dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Zrozpaczona babcia wspomina ukochaną wnuczkę Kristinę...

10-latka obchodziłaby dziś urodziny

Redakcja VIVA! 18 czerwca 2019 13:58
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Od kilku dni cała Polska żyje tragicznym losem Kristiny z Mrowin. W czwartek wybrała się na lekcję śpiewu, jednak nigdy na nią nie dotarła. Półnagie ciało 10-latki znalazła przypadkowa kobieta, spacerująca po lesie w okolicach Pożarzyska, znajdującego się 6 km od miejsca zamieszkania dziewczynki.

Rozmowa z rodziną 10-latki z Mrowin

Dziennikarzom Faktu udało się porozmawiać z panią Józefą, babcią zamordowanej Kristiny. Udzieliła bardzo krótkiego wywiadu, który chwyta za serce. „To było takie kochane dziecko. Mądre, rezolutne, miała dostać świadectwo z czerwonym paskiem. Miała swoją listę marzeń do zrealizowania i nawet wypisała co chce zrobić do 16. roku życia. Chciała pójść na studia i zostać śpiewaczką. A tu taka tragedia i naszej kochanej Krysi nie ma. Już nigdy jej nie przytulę…”.

„Mieszkamy tutaj razem. My dziadki, córka Agnieszka i jej trójka dzieci [Kristina, Samuel (7 lat) i Teresa (5 lat)]”, kontynuuje pani Józefa. „Ale córka buduje dom dla niej i dla dzieci. Krysia mówiła, że jak już się wyprowadzą to będzie przychodzić i mi obiady robić. Do nowego pokoju już nawet kolory wybrała i kwiatka sobie kupiła”.

Babcia Kristiny dokładnie pamięta, co powiedziała wnuczce dosłownie dzień przed tragedią. Jakby przeczuwała coś złego, kazała jej uważać i nie rozmawiać z obcymi. W rozmowie z Faktem wspomina te słowa ze łzami w oczach: „Nie wiem dlaczego, ale dzień wcześniej jeszcze mówiłam żeby na siebie uważała, bo we wsi są roboty drogowe. Przestrzegałam, żeby nie odpowiadała na żadne zaczepki, a już broń Boże żeby nigdy nie wsiadała do żadnego samochodu. Mówiłam jej, że nie ma żadnych wujków czy innych takich. Żeby nie wierzyła obcym ludziom. A jakby ktoś chciał cię porwać to krzycz, mówiłam wnusi”.

Ciało Kristiny odnaleziono w czwartek popołudniu. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi – zabójca zadał jej aż 32 ciosy. Oskarżony o zbrodnię 22-latek, Jakub A., przyznał się do zarzucanych mu czynów.  

zaginione dziecko, bucik, dziecko

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.