Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To księżna Kate doprowadziła Meghan do płaczu. Jak dziś wyglądają ich relacje?

Meghan opowiedziała o tym w wywiadzie dla Oprah Winfrey

Gabriela Czernecka 8 marca 2021 12:15
Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Getty Images

O tym wywiadzie mówią dziś wszyscy. Księżna Meghan i książę Harry w rozmowie z Oprah Winfrey i opowiedzieli, jak od kulis wyglądało ich życie w brytyjskiej rodziny królewskiej. Para ze szczegółami opowiedziała o relacji z królową Elżbietą II, księciem Karolem czy księżną Kate. W rozmowie z dziennikarką Meghan odniosła się do plotek dotyczących jej konfliktu z księżną Kate. Jak pojawiły się pierwsze spięcia w ich relacji i co tak naprawdę wydarzyło się między księżnymi? Poznajcie szczegóły.

Szczegóły relacji księżnej Kate z księżną Meghan

Odkąd Meghan Markle wstąpiła do rodziny królewskiej, dało się zauważyć, że jej relacje z księżną Kate są napięte. Panie nie przepadały za sobą, konkurowały w kwestii stylu czy walczyły o uwagę królowej. Gdy Meghan i Harry odeszli z rodziny królewskiej, relacje braci znacznie osłabły, a księżne nie miały już powodów do tego, by udawać, że za sobą przepadają. Te informacje potwierdziły jakiś czas temu wypowiedziane przez księżną Sarah Ferguson słowa. Była żona księcia Andrzeja, syna królowej, udzieliła wywiadu dla Australian Women's Weekly, w którym oskarżyła dziennikarzy o nastawianie kobiet przeciwko sobie.

Zdaniem brytyjskiej prasy, dobre relacje Meghan i Kate były tylko częścią spektaklu, mającego potwierdzać idealny wizerunek rodziny Windsorów. Teraz, gdy Meghan i Harry nie są już członkami rodziny królewskiej, księżne nie muszą utrzymywać ze sobą kontaktu i udawać, że łączy ich coś więcej niż tylko przynależność do tej samej rodziny. Nie widziały się od miesięcy, nie kontaktują się ze sobą, i nie ma wątpliwości, że ich drogi definitywnie się rozeszły.

Kate i Meghan relacja
Fot. Getty Images

Meghan o konflikcie z Kate

W rozmowie z Oprah Winfrey księżna Meghan zdecydowała się skomentować relacje ze szwagierką. Według brytyjskich mediów, do pierwszego konfliktu między Kate i Meghan doszło podczas przygotowań do ślubu księżnej Sussex. Panie miały pokłócić się o sukienki dziewczynek, które niosły kwiaty. Jak podawała brytyjska prasa, kłótnia skończyła się płaczem księżnej Kate. Tymczasem Meghan ujawnia inną wersję wydarzeń: „Było zupełnie odwrotnie”, zaczyna swoją opowieść.

„To był ciężki tydzień przed ślubem. Kilka dni przed uroczystością Kate była zdenerwowana. Chodziło o kreacje dla dziewczynek, które miały nieść kwiaty i...To ja wtedy płakałam”, wyznała Meghan Markle. „Po tym Kate przeprosiła i przysłała mi kwiaty. To nie byłoby fair, żebym teraz o tym opowiadała, Kate przeprosiła, a  jej wybaczyłam”, mówi księżna Sussex.

Meghan zwraca jednak uwagę na jeden szczegół: „Cała rodzina królewska wiedziała, że to, co mówiła prasa, nie było prawdą. Wiem, że Kate chciałaby, żeby zostało to wyjaśnione”, mówi wprost. Zapytana przez Oprah, dlaczego jej zdaniem nikt z rodziny królewskiej nie skomentował tych doniesień, Meghan odpowiedziała, że sama nie wie, dlaczego tak się stało. W ten sposób dyskretnie zasugerowała, że wraz z Kate były nieustannie do siebie porównywane, ale to zawsze Meghan była na straconej pozycji. Żona księcia Harry'ego wyznała jednak, że nigdy nie było między nią a szwagierką żadnej konfrontacji. Meghan wyznała w rozmowie z Oprah, że nie chce w żadne sposób dyskredytować Kate i wdawać się w szczegóły  tego, co zrobiła. Zaznaczyła jednak, że sytuacja z Kate była „punktem zwrotnym” jeśli chodzi o zmianę w postrzeganiu Meghan i Harry'ego i zdecydowanie wpłynęła na pogorszenie ich relacji z resztą rodziny.  

Kate i Meghan styl
Fot. Getty Images

Meghan u Oprah
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…