Paweł Adamowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Zabójca Pawła Adamowicza nie był niepoczytalny? Nowe fakty w śledztwie

Czy Stefan W. będzie sądzony normalnie?

Redakcja VIVA! 29 sierpnia 2020 06:55
Paweł Adamowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Od śmierci Pawła Adamowicza minęło już ponad półtora roku. Jego zabójca nadal nie został jednak pociągnięty do odpowiedzialności. Media ujawniły teraz wstępną opinie biegłych psychiatrów. Czy Stefan W. będzie sądzony normalnie? Poznajcie szczegóły.

Zabójstwo Pawła Adamowicza: Stefan W. poczytalny?

Jak podaje RMF FM, Stefan W. nie był całkowicie niepoczytalny w momencie zabójstwa Pawła Adamowicza. To oznacza, że mężczyzna może stanąć przed sądem i w pełni odpowiadać za śmierć prezydenta Gdańska. Jak potwierdza Onet, według drugiej opinii biegłych, w momencie ataku na prezydenta Adamowicza poczytalność Stefana W. była w znacznym stopniu ograniczona.

Zdaniem biegłych był to indywidualny zamach terrorystyczny. Stefan W. nie cierpiał bowiem na schizofrenię i najprawdopodobniej będzie odpowiadał w procesie sądowym. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jak dotąd jest to największy przełom w śledztwie, które prowadzi gdańska prokuratura. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz został zamordowany 14 stycznia 2019 roku podczas 27. finału WOŚP. Prezydent Gdańska przemawiał do mieszkańców ze sceny. Stefan W.  wtargnął na nią i kilkukrotnie ugodził Pawła Adamowicza nożem. Polityk następnego dnia zmarł w szpitalu.

Paweł Adamowicz
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Morderca Pawła Adamowicza, Stefan W. Kim jest jakie sekrety skrywa jego przeszłość
Fot. Facebook @Stefan W.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.