Książę William zwołał kryzysowe zebranie na szczycie
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę William zwołał kryzysowe zebranie na szczycie w sprawie Harry’ego i Meghan

„William ma już znaczną władzę w rodzinie”

Dorota Falkowska 15 czerwca 2021 10:01
Książę William zwołał kryzysowe zebranie na szczycie
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wraz z malejącym uznaniem dla Meghan i Harry’ego, rośnie popularność Williama i Kate. Ich wizerunek pośród medialnej burzy rozpętanej przez młodszego brata księcia, pozostaje nienaruszony. Ta różnica w postrzeganiu obu braci jeszcze bardziej uwypukla podział, jaki nastał w rodzinie królewskiej. Mimo że od głośnego wywiadu Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah minęło już kilka miesięcy, kurz po nim w mediach jeszcze nie opadł.

William zwołał kryzysowe zebranie w sprawie brata

Relacje pomiędzy Harrym a resztą royalsów miały się poprawić po urodzeniu jego córki Lilibet, ale wszystko wskazuje na to, że niektórzy nadal żywią urazę. „New Idea” donosi, że w związku z tym William postanowił zwołać spotkanie z najważniejszymi członkami rodziny w Edynburgu. Powód? Książę chce raz na zawsze rozprawić się z poczynaniami swojego brata i jego żony. Wygląda na to, że czas dyplomatycznych uników dobiegł końca. „William ma już znaczną władzę w rodzinie, więc wszyscy się zgodzili” - zdradził informator.

Narada ma się odbyć jak najszybciej. William chce zdążyć przed wizytą Harry'ego w Londynie 1 lipca. Książę ma pojawić się w kraju z okazji uroczystości odsłonięcia pomnika księżnej Diany. 

Zobacz też: Wielka Brytania. Książę Harry przylatuje na osobiste spotkanie z Elżbietą II

Meghan i Harry zostaną pozbawieni tytułów?

Informator tabloidu „New Idea” poinformował, że William wraz z najbardziej liczącymi się osobami w rodzinie królewskiej szuka rozwiązania na to, jak zażegnać kryzys wizerunkowy, jaki obecnie przechodzą royalsi w wyniku sławnego już wywiadu u Oprah. Księcia w jego decyzjach ma również wspierać księżniczka Anna.

William i Anna są zdania, że Sussexowie powinni zostać kompletnie odcięci finansowo i pozbawieni tytułów. Karol i królowa powstrzymywali się przed pójściem tak daleko, ale zdali sobie sprawę, że nie mają wyjścia”. 

Kryzys medialny rodziny królewskiej

Rodzina królewska nie chce już więcej odpowiadać dyplomatycznymi unikami na medialne doniesienia. Meghan i Harry bez konsekwencji rozpowszechniają w prasie informacje, które dzieją się w pałacu. Do tej pory z ich strony padły oskarżenia o rasizm oraz o ignorowanie depresji Meghan, kiedy ta była bliska popełnienia samobójstwa. Ostatnie nieporozumienie dotyczyło córki Meghan i Harry’ego, której dali na imię Lilibet. Tak do królowej już od dziecka zwracali się jej bliscy - to pieszczotliwy skrót od jej imienia. Media obiegła informacja, że imię dla nowo narodzonej córki Sussexów nie zostało wcześniej omówione z Elżbietą. 

Czy książę William rzeczywiście zdecyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i ochronić dobre imię rodziny królewskiej? 

Zobacz także: Wielka Brytania. Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową. Dlaczego? Wyjaśniamy

Książę William zwołał kryzysowe zebranie na szczycie
Fot. Samir Hussein/WireImage

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.