Hotel Mercure
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Podróżuj jak gwiazdy i pojedź na fantastyczny city-break do Warszawy lub Krakowa

Zobacz, jakie destynacje i atrakcje są teraz najmodniejsze i poznaj małopolskie i mazowieckie smaki

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 25 września 2023 14:51
Hotel Mercure
Fot. Mat. prasowe

Wakacje za nami, ale wciąż możemy je sobie wspaniale przedłużyć. Idealnym sposobem na aktywny i atrakcyjny wypoczynek są długie weekendy. Jeśli chcesz swój kilkudniowy jesienny wypad wspominać jak niesamowite wakacje, uważnie wybierz zarówno miejsce, jak i czas, okolicę i lokalne atrakcje. Tak właśnie podróżują gwiazdy. Wyjazdy na wystawy lub koncerty łączą ze zwiedzaniem okolicy, smakowaniem lokalnych potraw czy szukaniem miejscowych projektantów. A jeśli do tego mamy wygodny i pomocny hotel w centrum wybranego miasta – świetne przeżycia murowane! Mamy dla was dwa takie niezwykłe miejsca na nadchodzącą jesień.

Warszawa

Co powiecie na kilka dni w stolicy? Jesienią ruszają tu niezwykłe wydarzenia kulturalne. Fani kina zanurzą się w filmowych opowieściach na Warszawskiem Festiwalu Filmowym, melomani polują na koncert Matteo Bocelli, a fani niszowych brzmień mają swój Avant Art Festiwal. Z nowymi programami ruszają stołeczne teatry, a Teatr Wielki Opera Narodowa proponuje Festiwal La Folle Journée de Varsovie, gdzie wielbiciele muzyki klasycznej usłyszą "Czarodziejski flet" Mozarta i muzykę do "Snu nocy letniej" Mendelssohna. Jesień to także czas radości warszawskich fanów jazzu - wtedy właśnie rusza Jazz Jamboree. Po wakacjach ogłaszają się też wernisaże nowych wystaw w lokalnych muzeach. W październiku ruszy duża ekspozycja ku czci Pablo Picasso - z okazji 50. rocznicy śmierci artysty. Kilka czasowych wystaw współczesnych artystów pokaże galeria Zachęta, a ArtBox Experience w Fabryce Norblina przybliża jak miasto wyglądało przed laty, na immersyjnej ekspozycji Retro Warszawa. I to wszystko w centrum stolicy, na głównych szlakach turystycznych.

Mercure Warszawa
Fot. mat. prasowe

Aby idealnie połączyć zwiedzanie miasta, słuchanie muzyki, oglądanie filmów i wystaw z poznawaniem kuchni i lokalnych atrakcji, warto wybrać odpowiedni hotel. Idealnie w centrum, a jednocześnie przy cichej ulicy Kruczej, mieści się Mercure Warszawa Grand. Na ścianie na parterze hotelu widzimy symbol miasta, czyli „Syrenkę”, ale nie tę z Wisły, a słynny polski samochód. Jego produkcja rozpoczęła się w 1957 roku i dokładnie w tym właśnie roku wybudowano ten hotel. Poza wygodną lokalizacją i komfortowymi pokojami, jest coś jeszcze. Smaki!

„Naszym ostatnim lokalnym odkryciem, które wnieśliśmy do Mercure Warszawa Grand, jest współpraca z „Listnym Cudem“. Jako pierwszy hotel Accor w Polsce wprowadziliśmy na śniadanie najwyższej jakości mikroliście, czyli tzw. superfood – bogate w szereg witamin, smaczne i pięknie wyglądające na talerzu listki, które uprawiane są w miejskiej farmie wertykalnej w sercu Warszawy”, opowiada Zastępca Dyrektora Hotelu, Krystian Kotlarski.

Stąd blisko też na ulicę Mokotowską, miejsce znane wszystkim fashionistkom. To właśnie tu ubrania i biżuterię od polskich projektantów (Kupisz, Lilou) kupują gwiazdy. Za to w perfumeriach (House of Merlo, Sense Dubai) zapachy dobierają polskie aktorki i modelki.  Na lunchu w restauracji Przegryź lub na kawie w kawiarni Lucullus spotkacie aktorów pobliskich teatrów. Wszystko jest na szlaku.

Kraków

Do Krakowa jeździ się po kulturę, sztukę, klimat i pyszne jedzenie. Tegoroczna jesień i zima jak zwykle dostarczają nam wiele pretekstów, by odwiedzić dawną stolicę. Poczynając od jubileuszowej wystawy Jerzego Nowosielskiego i wielką ekspozycję prac Jana Matejki w Muzeum Narodowym, przez fantastyczne zdjęcia pokazywane przez Muzeum Fotografii aż po zaskakującą sztukę nowoczesną w MOCAK-u. Do tego koncerty gwiazd, Krakowska Jesień Jazzowa, Sacrum Profanum oraz głośny fantastyczny musical „1989” w Teatrze Juliusza Słowackiego. Jakie inne przyjemności obiecuje Kraków? Dyrektor Hotelu Mercure Kraków Fabryczna City, Joanna Chwastek–Pluta poleca Muzeum Fabryka Wódki.

„Obiekt, otwarty w październiku 2022 roku, przypomina odwiedzającym historię tego miejsca oraz uświadamia jak ważnym elementem polskiej kultury i gospodarki był i jest ten rodzimy trunek. Stare maszyny i kadzie używane do wyrobu trunków są zręcznie wplecione w nowocześnie zaprezentowaną wystawę muzealną, którą turyści oglądają przemierzając jedną z kilku tras tematycznych”, opowiada.

Mercure
Fot. Mat. prasowe

A sam hotel otoczony jest fantastycznymi barami i restauracjami. Idealnym przykładem jest restauracja Destilo, w której spróbujemy lokalnej galicyjskiej kuchni, a także włoska Pino Italia, azjatyckie Dozo, Nowa Wytwórnia oraz klimatyczna kawiarnia Bloom. Wszystkie urządzone w loftowym, fabrycznym stylu. Tu, aż do późnej jesieni, pod szklanym dachem pasażu, działają ogródki, plac zabaw dla dzieci i wspólny, zewnętrzny bar dla wszystkich restauracji. Jednym słowem, podczas długiego weekendu w Krakowie nie będzie nudy. Przy tej ilości atrakcji warto zadbać o wygodne buty i komfortowe łóżko. To drugie znajdziecie w Mercure Kraków Fabryczna City.  Jeśli mowa o butach, radzimy wybrać trampki. Gwiazdy też chodzą na płaskim obcasie. 
 

Mercure_Krakow
Fot. mat. prasowe

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.