Profesor z Argentyny zmarła na Covid
Fot. leftvoice.org
POŻEGNANIE

Wykładowczyni zmarła w trakcie zajęć online. Była zakażona koronawirusem

Tragiczne wieści z Argentyny

Ksenia Krasko 8 września 2020 11:57
Profesor z Argentyny zmarła na Covid
Fot. leftvoice.org

Dramatyczne doniesienia z Argentyny. Jak informuje portal Left Voice, profesor Paola De Simone z Uniwersytetu w Buenos Aries zmarła w czasie wykładów, które prowadziła online. Zasłabła na oczach kilkudziesięciu studentów, którzy próbowali jej pomóc na odległość. Ciało 46-letniej kobiety znalazł jej mąż, kiedy wrócił do domu. Oficjalną przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem.

Profesor z Argentyny zmarła podczas wykładów 

Jak donoszą miejscowe media, Paola De Simone w minioną środę prowadziła wykład o historii XX wieku, łącząc się ze słuchaczami przez aplikację Zoom. Kobieta już na samym początku spotkania online poskarżyła się, że nie czuje się dobrze. Jej stan szybko się pogarszał, co zaniepokoiło studentów – prosili ją o adres domowy, aby wezwać karetkę. Niestety, zanim nadeszła pomoc, kobieta już nie żyła.

Jak poinformowano, od ponad miesiąca zmagała się z objawami choroby Covid-19, w tym ostrym kaszlem. „To jest bardzo skomplikowane. Jestem zakażona od ponad czterech tygodni i objawy nie ustępują. Mój mąż jest w tej chwili wyczerpany pracą”, pisała na swoim Twitterze pod koniec sierpnia.

Studenci, znajomi i bliscy wykładowczyni zapamiętają ją jako „wspaniałą osobę, kochaną i podziwianą przez wszystkich uczniów”. „De Simone była piękną osobą w środku i na zewnątrz”, piszą w sieci. „Opowiadała uczniom o swoim życiu i pasjach. Przy tym była super profesjonalna”, przekazała mediom przyjaciółka zmarłej. „Są nauczyciele, którzy sprawiają wrażenie niedostępnych – ona taka nie była”.

„Była nauczycielką z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Pracowała z pasją i oddaniem i była wspaniałą osobą”, pożegnały kobietę władze Universidad Argentina de la Empresa.

W Argentynie stale rosną liczby związane z koronawirusem. Łącznie odnotowano blisko 500 tysięcy przypadków zakażenia, ponad 10 tysięcy osób zmarło. Władze opracowują specjalne wytyczne dla całego kraju, które pozwolą powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.