Paweł Adamowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Zabójca Pawła Adamowicza nie był niepoczytalny? Nowe fakty w śledztwie

Czy Stefan W. będzie sądzony normalnie?

Redakcja VIVA! 29 sierpnia 2020 06:55
Paweł Adamowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Od śmierci Pawła Adamowicza minęło już ponad półtora roku. Jego zabójca nadal nie został jednak pociągnięty do odpowiedzialności. Media ujawniły teraz wstępną opinie biegłych psychiatrów. Czy Stefan W. będzie sądzony normalnie? Poznajcie szczegóły.

Zabójstwo Pawła Adamowicza: Stefan W. poczytalny?

Jak podaje RMF FM, Stefan W. nie był całkowicie niepoczytalny w momencie zabójstwa Pawła Adamowicza. To oznacza, że mężczyzna może stanąć przed sądem i w pełni odpowiadać za śmierć prezydenta Gdańska. Jak potwierdza Onet, według drugiej opinii biegłych, w momencie ataku na prezydenta Adamowicza poczytalność Stefana W. była w znacznym stopniu ograniczona.

Zdaniem biegłych był to indywidualny zamach terrorystyczny. Stefan W. nie cierpiał bowiem na schizofrenię i najprawdopodobniej będzie odpowiadał w procesie sądowym. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jak dotąd jest to największy przełom w śledztwie, które prowadzi gdańska prokuratura. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz został zamordowany 14 stycznia 2019 roku podczas 27. finału WOŚP. Prezydent Gdańska przemawiał do mieszkańców ze sceny. Stefan W.  wtargnął na nią i kilkukrotnie ugodził Pawła Adamowicza nożem. Polityk następnego dnia zmarł w szpitalu.

Paweł Adamowicz
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Morderca Pawła Adamowicza, Stefan W. Kim jest jakie sekrety skrywa jego przeszłość
Fot. Facebook @Stefan W.

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.