Książę Harry jednak przyleci do Wielkiej Brytanii
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę Harry przylatuje na osobiste spotkanie z Elżbietą II

Czy ta wizyta będzie okazją do pojednania pomiędzy wnukiem a królową?

Dorota Falkowska 9 czerwca 2021 08:59
Książę Harry jednak przyleci do Wielkiej Brytanii
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę Harry i Meghan Markle powitali na świecie drugie dziecko, córkę Lilibet Dianę. Dziewczynka swoje imiona otrzymała na cześć królowej Elżbiety II i księżnej Diany. Czy było to ze strony Sussexów wyciągnięcie ręki na zgodę w stronę rodziny królewskiej? Wiele na to wskazuje. 

Książę Harry będzie obecny podczas 60. rocznicy urodzin księżnej Diany

Kurz po słynnym wywiadzie u Oprah, którego udzielili Meghan i Harry, powoli opada. Kilka dni temu na świat przyszło kolejne dziecko pary i wydaje się, że wszystko zmierza do załagodzenia konfliktu, który powstał pomiędzy rodziną królewską, a księciem i jego żoną. Pierwsza okazja do podbudowy relacji pojawi się już w lipcu, a dokładniej 1 lipca, w 60. rocznicę urodzin księżnej Diany, kiedy to w Wielkiej Brytanii organizowana jest uroczystość na cześć zmarłej księżnej.

Przeczytaj także: Dwa obywatelstwa, piękne imiona i... Oto wszystko, co wiemy o dziecku Meghan i Harry’ego

Pierwsze oficjalne spotkanie księcia Harry'ego z królową po konflikcie

Magazyn „Hello!” potwierdził, że książę Harry weźmie udział w uroczystym odsłonięciu pomnika swojej mamy. Książę już potwierdził swój przyjazd. Na tym nie koniec. Wizytę Harry’ego w ojczystym kraju wzbogaci zaproszenie na obiad w zamku Windsor od samej królowej. Czy Elżbieta chce w ten sposób wyciągnąć rękę do wnuka i wyjaśnić z nim wszystkie dotychczasowe spory? Podobno królowa bardzo życzyłaby sobie takiego pojednania. 

Jeśli rzeczywiście dojdzie do takiego spotkania pomiędzy wnukiem, a babcią, będzie to ich pierwsza oficjalna rozmowa w cztery oczy po głośnej aferze z odejściem Harry’ego i Meghan z rodziny królewskiej. Czy to zwiastuje koniec sporów? 

Zobacz też: Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową. Dlaczego? Wyjaśniamy

Książę Harry jednak przyleci do Wielkiej Brytanii
Fot. Julian Simmonds - WPA Pool / Getty Images

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.