KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Najlepsza przyjaciółka czy kochanka? Wielki romans księcia Filipa wyszedł na jaw

Kim jest kobieta, z którą zdradzał Elżbietę II?

Gabriela Czernecka 15 września 2020 19:48

Co łączy księcia Filipa z lady Brabourne? Hrabina, znana jako Penny, zawsze była jedną z najbliższych towarzyszek podróży zarówno królowej, ale przede wszystkim księcia Filipa. Uderzająco piękna lady Brabourne towarzyszyła mężowi monarchini już podczas zawodów wyścigowych od 1994 roku. Była również regularnym gościem w zacisznej posiadłości Wood Farm w Norfolk. Nic dziwnego, że ich wspólne zdjęcia szybko zaczęły cieszyć się ogromnym zainteresowaniem mediów, które ochoczo rozpisywały się, że tę dwójkę łączy coś więcej. Czy faktycznie mieli romans? Odkrywamy sekrety łączącej ich relacji.

Lady Brabourne - kochanka księcia Filipa czy przyjaciółka? 

Hrabina Penny Brabourne do rodziny królewskiej dołączyła w 1979 roku, poślubiając Nortona Knatchbulla, 3. hrabię Montabtten. Po ślubie zyskała tytuł Lady Romsey. Bliska relacja Nortona Knatchbulla z rodziną królewską sprawiła, że Penelope również miała okazję zbliżyć się do Windsorów. Mówi się, że od razu wywarła ogromne wrażenie na księciu Filipie i jego żonie, Elżbiecie II. Piękna, długonoga blondynka o zjawiskowym uśmiechu i ogromnym uroku osobistym. Lady Romsey robiła ogromne wrażenie. 

Lady Penny Brabourne, Lady Penny Romsey
Fot. Getty IMAGES

Pierwszy raz Windsorom została przedstawiona w 1975 roku. Mówi się, że Filip zapamiętał ją jako jedną z najbardziej naturalnych młodych kobiet, jakie kiedykolwiek spotkał. Jak czytamy w Hello Magazine, twierdził, że jest przykładem kobiety „towarzyskiej, ale nie zuchwałej czy zalotnej”. Książę Filip szybko zapałał do niej sympatią, a Penelope coraz częściej zaczynała pojawiać się publicznie w otoczeniu królewskiej rodziny. W latach 1981-1986 wraz z mężem Nortonem zostali rodzicami trójki dzieci: Nicholasa, Alexandry i Leonory. Niestety w 1991 roku, Leonora zachorowała na raka wątroby i zmarła, mając zaledwie pięć lat. Śmierć córki sprawiła, że Penelope znacząco zbliżyła się do księcia FIlipa, który w tym trudnym dla niej czasie okazał jej ogromne wsparcie. 

Lady Penny Brabourne, Lady Penny Romsey, książę Filip kochanka
Fot. Getty IMAGES

Mimo ponad trzydziestu lat różnicy między nimi, szybko odnaleźli wspólny język. Wiele źródeł podkreśla, że połączyło ich podobne poczucie humoru, ale przede wszystkim to, że oboje kochają spędzać czas na świeżym powietrzu. W 1994 roku książę Edynburga zaczął udzielać Penelope lekcji powożenia. Niebawem wspólnie zaczęli więc jeździć powozami, długie wieczory spędzali w swoim towarzystwie, co często uwieczniano na zdjęciach. I gdy Penelope publicznie pokazywała się w towarzystwie księcia Filipa, chętnie rozdając uśmiechy, w tym czasie królowa spędzała czas za zamkniętymi drzwiami. Początkowo niewiadomo było, czy to nadmierne spędzanie czasu z małżonkiem królowej czy zwykłe kłopoty małżeńskie sprawiły, że Lady Penelope i Norton zdecydowali się zakończyć swoje małżeństwo. Dopiero później na jaw wyszło, że hrabia dopuścił się zdrady. Para rozstała się w 2010 roku, a towarzyskie wizyty księcia FIlipa i lady Penelope stały się sprawą publiczną

Lady Penny Brabourne, Lady Penny Romsey, książę Filip kochanka
Fot. Getty IMAGES

Nic więc dziwnego, że żądne sensacji media zaczęły pytać, czy Lady Brabourne faktycznie jest tylko przyjaciółką księcia Filipa, a może łączy ich ognisty romans. Co ciekawe, królowa nigdy nie kwestionowała lojalności męża. W przemówieniu w 1997 roku powiedziała wprost: „On był i jest moją siłą”. Jednocześnie monarchini zawsze zdawała się akceptować fakt, że Filip potrzebuje nieco wolności: „Niektórzy mężczyźni mają pewne potrzeby, co nie znaczy, że mniej kochają swoje żony”, powiedział jeden z bliskich pracowników królowej. Monarchini od lat akceptuje zamiłowanie Filipa do pięknych kobiet, ale także fakt, że... bardzo szybko się nudzi. Ze wszystkich aktorek czy arystokratek, z którymi go łączono, związek z Lady Brabourne jest z pewnością najtrwalszym. Mimo upływu lat wciąż jednak ich relacja budzi sensację. Przed laty pojawiło się nawet stwierdzenie „sytuacja Penny Romsey” (Lady Romsey - taki tytuł otrzymała po ślubie z Nortonem - przyp. red). Frazę powtarzano na królewskich korytarzach, gdy ujawniono szczegóły długiej rozmowy telefonicznej Penny z księciem Filipem. Para z zażyłością omawiała najbardziej prywatne kwestie rodziny Windsorów - od rozwodu Karola z Dianą, po jego relację z Camillą Parker-Bowles.

Lady Penny Brabourne, Lady Penny Romsey, książę Filip kochanka
Fot. Getty IMAGES

Mówi się, że aby uciszyć informacje o ich romansie i ukrócić wszelkie plotki, królowa zawsze zapewniała Lady Brabourne miejsce na szczycie listy gości każdego królewskiego przyjęcia. W ten sposób chciała podobno pokazać, że ich romans to tylko wymysł mediów, a Lady Brabourne to bliska przyjaciółka rodziny. Od tamtej chwili Penelope Brabourne obecna jest na niemal każdym królewskim wydarzeniu. Podobno wśród pałacowych pracowników panuje pogłoska, ze bez jej nazwiska na liście impreza nie jest godna uwagi. Dlatego też każde ważne przyjęcie w Sandringham odbyła się tylko z jej udziałem. Brytyjskie media zaznaczają jednak, że Penny nigdy nie zostaje tam, gdy nocuje tam królowa. Podobno panie łączą bliskie stosunki, a królowa w pełni toleruje obecność Penelope w życiu Filipa. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej relacja z jej mężem jest czysto przyjacielska i jak najbardziej potrzebna, szczególnie Filipowi.

Królowa Elżbieta II i lady Brabourne
Fot. Getty Images

Dziś Penelope Brabourne wciąż zachwyca urodą. Wysoka blondynka wraz z biegiem czasu nie straciła uroku. Oboje z Filipem mimo upływu lat, nie dopuścili do tego, by plotki o romansie zepsuły ich relację. Mówi się, że to właśnie entuzjazm Penny do sportu sprawił, że książę Filip jest dziś w tak świetnej formie. Możność dzielenia z kimś bliskim swojej pasji wiele dla niego znaczy. I wygląda na to, że w tym tkwi sekret ich przyjaźni.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.