Koronawirus
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

WHO apeluje do młodych: „Nie jesteście niepokonani

„Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić”

Olga Figaszewska 21 marca 2020 17:22
Koronawirus
Fot. Adobe Stock

Sytuacja jest dynamiczna. Coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem odnotowuje się w kolejnych krajach. Poszczególne państwa wprowadzają zaostrzone środki bezpieczeństwa. Szczególnie narażeni na działanie wirusa są osoby starsze, które zmagają się z innymi chorobami. Ale należy pamiętać, że dotyka on wszystkich. WHO zaapelowało do młodych ludzi, by ci nie bagatelizowali sytuacji i zastosowali się do wytycznych. 

WHO apeluje do młodych osób

„Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić”, mówił w piątek podczas konferencji prasowej Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia. 

„Nawet jeśli nie zachorujecie, wybory, których dokonacie, mogą mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie dla innych”, dodał. 

W tej sytuacji ważna jest odpowiedzialność i poważne podejście do sprawy. Kraje, które mierzą się z pandemią muszą ze sobą współpracować. To samo tyczy się różnych grup wiekowych. Dlatego młode osoby powinny unikać skupisk ludzi. 

To pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. WHO do tej pory wsparło wiele państw ,dostarczając im 1,5 mln testów, które służą do diagnostyki. COVID-19 pojawił się już w 184 krajach. 

„Od początku mówiliśmy, że naszym największym zmartwieniem jest pojawienie się koronawirusa w krajach o słabszych systemach opieki zdrowotnej. Ta obawa stała się teraz bardzo realna i poważna”, mówił szef WHO. 

Nadzieją jest przypadek Wuhan, które restrykcyjnymi zasadami uporało się z epidemią. 

„Wuhan daje nadzieję reszcie świata, że nawet najtrudniejszą sytuację można odwrócić - powiedział. - Oczywiście musimy zachować ostrożność, bo sytuacja może się zmienić, ale kraje i miasta, w których pandemia wygasła dają nadzieję reszcie świata  ”, dodał  Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Koronawirus
Fot. Adobe Stock

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.