księżnej Kate, księżniczki Charlotte. Wnuczka księżnej Diany obchodziła niedawno siódme urodziny, jednak nie miała szansy poznać swojej babci. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej zwracali uwagę na to, że uśmiech królowej ludzkich serc jest taki sam, jak u Charlotte, a podobieństwo między mamą i pociechą księcia Williama jest uderzające.

Czytaj też: Księżna Diana padła ofiarą manipulacji i oszustwa. Książę William zabrał głos w tej sprawie

Księżniczka Charlotte, msza z okazji rocznicy śmierci księcia Filipa, 29.03.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżniczka Charlotte, msza z okazji rocznicy śmierci księcia Filipa, 29.03.2022

Księżniczka Charlotte skończyła siedem lat

Księżniczka Charlotte jest drugim dzieckiem księcia Williama, starszego syna księżnej Diany, oraz jego żony, księżnej Kate. 2 maja obchodziła siódme urodziny, a w mediach nie raz rozpisywano się o zadziornym charakterze dziewczynki. Pełne imię Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki z Cambridge brzmi Charlotte Elizabeth Diana – na cześć dziadka, księcia Karola, prababci królowej Elżbiety II oraz zmarłej babci, księżnej Diany. Jest czwarta w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim dziadku, ojcu oraz starszym bracie, księciu George'u. W 2018 roku księżniczka Charlotte została pierwszą kobietą w historii rodziny królewskiej, której w kolejności dziedziczenia tronu nie wyprzedził młodszy brat.  

Zobacz także: Księżniczka Charlotte kiedyś kochała kucyki, teraz pasjonuje ją sport. Jaka dyscyplina jest jej ulubioną?

Książę William i księżna Kate z dziećmi: Georgem i Charlotte, msza wielkanocna, 17.04.2022
Fot. Antony Jones/GC Images

Książę William i księżna Kate z dziećmi: Georgem i Charlotte, msza wielkanocna, 17.04.2022

Diana Spencer i Charles Spencer, 1968 rok
Fot. PA Images via Getty Image

Diana Spencer i Charles Spencer, 1968 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…