Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, dźgnięty nożem na scenie WOŚP
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
VIVA! Tylko u nas

Tragedia w trakcie finału WOŚP w Gdańsku!

Prezydent miasta został dźgnięty nożem... Jaki jest stan jego zdrowia?

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2019 20:47
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, dźgnięty nożem na scenie WOŚP
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, które podał serwis Onet.pl, został on przewieziony do szpitala. To tym bardziej szokujące zdarzenie, że doszło do niego tuż przed słynnym światełkiem do nieba. Nożownik wtargnął na scenę i zaatakował polityka. Jaki jest stan jego zdrowia?

Tragiczny finał WOŚP 2019 w Gdańsku. Prezydent Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem

Jak relacjonują świadkowie, tragiczne zdarzenie miało podtekst polityczny. Mężczyzna, który wtargnął na scenę, wdał się w szarpaninę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem oraz osobami z jego otoczenia. Miał krzyczeć, że był niewinny, jednak za rządów Platformy Obywatelskiej został skazany na karę więzienia.

„Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”, miał krzyczeć ze sceny mężczyzna.

Incydent zakończył się tragicznie. Według informacji podanych przez radio Gdańsk, polityk został dźgnięty nożem w okolice serca, a nie jak wcześniej podawano, w brzuch. Przewieziono go do szpitala. Po około godzinie od zdarzenia Tomasz Sieliwończyk, reporter TVP, poinformował, że ranny został przewieziony na salę operacyjną. 

Napastnik, który wtargnął na scenę w trakcie finału WOŚP, został obezwładniony przez ochronę i oddany w ręce policji.

Stan zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza po ataku nożownika. Szef MSWiA i premier RP komentują zdarzenie

Jak podała rzeczniczka Pawła Adamowicza, póki co nie ma wiadomości na temat jego stanu zdrowia. Natomiast szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował, że prezydent był reanimowany przez służby medyczne.

„Doszło do niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Nie znajduję słów, by to opisać. Chciałbym powiedzieć, że wolontariusze WOŚP oraz rodzina Pawła Adamowicza nie są sami. Jak każdy Polak, jestem niezwykle wzburzony i poruszony, nie mieści mi się w głowie akt tak brutalny”, mówił poruszony w rozmowie z TVN24.

Atak skomentował za pośrednictwem Twittera także Mateusz Morawiecki, premier RP.

„Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra @jbrudzinski do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem”, podkreślił.

W sieci krążą już filmiki, które udokumentowały całe zajście  

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, dźgnięty nożem na scenie WOŚP
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.