Koronawirus
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

WHO apeluje do młodych: „Nie jesteście niepokonani

„Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić”

Olga Figaszewska 21 marca 2020 17:22
Koronawirus
Fot. Adobe Stock

Sytuacja jest dynamiczna. Coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem odnotowuje się w kolejnych krajach. Poszczególne państwa wprowadzają zaostrzone środki bezpieczeństwa. Szczególnie narażeni na działanie wirusa są osoby starsze, które zmagają się z innymi chorobami. Ale należy pamiętać, że dotyka on wszystkich. WHO zaapelowało do młodych ludzi, by ci nie bagatelizowali sytuacji i zastosowali się do wytycznych. 

WHO apeluje do młodych osób

„Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić”, mówił w piątek podczas konferencji prasowej Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia. 

„Nawet jeśli nie zachorujecie, wybory, których dokonacie, mogą mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie dla innych”, dodał. 

W tej sytuacji ważna jest odpowiedzialność i poważne podejście do sprawy. Kraje, które mierzą się z pandemią muszą ze sobą współpracować. To samo tyczy się różnych grup wiekowych. Dlatego młode osoby powinny unikać skupisk ludzi. 

To pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. WHO do tej pory wsparło wiele państw ,dostarczając im 1,5 mln testów, które służą do diagnostyki. COVID-19 pojawił się już w 184 krajach. 

„Od początku mówiliśmy, że naszym największym zmartwieniem jest pojawienie się koronawirusa w krajach o słabszych systemach opieki zdrowotnej. Ta obawa stała się teraz bardzo realna i poważna”, mówił szef WHO. 

Nadzieją jest przypadek Wuhan, które restrykcyjnymi zasadami uporało się z epidemią. 

„Wuhan daje nadzieję reszcie świata, że nawet najtrudniejszą sytuację można odwrócić - powiedział. - Oczywiście musimy zachować ostrożność, bo sytuacja może się zmienić, ale kraje i miasta, w których pandemia wygasła dają nadzieję reszcie świata  ”, dodał  Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Koronawirus
Fot. Adobe Stock

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!