O TYM JEST GŁOŚNO

Wąż w centrum Warszawy pełzł swobodnie po chodniku. Ukąsił strażnika

Mieszkańcy stolicy wstrzymali oddech

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2018 15:12
Pyton tygrysi grasuje w Polsce. Co o nim wiemy?
Fot. East News

We wtorkowy gorący wieczór media obiegła sensacyjna informacja. W centrum stolicy przechodnie zauważyli węża, gdy swobodnie przechadzał się po chodniku na ulicy Emilii Plater. W głowach wszystkich pojawiło się dramatyczne pytanie: czy to słynny pyton znad Wisły czy inny równie groźny okaz?

Czy wąż z centrum Warszawy to słynny pyton?

Wiadomość ta wywołała tym większą sensację, że do dziś nieuchwytny pozostaje pyton, którego ślady kilka tygodni temu odnaleziono nad Wisłą. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej, setek mniej i bardziej wiarygodnych tropów oraz pomocy samego Krzysztofa Rutkowskiego, węża nie udało się schwytać.

Uspokajamy: gad, którego zauważono w centrum Warszawy to zaledwie 93-centrymetrowy wąż Eskulapa. Gdy został zauważony przez przechodniów, wywołał duże poruszenie. Tym bardziej, że ludzie zaczęli robić sobie z nim zdjęcia, co wyraźnie było mu nie w smak. Dlatego też schował się pod jednym z zaparkowanych samochodów. 

Akcja ratunkowa: w jej trakcie wąż ukąsił jednego ze strażników

Z tego powodu osoby, które znajdowały się w pobliżu, zaczęły machać rękami w kierunku przejeżdżającego samochodu policyjnego. 

„Około godziny 19.30 nasza załoga jechała ulicą Emilii Plater. Funkcjonariusze zauważyli, że machają do nich ludzie, próbując zatrzymać radiowóz. Okazało się, że powodem jest 93-centymetrowy wąż, który schował się pod samochód. Wezwaliśmy Ekopatrol”, powiedział Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji stacji TVN Warszawa.

Gdy straż miejska przybyła na miejsce, rozpoczęła akcję odławiania gada. Niestety, była ona znacząco utrudniona, ponieważ przestraszony wąż zaczepił się o koło i nie chciał rozluźnić uchwytu. Przy jednej z prób ukąsił nawet jednego ze strażników! Na szczęście gatunek ten nie jest jadowity. Cała akcja zakończyła się powodzeniem i 93-centymetrowy okaz udało się schwytać  

Poszukiwania pytona tygrysiego nad Wisłą. Zdjęcia
Fot. Służba Ochrony Ratownictwa Zwierząt Rescue Polska
 

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!