książę Karol mści się na Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Tak książę Karol mści się na Meghan. Poszło o Harry'ego

Księżna Sussex nie będzie zadowolona...

Gabriela Czernecka 24 maja 2021 16:51
książę Karol mści się na Meghan
Fot. Getty Images

Książę Karol i książę Harry wciąż nie mają najlepszych relacji. Następca brytyjskiego tronu nie ma teraz lekko. Po śmierci księcia Filipa jeszcze mocniej wspiera królową w wypełnianiu obowiązków. Stara się godnie reprezentować koronę. I gdy Brytyjczycy w końcu zaakceptowali go w roli następcy Elżbiety II, Karol mierzy się z nieprzychylnymi komentarzami na swój temat, które głośno wypowiada jego młodszy syn. Według magazynu National Enquirer książę Karol postanowił raz na zawsze zakończyć konflikt z Harry'm. Te doniesienia pokazują, jak fatalnie wyglądają ich stosunki...

Książę Karol ma złe relacje z młodszym synem

Od kilku miesięcy zagraniczne media rozpisują się o konflikcie księcia Harry'ego i księżnej Meghan z rodziną królewską. Młode małżeństwo od skandalicznego wywiadu u Oprah Winfrey wciąż ujawnia szczegóły z prywatnego życia Windsorów. W ostatnim czasie książę Harry stwierdził, że żyjąc jako członek rodziny królewskiej czuł, jakby żył w Zoo. Wielokrotnie powtarzał także, że nie uzyskał od najbliższych żadnego wsparcia, a gdyby nie Meghan to sam nie wie, jak dziś wyglądałoby jego życie. I choć książę szerzy niezwykle ważną inicjatywę, bo dotyczącą zdrowia psychicznego, to niestety, większość wypowiadanych przez niego słów dotyczących samego życia w rodzinie królewskiej mocno mija się z prawdą. Książę przyznał m.in., że to Meghan namówiła go na terapię, a jeszcze kilka lat temu twierdził, że to William zachęcił go do terapii, na którą uczęszczał przez kilka lat.

Zobacz: Jest gorzej niż przypuszczano... Kto przyczynił się do konfliktu Williama i Harry'ego?

książę Harry, księżna MEghan
Fot. Getty Images

Swoimi stwierdzeniami Harry mocno uderza w brata. Jak mówił nam niedawno w wywiadzie Robert Lacey: „Punktem przełomowym był tak zwany szczyt w Sandringham. Spotkanie wyższych rangą członków rodziny odbyło się zaraz po ogłoszeniu przez Sussexów decyzji o odejściu z rodziny królewskiej. Największą obawą Harry’ego było wówczas to, że wszystko o czym rozmawiają, ujrzy światło dzienne. Dziś zobaczmy, te role się odwróciły. To Harry i Meghan idą do mediów i sprzedają prywatne informacje z życia rodziny królewskiej. I jest to coś, z czym nie może pogodzić się William. Nigdy nie robił z konfliktu z bratem publicznej sprawy. W tej kwestii naśladuje złotą zasadę królowej: „Nigdy nie narzekaj, nigdy się nie tłumacz”. Tymczasem Harry zdaje się wybierać sobie, którą zasadę złamie, a której będzie przestrzegał. Nie tak to jednak działa”. 

ZobaczRobert Lacey o konflikcie Harry’ego i Williama: „Rozejm tak szybko nie nastąpi. Być może nawet nigdy”

Mocne słowa padają także w kierunku ojca, którego Harry ostro podsumowuje, mówiąc że nie udzielił mu potrzebnego wsparcia i nie zapewnił normalnego dzieciństwa. Do dziś książę Karol nie wypowiada się na temat relacji z synem, stosując zasadę królowej, by nie tłumaczyć się mediom, tylko robić swoje, ale okładka najnowszego wydania magazynu National Enquirer mówi sama za siebie. Gorzka zemsta Karola na Meghan - takim nagłówkiem promuje się nowy numer magazynu, w którym czytamy, że książę Karol ma dość oszczerstw na swój temat. Według tabloidu, następca tronu wymyślił w jaki sposób dać Harry'emu, a szczególnie jego żonie do myślenia. To ją bowiem książę obwinia o złą relację z synem. Według informatora magazynu, to Meghan sprawiła, że Harry z każdym rokiem coraz bardziej pałał nienawiścią do ojca. „Karol wini Meghan za rozerwanie rodziny i jest wściekły, że jego porywczy syn jest zbyt słaby, by się jej przeciwstawić”, mówi informator. 

Tak książę Karol zemści się na Meghan. Chodzi o testament

Karol miał podobno nawet powiedzieć synowi, żeby nie brał ślubu z Meghan, jeśli nie jest tego w stu procentach pewien. Zdaniem magazynu, od samego początku czuł, że księżna Sussex przyniesie kłopoty. Harry zignorował jednak prośby ojca: „Jest zaślepiony miłością i wolał odejść od swoich krewnych niż zostawić swoją nową rodzinę – Meghan, Archiego i córeczkę, która ma się urodzić za kilka tygodni”, czytamy.

Zobacz takżeEkspert od mowy ciała obnaża całą prawdę o wywiadzie Meghan i Harry'ego! Kiedy aktorka kłamie? Te słowa nie pozostawiają złudzeń

Według National Enquirer Karol zdecydował w jaki sposób powinien zareagować na zachowanie Meghan i Harry'ego. Skoro książęcej parze tak zależy na prestiżu i tytułach, to najlepszą zemstą będzie nie nadanie ich Archiemu i jego siostrze, gdy sam zostanie królem. Jak podaje tabloid, Karol już zdecydował, że dzieci księcia Harry’ego i Meghan nigdy nie otrzymają królewskich tytułów, a co ważniejsze, nie zostaną wpisani do testamentu. 

Czy rzeczywiście książę Karol podejmie tak drastyczne kroki? Czas pokaże... 

księżna Meghan i książę Karol
Fot. Getty Images

książę Karol
Fot. Getty Images

National Enquirer okładka
Fot. Mat.prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.