WIDEO VIVY!

Czego nie wiemy o Grażynie Torbickiej? „W jakimś sensie buduję mury”

Dziennikarkę drażni pewne zachowanie jej kolegów i koleżanek...

Roman Praszyński 26 maja 2019 14:03

Już ponad 30 lat Grażyna Torbicka zajmuje się zawodowo kinem i tak jak nikt inny rozmawia o filmach z ich twórcami, aktorami i pasjonatami. Dziennikarka miała swój magazyn kulturalny Kocham Kino, wielokrotnie prowadziła też różne festiwale, pisała dla wielu branżowych gazet, a dziś ma własny program w TVN Fabuła i współpracuje z Radiem Zet. Spotkanie z którą gwiazdą jest dla bohaterki naszej okładki najważniejsze?

Grażyna Torbicka o pracy i spotkaniach z aktorami

Dziennikarka przyznała, że jedna z zawodowych rozmów do dziś jest dla niej najważniejsza. „Na zawsze niezapomnianym przeżyciem będzie spotkanie z Sophią Loren, którą gościłam w Warszawie. To była 30-minutowa rozmowa nie tylko o jej życiu zawodowym, ale i prywatnym. W połowie wywiadu poczułam, że ona zaczęła mi ufać, dlatego ta rozmowa potoczyła się potem bardzo ciekawie. A przy okazji wielu rzeczy się nauczyłam”, powiedziała VIVA.pl Grażyna Torbicka.

Gwiazda dodała też, jaką lekcję konkretnie z tamtego spotkania wyciągnęła. „Na przykład tego, że ona tworzy jako gwiazda filmowa pewną ścianą. Nie dopuszcza do tego, żeby być taką samą osobą podczas wywiadu, jak i w domu. To są dwa różne światy. Zawsze trzeba coś zachować dla siebie i dla domu”, zdradziła Pani Grażyna.

Grażyna Torbicka o prywatności

Bohaterka naszej okładki od 38 lat jest szczęśliwą żoną kardiologa Adama Torbickiego, ale mimo wszystko rzadko słyszymy o parze w mediach. Dlaczego. To pokłosie lekcji danej dziennikarce przez Sophię Loren… „W jakimś sensie buduję mury. Dziś następuje za często całkowite otwarcie. Wszyscy sprzedają wszystko. Mnie to drażni. Nie chciałabym tego robić i nie robię”, wyjaśniła nam Grażyna Torbicka.

Więcej anegdot z zawodowego życia pasjonatki kina dowiesz się oglądając nasze wideo do końca. 

okładka, Grażyna Torbicka, VIVA 10/2019, lekka
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.