Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II ma dość kłamstw. Zareagowała na wywiad, w którym Meghan oczernia royalsów

„Królowa uważa, że cała sprawa jest męcząca”

Marta Nawacka 31 sierpnia 2022 14:55
Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Monarchini już dawno miała mieć dość zachowania żony swojego wnuka, księcia Harry'ego. Tym razem królowa Elżbieta II stanowczo zareagowała na podcast, w którym Meghan Markle oczerniła brytyjską rodzinę królewską. „Jej Królewska Mość życzy sobie, by Meghan po prostu zaprzestała tej fałszywej narracji”, dowiadujemy się.

Meghan Markle uderza w brytyjską rodzinę królewską

Okazuje się, że głośny wywiad dla Oprah Winfrey to nie wszystko, na co stać księżną Meghan. Tym razem żona księcia Harry'ego wzięła udział w odważnej sesji dla magazynu The Cut, a ponadto zapowiedziała powrót na Instagram, z którego musiała się wycofać, zanim jeszcze wraz z mężem zrezygnowali z życia na dworze. Była aktorka postanowiła także ponownie opowiedzieć o rodzinie królewskiej w swoim nowym podcaście Archetypy, który ukazał się w zeszłym tygodniu. Zgodnie z zapowiedzią księżna Sussex przedstawiła słuchaczom prawdziwą siebie i rozmawiała „bez filtrów”.

W pierwszym odcinku księżna Meghan podjęła rozmowę z Sereną Williams i również tym razem nie szczędziła przykrych słów pod adresem brytyjskiej rodziny królewskiej... Żona księcia Harry'ego żaliła się tenisistce, że na dworze czuła, jakby kobieca ambicja była czymś brzydkim. Zdradziła także, że była zmuszona wrócić do obowiązków królewskich zaledwie parę godziny po tym jak jej syn, 4-miesięczny wówczas Archie, mógł paść ofiarą pożaru w 2019 roku, kiedy książęca para Sussex odwiedzała RPA. „Historia, którą opowiedziała o pożarze w pokoju, w którym Archie miał spać, jest całkowicie przesadzona. Jestem pewien, że wspomnienia będą się różnić, w każdej rozmowie. Archiego nie było w pokoju, nikt nie został ranny, a to był drobny incydent. Z pewnością nie wierzę, że ludzie zalewali się łzami, jak twierdziła Meghan”, odpowiada królewski ekspert, Phil Dampier dla New Idea.

Czytaj też: Dzieci księżnej Kate i księcia Williama będą miały nową opiekunkę? To ulubienica królowej

Meghan Markle
Fot. Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images

Księżna Meghan, 26.10.2018 rok

Królowa Elżbieta II reaguje na zarzuty Meghan w stronę rodziny królewskiej

Przed słuchaczami jeszcze 11 odcinków podcastu Meghan Markle, a monarchini już jest zmęczona oszczerstwami żony swojego wnuka. „Królowa uważa, że cała sprawa jest męcząca, a jeśli Meghan i Harry odwiedzą ją za kilka tygodni, gdy będą w Wielkiej Brytanii, mogę się założyć, że usiądzie z nimi na rozmowę”, donosi informator. Rodzina królewska nie zgadza się także z zarzutami księżnej Meghan, że była przesz nich tłamszona. „Królowa i jej rodzina są, słusznie, bardzo sfrustrowani tą narracją, że rodzina tłamsiła Meghan jako kobietę. Nic nie może być dalej od prawdy niż to. Została ciepło przyjęta i otrzymała całe możliwe wsparcie, zanim zdecydowała, że już tego nie chce. Jej Królewska Mość życzy sobie, by Meghan po prostu zaprzestała tej fałszywej narracji”, zdradza źródło New Idea.

Według Phila Dampiera Meghan Markle nie odważy się na publiczną krytykę królowej Elżbiety II, ale z pewnością nie odpuści pozostałym członkom rodziny królewskiej. „Książę Karol, Camilla, książę William i Kate, która jest prawdopodobnie najbardziej zaniepokojona – mówi – Nie widzę, by Meghan krytykowała królową – nawet ona zdaje sobie sprawę, że to o krok za daleko”, tłumaczy. Królewski ekspert dodaje, że według niego podcast posłuży księżnej Sussex do obrony przed stawianymi jej oskarżeniami o znęcanie się nad pałacowym personelem. „Powie wszystko, co uzasadni jej decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej po zaledwie kilku latach. Powiedzenie, że ambicja stała się brzydkim słowem, kiedy poślubiła Harry’ego, to tylko bzdura. Wszyscy chcieli, aby odniosła sukces jako członek rodziny królewskiej”, mówi Philip Dampier.

By promować swój podcast, księżna Meghan udzieliła wywiadu New Yorkerowi. Opowiedziała w nim także o konflikcie pomiędzy księciem Harrym i księciem Karolem. „Harry powiedział mi: „Straciłem tatę w tym procesie”. Dla nich to nie musi wyglądać tak samo, jak dla mnie, ale to jego decyzja”, wyznała. Czy żona księcia Sussex byłaby w stanie wybaczyć jego rodzinie wszystko, co złe? „Myślę, że przebaczenie jest naprawdę ważne. Potrzeba dużo więcej energii, by nie wybaczyć. Ale wybaczenie wymaga wiele wysiłku. Naprawdę się starałam, zwłaszcza wiedząc, że mogę powiedzieć wszystko. Mam dużo do powiedzenia (…). Czasami, jak to się mówi, nawet cichy fragment piosenki nadal jest jej częścią”, tłumaczyła Meghan Markle.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Elżbieta II nienawidzi rodziców księżnej Kate! Co jest powodem?

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok
Fot. Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.